Meč Chaosu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Temný elf Malus Temná čepel posedlý prastarým démonem Tz'arkanem čelí neúprosné volbě – musí získat během jednoho roku pět artefaktů nepředstavitelné moci nebo navždy přijít o duši. Cesta za dalším z nich, legendárním Khainovým mečem Chaosu, jej dovede do Har Ganethu, obávaného Města popravčích. Času není nazbyt a zatímco Malus je zatažen do vraždění a náboženských intrik, démon v něm stále sílí… Čtvrtá kniha ságy o Malusovi Temné čepeli přináší nový krutý příběh plný podvodů a zrady z temného a nelítostného světa Warhammeru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42414/mec-chaosu-42414.jpg 4.557
Série

Warhammer - Malus Temná čepel 4.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris
Orig. název

Warpsword, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Meč Chaosu

Přidat komentář
šmerdžito
12.02.2019

Sága začíná pěkně gradovat, knihy o Malusovi jsou napsány dobře a i tato si drží vysokou temnou laťku. Líbil se mi popis Khainova kultu a nápad se schizmatem se vydařil na výbornou, i v závěru knihy nás čeká dost zvratů, takže jsem maximálně spokojen.

Stenar
26.04.2018

Malusovi zbývají ještě dva artefakty a čas se krátí. Nezbývá, než se v přestrojení vetřít do samotného Khainova kultu vrahů a najít a ukrást jeho nejcennější relikvii. Situaci komplikuje, ale i usnadňuje fakt, že v církvi právě vypuklo schizma a ani jedna strana se s ničím moc nepáře. Jak se ostatně u uctívačů Pána vražd dá čekat.

Navzdory absenci Hauclira (za něhož se po většinu děje vydává sám Malus) je to asi nejlepší díl z celé série. Krvavý mumraj v kultu vrahů, který je jen tak mimochodem v říši temných elfů státním náboženstvím (opravdu skvělý nápad...), v kombinaci se schopností autorů pracovat s popisy, vytváří dokonalou jízdu. Navíc nutno přidat zajímavou vedlejší postavu vraha-knihovníka a ne úplně předvídatelnou závěrečnou pointu, a výsledkem je vskutku chutný krvavý guláš.

V rámci "fantasy pulpu" tentokrát za plný počet.


nikol0783
30.03.2018

Nesouhlasím, tento díl byl opět velmi silný. Sice se tam odehrávalo přehršel bojů, ale co také čekat od města popravčích. Pán vražd byl jistě potěšen a stejně i já.

Miro.slav
06.10.2017

Asi najslabší diel série. Neviem, čím to je, ale možno odohrávanie sa takmer celého deja v meste Har Ganeth spôsobilo, že kniha až tak nezaujala. Malus tu pôsobil dosť v úzadí a ani fanatici Khainovho chrámu nezachránili atmosféru, ktorá dosť pokrivkáva za predchádzajúcimi troma dielmi. Škoda.