Černé léto

Černé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445431/bmid_cerne-leto-oEm-445431.png 5 719 177

Washington Poe série

Tilly a Poe jsou zpět – při policejním vyšetřování, které dostává Washingtona Poea do velkých potíží. Před šesti lety sehrál jako policejní důstojník v Cumbrii velkou roli v případě vraždy dcery slavného šéfkuchaře Jareda Keatona. Ačkoli její tělo nebylo nikdy nalezeno, Poe byl přesvědčen, že Keaton zabil svou osmnáctiletou dceru Elizabeth v restauraci, kterou společně vedli. Porota souhlasila a Keaton byl odsouzen na doživotí. Nyní se ale se žena, která se prohlašuje za Elizabeth Keatonovou, přihlásila místnímu policejnímu důstojníkovi. Jak se mohl Poe tak mýlit? Nebo nemýlil? Je stále přesvědčen, že měl o Jaredovi Keatonovi, okouzlujícím psychopatovi, pravdu. Ale s tolika důkazy, které se hromadí proti původnímu vyšetřování, je jeho práce těžší, než by si dokázal představit. Když však má na své straně Tilly, šance by se měly překlopit v jeho prospěch. Poe se chystá pracovat svým vlastním jedinečným způsobem a doufá, že najde chybu v Keatonově zjevně dokonalém plánu. Právě v momentě, kdy věci začínají pro Poea vypadat zvlášť bezútěšně, se Černé léto doopravdy projeví, a to díky mazané práci s příhem. Centrem dění je opět Cumbria, která v autorových rukou žije i dýchá a je důležitou součástí příběhu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Black Summer , 2019

HYPNOS88
04.08.2022 5 z 5

Opět dokonalé čtení. Krásně propracovaný příběh, který neumožňuje přestat.

hanzmb
04.08.2022 5 z 5

Už 1. díl mě naplnil nadšením a autor se stal mým oblíbencem. A tohle pokračování (pokud to je možné) to ještě překonalo. Tady jsem nenašel jedinou slabší pasáž. Navíc to Poovo osobní (ať chtěné či nechtěné) angažování je třešničkou na dortu. To vše rámuje zajímavé prostředí a krajina Cumbrie. Hurá na 3. díl a pak jen čekat na říjen. Tentokrát pracuje nakladatelství velmi dobře.

ivoiro
01.08.2022 5 z 5

Druhý díl této série v ničem za prvním nezaostává. Hned se jdu vrhnout na díl třetí.

Česneksmedem
28.07.2022 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem křesal patama o zadek a běžel pro díl druhý. Mám přečteno, takže mohu konstatovat následující. Všichni, kteří jste ještě tento díl nečetli důrazně vyzývám – nečtěte ho! Jeho čtení totiž ohrožuje vaše zdraví. Nejíte, nepijete, nevyprazdňujete se, nespíte, zadržujete dech a jenom čumíte a obracíte stránky. Fakt děs. Cravene, ty jsi ale číslo!

Lenča727
22.07.2022 5 z 5

Pecka,bomba,šleha,neskutečný mazec…Víc netřeba dodávat,všechny tři díly, v nichž Poe a Tilly řeší vždy jiný případ,přečteny během 5 dnů na dovči.Mám nového oblíbeného autora️

ydnac
20.07.2022 5 z 5

DETEKTIVNÍ DELIKATESA :-)

Potřeboval zahrát svou divokou kartu. Svou nukleární alternativu. Odemkl BlackBerry, napsal tříslovnou textovou zprávu a poslal ji do éteru.
TILLY, MÁM PROBLÉM.

NA TO JSEM ČEKALA :-)
Poe a Tilly jsou famózní dvojka a Poe opět potřebuje její geniální pomoc.
Jared Keaton je uvězněn za vraždu...
Jeho oběť, jeho dcera, se ovšem nečekaně zjeví v místní knihovně...
Jak je to možné?
Je to možné?
Poe se dává znovu do vyšetřování, které je pěkně zapeklité :-)
Tahle série je úžasná v tom, že je napínavá a díky Tilly i vtipná :-)
Jsem ráda, že jsem si knížky koupila, řadím je mezi nejlepší detektivky :-)

"Prostě to sakra přineste, jo? zabručel Poe." Necítil se tu dobře a všechno na seznamu od Tilly znělo jako něco k pročištění střev.
Bylo mu jasné, že se mu to nebude líbit.
Když se tetovaný asistent vrátil s proutěným košem přetékajícím jídlem, které nepoznával, dal mu dvoulibrovou minci a omluvil se za hrubost.
"Nedělej si s tím starosti, kámo." Podíval se na koš plný jídla bohatého na vlákninu a pak se obrátil k Poeovi. " A toaletní papír je tímto směrem..." :-)

"Poe jedl varlata" zařvala Bradshawová bez varování. Očividně umírala nedočkavostí, aby jí to mohla říct.
"To že udělal?"
"Ano, udělal, detektive inspektorko Stephanie Flynnová. Dokonce vylízal talíř... :-)

Kaja1
15.07.2022 5 z 5

Spojení Poa a Tilly mě baví. Tentokrát to ani nebylo o hledání pachatele, ten byl víceméně jasný, ale o hledání toho, jak to všechno bylo...a na konci klap, a všechno zapadlo na své místo. Těším se na další případy.

marek7167
06.07.2022 5 z 5

O chlup lepší detektivní příběh, než Loutkové divadlo… ale nechápejte mě špatně, první kniha si zaslouží známku “1” a tady tato “1*”!!! W. Poa a Tilly prostě nemůžete nemít rádi a tentokrát jde do tuhých i na jejich straně barikády. Boj s časem je neúprosný a vodítek sakra málo…

Hvězdinka
04.07.2022 4 z 5

Skvělé čtení, propracované, čtivé. Těším se na další díl.

lachtan77
28.06.2022 4 z 5

Craven se trefil do mého gusta. Jsem nadšen a potěšen. Popravdě se mi kniha dostala pod ruku náhodou a musel jsem se rozhodnout zda ji přečtu. Jde o to, že nerad čtu od druhého nebo třetího dílu. Mám rád když znám minulost a vyřešené případy, protože stejně jako tady na ně příběh odkazuje. Nakonec nelituju, ale musím to dohnat :-)

Micandy
27.06.2022 4 z 5

Prvních 100 stran bylo hlavně o DNA, pak se konečně zapojila Tilly, která tomu dala tu správnou šťávu. Povedená detektivka , moc mě bavilo to vyšetřování, konec docela drsný. Nicméně pro mě trochu slabší než první díl, ten mě chytl víc. I tak doporučuji, je to čtivé a celý tým je dobře sehraný.

šipek
27.06.2022 5 z 5

Ne nadarmo má tato kniha zde na databázi knih tak vysoké hodnocení. Vynikající pokračování této série. Čtivé, napínavé s fajn dvojicí vyšetřovatelů. Nechybí ani humor. Můžu jen doporučit a já jen již čekám na třetí díl. Jsem v knihovně v pořadníku, tak snad to nepotrvá dlouho.

emilieselden
23.06.2022 5 z 5

Skvělý příběh. Za mě spíše detektivka než thriller ale velmi napínavá, plná zvratů. Odehrává se v krásném prostředí anglického venkova...a ten humor . jemný, trefný...kolikrát jsem se smála nahlas. A Tilly mě neskutečně bavila. Černé léto je ještě lepší než první díl. Jen ty zkratky jsou trochu otravné ale alespoň zmizely vysvětlivky pod čarou, takže super!

oleg
17.06.2022 5 z 5

Nemohla jsem přestat číst, celý příběh mě držel v napětí, opravdu velmi čtivé....

Arlienen
06.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Pokračování s Poem a Tilly je naprostá pecka! Nemohla jsem knihu vůbec odložit! V knize se řeší vražda dcery šéfkuchaře Jareda Keatona, který za ní sedí ve vězení. Poe je obviněn z toho, že byl vůči Keatonovi zaujatý, a proto podělal případ. Upřímně, jsem tomu nevěřila, že by Poe udělal takovou chybu a nevinný člověk by šel kvůli němu do vězení...... Bylo to vážně napínavé čtení a chudákovi Poeovi se utahovala smyčka kolem jeho krku.

Nejvíce jsem se nasmála, když Poe s Tilly jedli degustační menu a Poe jedl ty varlata :-D

MarkétaI.
06.05.2022 5 z 5

Druhý díl a opět jsem spokojená. Moc spokojená.
Od první stránky jsem se začetla a nechtělo se mi vůbec knihu odkládat. Zavraždil otec svoji dceru? Tělo se sice nenašlo, ale i tak ho Poe poslal do vězení. Po šesti letech se ovšem dcera objeví živá. Vypadá to, že tenkrát Poe udělal chybu..
Příběh, zápletka, vyšetřování a k tomu moje oblíbená a úžasná Tilly, která mě hrozně baví. Tento díl se povedl.

EvikU.
03.05.2022 5 z 5

Nakonec jsem dala plné hodnocení, protože od půlky knihy jsem nemohla nic. V transu. Ale začátek mě tedy hodně potrápil, děsně moc zamotané, Poe na scéně sám... Přiznám se, opravdu mě to nebavilo a utíkala jsem k jiným knihám. Až jsem se naštvala, řekla jsem si, že s ní musím pohnout a buď ji odložit nadobro a nebo se rozjede. Říkám si, hodnocení má velké, první díl se mi líbil...

No chytlo mě to až s návratem Tilly na scénu. Já ji fakt zbožňuju a v kombinaci s Poem to nemá chybu. Skvělý, skvělý, skvělý.

Šebestová3
26.04.2022 5 z 5

Druhý případ detektiva Washingtona Poea měl ještě větší grády než první. Nezklamal.

skipiii
23.04.2022 5 z 5

Bylo to napínavé, čtivé, svižné. Byla to fakt jízda! Skvělý thriller!

Kubajzz
22.04.2022 5 z 5

Tak musím se přiznat, že jsem to měl rozečtené trochu déle ale druhou polovinu knihy jsem přelouskal za dnešek a super. Rozhodně doporučuji a už se těším na Kurátora.

vraždy thrillery napětí krimi britská literatura

M.W. Craven
anglická, 1968