Strážce cti

Strážce cti https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304143/bmid_strazce-cti-FpQ-304143.jpg 4 25 2

Warhammer - Trpaslíci série

< 3. díl

V pradávných časech Starého světa, dlouho před příchodem věku člověka, byli trpaslíci a elfové na vrcholu prosperity. Krátce poté, co spolu král Bagrik a princ Ithalred uzavřou obchodní dohodu, napadne elfí město horda seveřanů. Trpaslíci nejprve odmítnout nechat se zatáhnout do války, která není jejich, ale když je zabit syn krále Bagrika, v touze po pomstě spojí svoje síly s elfy. Dokážou však dvě zcela odlišné rasy zapomenout na rozpory mezi sebou na dost dlouho, aby společného nepřítele porazily?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Polaris

Honourkeeper , 2009

Sigmarodjihu
23.07.2019

3tí a poslední díl o trpaslících, škoda. Prohloubil mi vědomí o trpasličích zvycích a tradicích po stránce kultury a konečně jsou zde zmíněny více i trpaslice, za to pro mě bonus a neberu to z dnešního pohledu genderu :D Jen trošku v příběhu kolísají ty počty .. nedělá mi problém uvěřit počtu vojska Ungoru při vstupu do války ale nějak se to množství ztrácí .. totéž platí pro ostatní

Miro.slav
18.10.2016 5 z 5

Kniha, ktorá možno stojí v úzadí sveta Warhammeru, avšak úplne neprávom! Dokonalosť a povinnosť pre všetkých, ktorí hltajú príbehy o podsaditých bradáčoch. Trpaslíci, elfovia a Norskania vytvárajú príbeh tak dynamický a vo svojej podstate aj zapletený, hoci človek už od začiatku tuší, čo sa vlastne stane. Napriek tomu v sebe kniha nesie nielen boje, smrť a krv typickú pre svet Warhammeru, ale dozvedáme sa čo-to aj o trpasličej kultúre. Slovníček na konci knihy je čerešničkou na torte. Odporúčam.

Nick Kyme
britská, 1977