Zabíječ šamanů

Zabíječ šamanů https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55523/warhammer-zabijec-samanu-55523.jpg 4 134 11

Warhammer - Gotrek a Felix série

Trpasličí trolobijce Gotrek a jeho lidský společník Felix Jaeger, nejznámější dvojice hrdinů světa Warhammeru, míří vstříc novému dobrodružství. Když se Gotrek s Felixem vydají na sever pátrat po zbývajících členech Řádu Ohnivého srdce, narazí na nové společníky a spojence. Samozřejmě se setkají i s tlupami bestií slídícími po Drakwaldu, ale kromě nich je tam toho čeká víc, než si dokážou představit. Brzy se přesvědčí, že zlovolné síly Chaosu nikdy nespí a než se nadějí, musí bojovat nejenom o svou čest, ale i za samu budoucnost Říše.... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Polaris

Shamanslayer , 2009

BigFous
25.03.2024 4 z 5

Tak nejvíc mě potěšila Kat.. Už po orcích jsem si říkal, že když je to rozdíl nějakých 20 let od prvního dílu, že by jí mohl do této série vrátit.. Další plus konečně jsem si zapamatoval postavu, kterou napsal Long a ne King. Sir Teodor hurá.. Jednoduchý děj, ale docela svižný a čtivý.. Gotrek tu začne řešit dilema hrdinský epos o smrti a nebo záchrana duše starého přítele (chápu že to lidi štve, ale mě to nějak nevadilo) Bohužel Felix je psanej přinejlepším divně už od Orků.. . Lepší než minulý díl

Dawrin
26.04.2023 1 z 5

Co udelal Long se serii, je celkove katastrofa. Prvni knihy od Kinga jsem cetl poprve jako nactilety a behem dalsich 20 let nekolikrat opakovane. A vzdy jsem se k nim rad vracel. Ale co zacal Long, jednou a opravdu dost...ze zcela zmenil Gotreka ze zatvrzeleho drsneho trolobijce na kecala, je jedna vec, ale ze udelal z Felixe absolutni psychickou trosku, co se chova jak 15lete decko, to uz ne. Postava, ktera vedle trolobijce rostla, veteran a skvely sermir, se po 20 letech cestovani s Gotrekem po celem svete vrati jako troska co neni schopna zabit Ungora. To mysli autor vazne?? Tohle by mohlo zabit draka maximalne ze by se jim zadavil. Za mne totalni przneni serie, budu cist dal, ale jen kvuli sve zarputilosti. I kdyz se obavam, zda se z Felixe nestane v pristim dile jen sluzka vylevajici Gotrekovi nocnik.

Set123
29.01.2022

A i tento komentář píši s celkem dlouhým odstupem od čtení, takže jej berte jen z části vážně. Chystám se v brzké době jít číst dalšího zabíječe a u té příležitosti jsem si povšiml, že mi u několika komentář chybí (což má úzkostlivá dušička nezvládá).

Já vám, drazí moji milí, nevím. U této knihy jsem už cítil jakési své vyčerpání. Ne, že bych nechtěl v Zabíječi pokračovat, co bude napsáno, to já přečtu, ale pomalu už by toho Gotreka mohl někdo nevím… třeba omylem shodit ze skály.

Nechápejte mne špatně, kniha patrně není o ni horší, než všichni ostatní zabíječi, rozhodně je lepší než Zabíječ elfů, který byl dost prázdný, ale už prostě a jednoduše nepřináší vůbec nic. Co si tak vybavuji, je tam zase spousta bestií, nějaká velká sekera, která by měla Gotreka zabít a která to neudělá a tentokrát je tam ještě do druhé linie postavený šaman.

Neříkám, kniha je dost svižná a zábavná, opět jsem ji četl maximálně dva dny, ale těch Zabíječů už prostě bylo tak nějak hodně. Kdo kdy četl nějaké mé jiné komentáře, sakra, já mám vždycky co napsat, ale u těch posledních zabíječů… Ale Zabíječ zombií to za mě zpravil, takže…

Franc
04.07.2021 4 z 5

Po delší době jsem se vrátil k této sérii a jsem spokojen. Slušná jízda, která Vás nenechá vydechnout. Gotrex s Felixem opět kráčí vstříc smrti, která se zdá být na dosah ruky, ale přesto stále nedosažitelná. Smrti, která jim v ústavy vrhá nepřátele, kteří musí být poraženi, aby říše mohla přežít.

Nemohu toho moc vytknout. Jednoduchý příběh, přímá cesta hlavních hrdinů, hordy nepřátel, za potoky krve z jejich mrtvol čekající další hordy lačnících po krvi.

Pokud bych už měl krapet kritizovat, pak nemohu nezmínit mého oblíbence z knih minulých, tedy neohroženého Snorriho. Kterak autor naložil s jeho postavou se mi mnoho nezamlouvalo a krapet kazilo radost z čteného. Uvidíme co další knihy, třeba to má nějaký vyšší smysl, který mi zatím zůstal utajen.

Co více ke knize napsat? Sice již xtý díl, ale pořád mám chuť pokračovat. Série obsahuje silnější stejně tak jako slabší kusy, ale pořád si udržuje celkově vyšší laťku. Prostě fantasy se vším všudy.

Vilonejaky
16.03.2021 3 z 5

V mojich očiach sa Long posmelil a spravil celkom pekný prechod do posledného dielu. Zabíječ Šamanů sa vcelku vydaril. Nie, určite to nie je to najlepšie, čo sme v tejto sérii mohli čítať, no príbeh nenudil! Ako v predošlých dieloch, tak aj v tomto sme narazili na starých známych. Na zábudlivú hlavu Snorriho, ale aj na jednu (pre mňa) nečakanú postavičku ešte z prvej knihy. Nechaj sa prekvapiť! Myslím, že sa to dobre číta, pričom záver je predzvesťou niečoho oveľa väčšieho ako sa na prvý pohľad zdá.

Hodnotenie 7.5/10
Hviezd 4/6

Predator3313
05.09.2017 5 z 5

Za mě opět dobrá kniha. Jsem rád, že se v ději znovu objevila Kate, ale především děkuji za Snorriho.
Rozhodně pořídím i další díl, jelikož kniha je velmi neukončená, takže je to skoro nutnost.

Miro.slav
19.08.2016 5 z 5

Aj v tomto príbehu sa dočkáme poriadnej dávky napätia, putovania, súbojov a beštií. Objavia sa aj postavy z minulých dielov, čo naozaj poteší. Hlavne Snorri Nosohryz je čerešničkou na torte. A práve trpasličí element je v príbehu, aspoň čo sa ma týka, stále motorom pre vtip a humor. Posúďte sami:

"Další trolobijce. Nepijete jako ti tři, že ne? I když jsme měli v posledních týdnech mnoho příležitostí jejich statečnost ocenit, málem nás vypili do sucha."
"Trolobijci prostě pijí," pokrčil rameny Gotrek.
"A ne málo," široce se usmál Ilgner. "Pořád říkají, že jdou vyhledat smrt, jenže k naprostému zoufalství mého sklepníka se pořád vracejí." Podíval se na Haschkeho. "Zase jsou zpátky, že?"
"Ano, můj pane," řekl Haschke. "A už si dávají něco k pití. Tvrdí, že se jim tak rychleji hojí rány."

A hláška za milión bodov:

...Gotrek zvedl hlavu a nadechl se.
"Jsou blízko," řekl. "Cítím je."
"Ne," zamával za ním rukou Snorri. "To byl Snorri. Promiň."

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Napínavý a akční díl, který jsem přečetl jedním dechem. Gotrekova sekera úřaduje a možná se zrodí i Felixova nová láska...

jiri.one
02.02.2016 5 z 5

Dnes jsem dočetl knihu Zabíječ šamanů od Nathana Longa. Půjdu trochu proti posledním komentářům, které na tuto knihu zaznívají a zhodnotím ji prostě jako skvělou. V negativních komentářich jsem se dočetl, jak se čtenáři u této knihy nudili a chtěli, aby autor nechal Gotreka konečně zemřít. Na to musím říct, že v žádném případě!
Gotrek a Felix se v jejich dalším příběhu dostávají po krátké zastávce v Altdorfu do Darkwaldu a okolí a hned od začátku je jejich dobrodružství velmi napínavé a opět velmi originální. Dostávají se dokonce na místo, kde už byli v knize Zabíječ bestií a vzhledem k tomu, že uteklo cca 20 let, tak zde potkávají také už dospělou Kat, kterou zde kdysi zachránili. Společně s Kat se musí oba hlavní hrdinové postavit armádě bestií, která čítá skoro 10 tisíc hlav a zabít jejich vůdce - šamana.

Knihu jsem hltal od začátku do konce a nebýt asi 6 stran, kde se banda šlechticů nemůže dohodnout, jestli na armádu bestií skutečně zaútočí, tak jsem se opravdu ani nemohl nudit. Knize tedy můžu vytknout jediné a tedy to, že končí otevřeným koncem, který mě nutí okamžitě začít číst další, bohužel poslední zatím vydaný, díl. Takže dlouhý život Gotrekovi s Felixem a k tomu jim dávám 90% hodnocení! :-)

Rawar
18.04.2015 4 z 5

Nostalgický výlet do Darkwaldu a setkání s dávnými přáteli i soky. Zajímavá je i zápletka okolo "felixova" meče. Celkově se vrací bezůtěšná atmosféra chladných lesů a hord chaosu, která byla tak typická v Kingových Trollech, což hodnotím kladně. Konec byl lehounce natahovaný, když vezmu v potaz jak moc náhle a otevřeně skončil a bohužel jde znát, že pan Long by už asi rád psal o někom jiném, než Trolobijci a Felixovi.

Pokud ho do toho Polaris tlačí stejně jako tlačil Kinga, tak se asi nemůžeme ničemu divit, ale přesto by bylo asi nejlepší, aby Trolobijce co nejdříve našel klid a smír se svým bohem a Felix se odebral na odpočinek

N10Tikky
27.12.2012 odpad!

Že by špatný vtip? Nebo měl autor na napsání pár dní a poprosil nějakého předškoláka o načrtnutí dějové linky?

Tím se s Zabíječem loučím. Nedokážu si představit, co Long vyplodí příště, když u tohle vydali a určitě to nechci číst. :(

magie meč a magie šamani hrdinská fantasy

Nathan Long
americká