Zabíječ draků

Zabíječ draků https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15042/warhammer-zabijec-draku-15042.jpg 4 265 31

Warhammer - Gotrek a Felix série

Zabíječ draků je další kapitolou ságy Gotreka a Felixe o jejich hledání smrti. Po událostech popsaných v Zabíječi démonů je neohrožená dvojce pronásledována jejich zapřísáhlým nepřítelem, zákeřným Šedým věštcem Thanquolem. Spolu s několika dalšími trolobijci a vyslanci Kislevu se vypraví na cestu za pohádkovým zlatým pokladem – a jeho příšerným strážcem.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Polaris

Dragonslayer , 2000

BigFous
25.03.2024 5 z 5

Plynule to navazuje na předchozí díl.. Zabíječ draků je plný emocí.. Dostáváme tu nálož různorodých trolobijců , který společně vyrazí na draka .. Postupně to graduje až do skvělého finále...

Marquis
02.10.2023 5 z 5

Presný opak predošlej časti - tu napínavosť deja neustále stúpa až k brilantnému finále.

A čo tomu predchádza? Výborné rozšírenie univerza o rovno celé mesto trolobijcov a ich kráľa, ďalšia nebezpečná výprava po boku zbrusu nových postáv a hlavne opätovné prehĺbenie Kingových kvalít autora.

Jeho opis naliehavého citového vzplanutia je dokonale presný so všetkými myšlienkovými pochodmi a náladami Ulriky a Felixa a zároveň nie je príliš romantický, a tak mu nechýba hodnovernosť.

Šedý veštec Thanquol skvelý ako vždy, hordy Chaosu na pochode sú desivejšie, než kedykoľvek predtým a konečne nám predstavujú aj ich konkrétnych zástupcov - bojovníka Areka Srdce démona a predovšetkým černokňažnícke dvojčatá Kelmaina zvaného Černá hůl a Lhoigora, Zlatý prút.

Warhammer sa proste vymkol kontrole a každá ďalšia časť zo série Gotrek a Felix sa číta takmer sama.

Gotrek zvedl sekeru nad hlavu a zařval: "Pojďte si pro smrt!"
"Snorri chce boj!" křičel Snorri Nosohryz.
"Šukal jsem vaše matky," křičel Bjorni. Pak ztichl, když se na něho zahleděli ostatní trpaslíci. "No, když musíš, tak musíš," zamumlal nakonec.

OldaB
23.07.2023 4 z 5

Drak je pro naše přátele opravdová výzva. Děj příjemně ubíhá, ale pořád mi přijde, že první dva díly byly lepší.

DuncanIdaho
26.12.2022 5 z 5

Čtení dalších osudů Gotreka a Felixe mne bavilo, protože tam bylo vše: dobrodružství, fantazie, boje, zbabělství, hrdinství, ... V příštím roce si určitě přečtu další pokračování série, možnáne jedno.

Frizer
18.12.2022 4 z 5

Pěkné dobrodružství, příběh o úkolu jak zabít draka. Jsou tam svěží a zábavní hrdinové a kniha má pěkné tempo. Také Thanquel je stále jedním z nejlepších antagonistů vůbec.

Zatím po Skavenslayer moje oblíbená kniha Gotreka a Felixe

Oplak
07.05.2022 4 z 5

Všetko podstatné už tu napísali ostatní.
Takže za mňa o knihe iba: viac trpaslíkov. Viac trolobijcov. A drak Skjalandir.
Rovnako dobré a zábavné ako predchádzajúce diely.

- ,,Dejte tomu chlapovi metál!" zaječel Malakai. ,,To ja vím taky, že sme v Horách na konci světa. Sem trpaslík, ne? Poznám horský pásmo, když do něho narazím..." -

- ,,Co to bylo?" zeptal se Felix, když uslyšel vzdálený řev, ktorý mu byl až příliš známý. Ozýval se na pozadí vysokého bolestivého pištění.
,,Připadá mi to jako jedna z těch obrovských krysích potvor," řekl Gotrek. ,,Ať je to cokoliv, je to moje."
,,Dostane se i na Snorriho?" zeptal se druhý trpaslík žalostně.
,,Můžeš si vzít mého," řekl Felix, když se zastavil na nejnižší plošině a připravil se k boji.
,,Díky, mladý Felixi," řekl Snorri. Znělo to vděčně. -

Nyakay
07.03.2022 4 z 5

Moje první Warhammer a moc se mi líbila.

Panpalapax
29.08.2021 4 z 5

(SPOILER) No tenhle zabíječ se mi líbil. Děj mi přišel trochu rozmanitější. Noví svérázní trolobijci. Steampunkový trolobijce Makaisson opět na scéně. A hlavně drak, který plně probudí Felixův kouzelný meč...

NextOne
19.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Po úspěšné výpravě do pustin chaosu, se naši hrdinové vrací zpět. Ze vzducholodi však pozorují, že služebníci chaosu pochodují směrem k říši. Ulrika už vyhlíží jejich návrat, když v tom je napadnou skaveni včele s šedým věštcem Thanquolem. Na pomoc mezitím přiletí trpasličí výprava, mezi kterou je i Gotrek, Felix a čaroděj Max. Společně skaveny porazí, avšak Thanquol, ač hodně zesláblý, opět uprchl. Tentokrát se vydal na sever, kde narazil na předvoj armády chaosu. Díky své výřečnosti přežil, ale byl zajat skavením klanem tvůrců. Vzducholoď mezitím míří na jich, aby upozornila o hrozícím nebezpečí. Bohužel je bouře zanesla k drakovi Skjalandirovi. Útok sice přežili, ale hlavně díky sebevražednému činu trpaslíka Vareka. Po odpočinutí v trpasličí pevnosti trolobijců se menší skupinka vydá pomstít Varekovu smrt. Cestou k drakovi narazí na gobliny a orky, kteří se je snaží zabít. Ubrání se, ale jsou jim stále v patách. Felixovi se nakonec podaří draka zabít, čemuž napomohlo zranění způsobené Varekem. Přesto však výprava utrpěla ztráty a dračí poklad zůstal pod horou sutin.

IG: next_fantasy_one

Israha
23.06.2021 5 z 5

V podstatě klasická rytířská fantasy, jen zasazená do temnějšího světa Warhammeru. Chrabrý rytíř bojuje pomocí magické zbraně s ukrutným drakem, který terorizuje přilehlé okolí, do toho musí řešit i milostný trojúhelník mezi ním, jeho milenkou a sokem v lásce - mágem. Jen tomu chybí noblesnost a okázalost rytířských příběhů, která je nahrazena špinavostí, násilností, dekadencí, drsným humorem a všudypřítomnou atmosférou zla a smrti...takže trademarkový William King. Stále výborná zábava, i když mírný pokles oproti takřka dokonalému Zabíječi démonů zde patrný je.

FallenOne
23.04.2021 5 z 5

Příběh úvodního dua pokračuje, tentokrát se vše točí kolem draka, jehož přítomnost je v knize dávkována postupně. Škoda, že se toho nedozvíme víc o jeho minulosti, leccos totiž naznačuje, že byla zajímavá. Trochu se z toho staly vékávéčka (velmi křehké vztahy), čímž narážím na Ulriku a Felixe a sem tam Maxe. Nicméně i tak to pořád je jedna velká paráda, je to čtivé, pořád se něco děje a přibude i několik nových postav. Thanquol a Lurk moc místa nedostali - ne že by mi to vadilo. Za mě pořád čtenářská spokojenost.

Vilonejaky
11.12.2020 4 z 5

Zabíječ draků pokračuje a rozvíja príbeh z predošlej knihy a pozvoľne navnaďuje čitateľa na budúce pokračovanie dejovej línie. Výprava pokračuje, hordy chaosu sa blížia a okrem draka (ako napovedá názov) sa v nej naši hrdinovia stretnú aj so zelenokožcami (orkami a goblinmi). Dokonca pri jednom momente (kamikadze), ktorý nechcem však bližšie spoilerovať, som sa naozaj zastavil a povedal si že: „Čože? Niee!“. To sa mi stalo prvý krát vôbec pri čítaní tejto série. Na druhej strane, finálny súboj s drakom mi prišiel taký, slabší... Každopádne je to super pokračovanie a teším sa už na ďalší diel!

Hodnotenie 8/10
Hviezd 5/6

3001
20.08.2020 5 z 5

Za mě asi nejlepší díl.

Luigi1
25.05.2020 5 z 5

Moc se mi opět líbí další pokračování ságy

špulo
23.04.2020 4 z 5

Ak ste doteraz neprišli Gotrekovi a Felixovi úplne na chuť, tak táto kniha vás buď presvedčí, že to ďalej nemá cenu alebo vám konečne dopne o čo ide a začnete si túto sériu konečne užívať. Bodka.

Masoterian
29.02.2020 5 z 5

Fajnový pokračování, který ale přece jen působí jako takový intermezzo mezi návštěvou Pustin a střetnutím s hlavní hordou Chaosu. Hrdinové nabíraj síly na finální střet, Felixe s Ulrikou čeká pár morálních dilemat a všichni se stihnou párkrát ožrat ve městě trolobijců. Přišlo mi komický, že v době kdy je na obzoru největší konflikt za celý staletí, nedokáže hlavní parta myslet na nic jinýho, než je lov na draka :)) Líbí se mi, že postavy - i ty vedlejší mají spoustu prostoru a zajímavě se profilujou. Finále je strašně warhammerovsky přepálený, naše parta se střetne s drakem jenom proto aby uvízla mezi dvěma armádama. :)) Celkově fajn počtení, ale jak předchozí, tak dva následující díly jsou mnohem vejš.

EmanuelBremi
02.07.2018 4 z 5

Musím ubrat jednu hvězdu. Kniha byla stále vynikající, ale vztah Ulrika a Felix mě prostě iritoval, protože působil jen jako vata mezi dějem, kterou by šlo z knihy bez újmy vyškrtnout. Pokud jejich vztah bude mít nějaký opravdu hlubší dopad na celou série, pak dodatečně změním hodnocení.

Jirka92333
02.06.2018 5 z 5

Další výborný díl ságy!!! Jsem velkým fanouškem fantasy literatury, a v tomhle žánru mám nejradši draky a trpaslíky. Takže pro mě kniha byla jak oblek co vám udělají na zakázku :-D:-D. Navíc jsem se postupem každého dílu stal velikým fanouškem trolobijců. Už teď se těším na další díl.

Set123
10.03.2018

Jakožto milovníkovi draků mi tato kniha docela hrála na city.
Kniha, jak je ostatně dobrým zvykem celé série, plně navazuje na předchozí díl „Zabíječ démonů“, po návratu ze zemí chaosu. Jelikož se tu hned od začátku opět vyskytuje má oblíbená postava Thanquol, byl jsem plně spokojen s dějem, plynulostí a stylem.
Nebudeme si nic nalhávat. Série o Gotrekovi a Felixovi není čtenářsky nijak náročná a slohová i jazyková úroveň je zde na absolutně průměrné úrovni, stejně jako ve všech ostatních dílech, ale to je přesně to, co očekáváme od podobného stylu knih, nebo ne?
Já jsem si tuto knihu pořídil pro odpočinkové čtení, u kterého vypnu mozek a nechám se unášet na vlnách krve prolité Gotrekovou sekerou, což je přesně to, co jsem dostal.
Od knihy jsem něco očekával a přesně to jsem dostal, díky čemuž mi nezbývá nic nežli hodnotit 4 hvězdami z 5.

Predator3313
01.09.2017 5 z 5

Možná trochu slabší než předchozí díly ale i tak zase dobrá kniha. Novinkou je větší podíl na boji s drakem v podání Felixe, který zjistí něco o svém meči. Ale Gotrek nezůstává pozadu.