Nekropole

Nekropole https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15276/mid_nekropole-JPX-15276.jpg 5 85 7

Na boji zmítané planetě Verghast se komisař Ibram Gaunt a jeho muži ocitnou lapeni uprostřed prastaré a krvavé občanské války, která záhy přeroste v něco nesrovnatelně vážnějšího. Když úlové město přičiněním zrádce přijde o svou nejmocnější obranu, vypluje veškerá rivalita a zkaženost na povrch a Duchové z Tanith se ocitnou na pokraji zkázy. Aby zachránil úl Vervun před temnými legiemi Chaosu, musí Gaunt najít nové spojence a zrekrutovat další Duchy.... celý text

Literatura světová , Válečné , Sci-fi

Vydáno: , Polaris

Necropolis , 2000

Vaceda
14.04.2024

Dechberoucí příběh odvahy, nasazení a sebeobětování. Já tady vidím předlohu pro oskarový snímek.

marek4156
09.10.2021 5 z 5

Za mě nejlepší díl. Úlové město je pod útokem a flotila bojující za Sabattiny světy vysílá několik regimentů na pomoc. Samozřejmě mezi nimi nechybí Duchové.
Po dlouhé době jsem měl opravdu strach o životy postav, což ovšem udávám jako bonus.
Několik nových postav, pěkná tísnivá atmosféra, hrdinští gardisté. Prostě vše co od 40K chcete.

MeanCzechGuy
26.04.2021 5 z 5

Skutečný rozjezd a zároveň asi nejlepší knížka ze série + esence 40K - brutální chaos, nekonečná válka, drsní hrdinové a hlavně fanatický génius Gaunt. Akce baví,zoufalý boj s přesilou vrší nekonečné množství těl a kulisa hroutícího se prohnilého města na pozadí konfliktu je super. Po předchozích ne úplně špatných ,avšak nijak zvlášť osobitých a výrazných příbězích, jsem si tady Gaunta a jeho skupinku skutečně oblíbil.

PstruhPetr
25.07.2020

Víceméně skutečný začátek Gauntových duchů první dvě knihy byli sbírky povídek, které mě velmi bavili, ale nedávali příběhu takový řád jaký tomu dala třetí kniha. Po Only in death asi nejlepší kniha.

EmanuelBremi
23.12.2019 5 z 5

Tohle byla paráda. Z úvodní trojice knih je tahle nejlepší. Postavy i prostředí úlu to vše je popsáno velmi zajímavě a příběh války člověka rychle vtáhne. Mnoho nových i starých jmen mi nevadilo, takže problém orientovat se v postavách jsem měl jen ojediněle.

„Jsem komisař Impéria. Povzbudím slabé, pomohu nejistým, povedu ztracené. Budu vším pro ty, kdo mě potřebují. Ale neschopné, zbabělé a zrádné ztrestám bez váhání.“

kocovnik2
09.01.2018

Nekropole mě také velmi bavila, ale Generálova zrada byla snad i lepší než Nekropole podle mě teda :D a ještě větší škoda je, že z cele 14ti dílné série je jen 8 knih přeloženo.

TheEngineer
07.01.2017 5 z 5

Za mě asi nejlepší knížka z celé série.

Dan Abnett
britská, 1965