Černé léto

Černé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445431/bmid_cerne-leto-oEm-445431.png 5 719 177

Washington Poe série

Tilly a Poe jsou zpět – při policejním vyšetřování, které dostává Washingtona Poea do velkých potíží. Před šesti lety sehrál jako policejní důstojník v Cumbrii velkou roli v případě vraždy dcery slavného šéfkuchaře Jareda Keatona. Ačkoli její tělo nebylo nikdy nalezeno, Poe byl přesvědčen, že Keaton zabil svou osmnáctiletou dceru Elizabeth v restauraci, kterou společně vedli. Porota souhlasila a Keaton byl odsouzen na doživotí. Nyní se ale se žena, která se prohlašuje za Elizabeth Keatonovou, přihlásila místnímu policejnímu důstojníkovi. Jak se mohl Poe tak mýlit? Nebo nemýlil? Je stále přesvědčen, že měl o Jaredovi Keatonovi, okouzlujícím psychopatovi, pravdu. Ale s tolika důkazy, které se hromadí proti původnímu vyšetřování, je jeho práce těžší, než by si dokázal představit. Když však má na své straně Tilly, šance by se měly překlopit v jeho prospěch. Poe se chystá pracovat svým vlastním jedinečným způsobem a doufá, že najde chybu v Keatonově zjevně dokonalém plánu. Právě v momentě, kdy věci začínají pro Poea vypadat zvlášť bezútěšně, se Černé léto doopravdy projeví, a to díky mazané práci s příhem. Centrem dění je opět Cumbria, která v autorových rukou žije i dýchá a je důležitou součástí příběhu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Black Summer , 2019

p.pavlina
18.04.2022 5 z 5

Příběh byl velmi zajímavý a měl celkem spád. Autor se nezabývá moc podrobným popisem okolí, což je fajn a díky tomu se člověk snadno posunuje v ději dál. Kniha mě opravdu bavila.

stanislav0373
18.04.2022 4 z 5

Po přečtení Loutkového Divadla jsem byl na další díl natěšený, jak Michal David na kompot... Ale i přes drobné zklamání jsem s Černým létem spokojen.

Po zajímavém začátku se zdálo, že v knize nic moc neděje, i když na druhou stranu jsem neměl problém s udržením pozornosti. Čím více stran jsem spolykal, tím napínavější a akčnější se příběh stával. Konec jsem si užil v příjemném tempu a finální rozuzlení mi opět rozšířilo obzor.

konicekbily
16.04.2022 4 z 5

První díl jsem nečetl, ale napravím to. Vítám novou dvojici detektivů a zápletka byla pěkně promyšlená a na závěr jsem pochopil podrobné vysvětlení. Drobnosti, třeba nereálnost některých situací, či hrubější mluvu toleruji, asi to patří k současnému krimi románu.

Emma27
13.04.2022 5 z 5

2 díl knižky se taky četl celkem dobře ,ale co se týče přibehu- nic pro slabé žaludky.

Zuzana215
12.04.2022 5 z 5

Tilly a Poe! Svým způsobem mimoni v policejním světě. :)
Skvěle promyšlený příběh, který jsem nečekala.. První stránky byly tak kvalitně popsané, až mi bylo slabo od žaludku..
PS: metodu SOUS-VIDE mám dosti v oblibě, jen doufám, že se kuchaři neinspirují tímto příběhem ..:)

Jakubadavid
12.04.2022 5 z 5

Skvělý 2.díl. Knížka se četla sama. Dvojice Poe a Tilly jsou velcí sympaťaci. Rozhodně stojí jejich příběhy za přečtení! Už se těším na další díl.

Nixa
11.04.2022 5 z 5

Tak druhý díl se mi líbil možná o trochu víc než první a to už je co říct! :)
Vyšetřovatel Washington Poe a analytička Tilly jsou skvělá dvojka. Knihy jsou čtivé, napínavé a i když jsou případy vražd drsné a krvavé, autor to vždycky doplní nějakým vtipem nebo sarkastickou poznámkou, za mě fakt super a sérii rozhodně mohu doporučit!

Holly.W
24.03.2022 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o dost více než první. Dvojice Washington a Tilly jsou opravdoví sympaťáci a krůček po krůčku, podstivou detektivní prací, svým důvtipem a inteligencí odhalují pravdu o svém současném případu. Jediné, co mi trochu vadilo, byl ten konec přitažený za vlasy. Hlavně to s tou krví pochybuji, že by bylo možné. Ale jinak je to povedená detektivka.

Criosphinxx
18.03.2022 5 z 5

Tak toto byla jízda! Detektivní thriller jak má bejt! Kniha nešla odložit a člověku tak moc rychle uteče, že to je až k neuvěření. Postavy a týmová práce zde zase dělá svoje a Tilly a Poe jsou prostě skvělé postavy. Tato kniha je mnohem lepší, než Loutkové divadlo a jsem zvědavý na třetí díl. Doporučoval bych ji číst s plným žaludkem, pač tak do poloviny knihy se tam objevuje dost jídla. (V druhé polovině už to možná doporučuji méně:D) Ale musim říct, že tohle vážně byla skvělá záležitost!

WaN635
17.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tato kniha byla opravdu skvělá. Od začátku až do konce byla čtivá, chytlavá, nešla odložit. Krůček po krůčku, pěkně pomalinku, jsme rozplétaly příběh ,,věhlasného,, šéfkuchaře, zavrženíhodné lidské bytosti. Způsob, jakým se zbavil těla své dcery, byl naprosto odporný.
Tahle kniha se mi četla mnohem lépe, než ta další.
Týmu to tentokrát krásné klapalo, jen tak dál .

moudivlacek
01.03.2022 5 z 5

To byla "lahůdka" pro milovníky thrillerů. Je to pokračování Loutkového divadla a předem doporučuji číst sérii popořadě, abyste správně pochopili jednotlivé postavy.
Poe je obviněn ze "zpackání" dávného vyšetřování vraždy dcery věhlasného šéfkuchaře otce, který nakonec skončil ve vězení. A najednou se zmrtvýchvstání objeví jeho dcera, živá a podle důkazů DNA je to ona. A Poe má problém.
Tedy možná..... Ale Poe má to, s čím jeho protivník vůbec nepočítá - geniální přítelkyni a kolegyni Tilly.
A tak začne jízda, která končí s posledními řádky. Užila jsem si to plnými doušky a zhltla knihu za 2 večery. Bystrým mozkům milující pořádné thrillery - doporučuji.

Andrea7272
26.02.2022 5 z 5

Další díl se mi líbil a Poe s Tilly - super dvojka :-) jdu na další díl :-)

Makůvka
23.02.2022 5 z 5

Tak to se fakt povedlo. Už první díl Loutkové divadlo byl super a tenhle díl byl o fous lepší. Čtivý, napínavý thriller, který vás hned od první stránky vcucne a nepustí. Poe a Tilly mě opět přesvědčili, že jsou skvělý a sehraný tým. Skvěle promyšlená zápletka, kterou kousek po kousku rozplétali se zbytkem svého týmu.
Jsem moc zvědavá na další díl.

SimonaP
18.02.2022 2 z 5

Tak tohle mě ale vůbec nebavilo. Vleklo se to neuvěřitelně, začátek nechutný, napětí nulové, rozuzlení divné . Za mě fakt ne.

bigben
14.02.2022 5 z 5

Výborný zápletka s rozuzlením na posledních stránkách..to mám ráda a pro mě výborná dvojice vyšetřovatelů...hned se vrhám na poslední díl...

kubule
13.02.2022 5 z 5

Perfektní, prostě napínavé, čtivé, zajímavá zápletka, Poe je úžasný a Tilly, prostě jednička, tato dvojka nemá konkurenci, spisovatel ví, jak zaujmout...

twiggynka
27.01.2022 5 z 5

Nemůžu jinak než pět hvězdiček. Kniha perfektně čtivá, nápaditá a plná humoru i napětí. Doporučuji! :-)

Pája699
26.01.2022 5 z 5

Napínavý, čtivý, zamotaný a poutavý příběh, který byl prostě pecka. Za mě mohu říct, že mě bavil o něco více, než Loutkové divadlo. Od čtení se nešlo prostě odtrhnout. Poe a Tilly byli bezvadní již v prvním díle, v tomto opět nezklamali Prostě pecka dvojice, která přijde na všechny záhady. Jsou vtipný, milý. Už teď se na celou partu vyšetřovatelů těším v dalším pokračování.

Veron1ca
23.01.2022 3 z 5

I když dávám stejný počet hvězdiček, líbilo se mi druhé pokračování ze série Washington Poe o trochu méně. Líbilo se mi prostředí, které důvěrně znám a proto jsem si ho dokázala živě představit. Zaskočily mě první stránky, které jsem, z etického hlediska, měla problém přečíst, ale když jsem se přes ně dostala, stála kniha za to. Děj byl poměrně zapeklitý a konečné vyřešení případu až dost složité, sama za sebe můžu říct, že jsem některé podobnosti netušila a ani by mě nenapadly, dokud jsem se nedostala k posledním kapitolám. Edgar je zaručeně moje nejoblíbenější postava. Stojí za přečtení, rozhodně doporučuji.

ddkk
18.01.2022 5 z 5

Výborné pokračování krimi příběhů sympatické dvojice Poea a Tilly. Bylo to opět napínavé, pořádně zapeklité a mělo to překvapivé řešení, i když, pravda, malinko krkolomné. To ovšem nic nemění na tom, že pro mne byl případ mrtvé-nemrtvé dcery michelinského šéfkuchaře poutavý do poslední stránky. Možná i o něco víc, než Loutkové divadlo...

Atraktivní prostředí, sympatičtí hrdinové včetně geniální a trochu neohrabané Tilly, znalost místní historie i místopisu i práce zdejší policie, to vše řadí sérii k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době v žánru krimi četla. A už se chystám na další pokračování...

Plný počet a doporučuji.

vraždy thrillery napětí krimi britská literatura

M.W. Craven
anglická, 1968