Wildcard: Divoká karta

Wildcard: Divoká karta https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405598/bmid_divoka-karta-sPJ-405598.png 4 235 53

Warcross série

< 2. díl

Emika Chenová z warcrossového šampionátu jen sotva vyvázla životem. Teď, když už ví, co se doopravdy skrývá za Hideovým novým algoritmem NeuroLinku, už nemůže věřit tomu jedinému člověku, ke kterému vždycky vzhlížela. K tomu, kdo měl být na její straně. Aby Hideovy plány zastavila, spojí se s Fénixovými jezdci… a brzy zjistí, že v neony osvětlených ulicích Tokia se skrývá nová hrozba. Někdo na Emičinu hlavu vypsal odměnu, a tak je její jedinou šancí na přežití spolupráce se Zerem a jeho nemilosrdnou skupinou Černoplášťů. Brzy však vyjde najevo, že ani Zero není takový, jakým se zdá, a jeho ochrana má svou cenu. Emika musí čelit zradě i hrozbě budoucnosti bez svobodné vůle. Jak daleko zajde, aby zničila muže, kterého miluje?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Wildcard , 2018

jitka9948
22.05.2019 5 z 5

Akce. Čas. Postavy. Romantika. Horor a detektivka. To chcete a taky že se vám toho dostane. Tenhle díl byl o dost lepší než předchozí a autorka se nepozastavuje nad nudnými pasážemi. Rozveselí, rozbrečí a roztrhá na kousky. Nej kniha ta rok 2019, musíte ji mít. Věřte mi :-)

Ivuska.09
22.05.2019 3 z 5

Druhý díl mě bohužel nedokázal zaujmout tolik jako první. Dějově nebyl špatný, akce bylo spousta, ale už to prostě nebylo ono. Možná, že kdybych je mohla číst hned po sobě, užila bych si je oba stejně.

polaris
10.05.2019 5 z 5

Když jsem někdy v prosinci dočetla Warcross, tak jsem z něho byla ohromená a prakticky jsem odpočítávala dny, kdy vyjde Wildcard. Ale i přesto jsem se dvojky trochu obávala. Přece jen druhé díly jsou někdy méně kvalitní a autoři si s tím nedávají takovou práci a knihu odfláknou. Naštěstí Wildcard byla absolutní bomba, ani nevím který z dílů se mi líbil více.
Děj pokračuje prakticky tam kde skončil a je znovu vyprávěn z pohledu Emiky, která byla pořád ta stejně sympatická hrdinka, jako v jedničce.
Když porovnám romantickou linku s prvním dílem, tak tady ji bylo mnohem méně a mě to tak vyhovovalo mnohem více. Děj se spíše zabýval vyřeším algoritmu, který byl spuštěn v prvním díle a jeho vyřešení nakonec bylo velice dobře napsané.
Atmosféra knihy tedy byla více napjatá a držela mě v neustálém pokušení pokračovat ve čtení, protože odhalení co a kdo je Zero zač (tajemná postava z prvního dílu), byla nejlepší kapitola knihy a měla jsem z ní doslova husí kůži. Obecně postava Zero byla moje nejoblíbenější, jeho příběh byl ohromný.
Když to shrnu tak se mi oba dva díly skvěle četly, chvilkama jsem litovala, že to není trilogie, ale kdyby byla, tak by se mi to tolik nelíbilo. Byl by to zbytečný vycpávkový díl. Nicméně se k této duologii určitě někdy vrátím.

AnnaAm
09.05.2019 3 z 5

Od druhého dielu som čakal že bude aspoň tak dobrý ako pvý diel. Bohužial nestalo sa. Očakávala som viac napetia, romantiky. Niektoré pasáže v knihe boli strašne dlhé nezáživné. Ukončenie celého diela sa mi tiež moc nepáčilo. Prišlo mi strašne zdlhávé a nebol pre mňa problém odlhožiť knihu dve kapitoly pred koncom (čo sa mi v jedničke nestalo). Miestami som sa modlila nech už to autorka ukončí. V knihe ale nechýbajú ani akčné momenty ktoré ma prekvapili a tak knižku doporučujem. Ono vám ani po prvom diele nič iné nezostáva len si prečítať pokračovanie.

Sarah11
06.05.2019 4 z 5

Kniha má pomalejší rozjezd, ale když se přes něj prokoušete, tak už to šlape. Je to trochu nahoru a dolů, napínavé pasáže střídají ty méně záživné, některé jsou dost přitažené za vlasy, ale celkově jsou moje pocity převážně pozitivní. Líbilo se mi, že některé činy hlavních hrdinů, ať už byly jakkoliv ospravedlnitelné, nevyšuměly do ztracena, jak to v YA často bývá, ale postavy za ně musely nést odpovědnost, i přes to, že ten konec byl možná až moc idealistický. No, Warcross je prostě Warcross, ale Wildcard si určitou kvalitu stále drží.

SarahRoyalAss
06.05.2019 5 z 5

Pokračování libové záležitosti Warcross mi naprosto uspokojilo. Kniha nás hned hodí do akce a jede se od začátku až do konce. Oproti prvnímu dílu je tu temnější atmosféra a chvilku tu máme i mission impossible a pár malých kinder surprise (Zachrastíte a můžete hádat, co je uvnitř). Máme tu také nové postavy a jejich nové příběhy. Bavilo mě, že jsme se vrátili i k postavám z první knihy).
Se zakončením duologie jsem spokojená a těším se na další knihy od autorky. :)

makynka911
04.05.2019 4 z 5

Pokračování zhruba stejné kvality jako první díl. Oplakávání Hidea, chybělo hraní (což mi moc nevadilo), rozuzlení příběhu Zera. No ... zajímavé, tohle jsem nečekala. Každopádně si autorku pohlídám, ráda bych si od ní přečetla i další knihy :)

DracoMalfoy
30.04.2019 4 z 5

Nejen podle zahraničních ohlasů jsem se svým názorem v menšině, ale mně se prostě tenhle díl líbil víc, než ten první. Jakmile jsem překousla prvních padesát stran, všechno se hezky rozjelo a mě to fakt dost bavilo.

Andynka
24.04.2019 3 z 5

Jsem zklamaná. Na to jak se první díl líbil.... Ve druhém díle jsem čekala mnohem víc Warcrossu, romantiky a napětí. Místo toho byla kniha místy utahaná a nezáživná. O Warcrossu už to téměř není a nic moc Vás v knížce nepřekvapí. Když si ale odmyslím svá očekávání, tak to nebyl zas tak špatný děj. Jen to bylo místy až přehnaný... Za to se mi docela líbilo zakončení celé série. Ale klidně by to mohlo být celé v jedné knížce.

zuzana4291
21.04.2019 4 z 5

Úžasná kniha, která se čte jedním dechem a nemůžete se od ní odtrhnout. Bohužel, nejvíc mě zklamal konec. Zlepšit svět ano, ale tak jak je to na konci knihy popsáno zní hrozně naivně a idealisticky.

Francesca14
21.04.2019 4 z 5

Musím říct, že první kniha se mi líbila o trochu víc. "Wildcard" má jinou atmosféru, příběh je temnější a nepřišel mi až tak napínavý, Emika mi navíc byla v první knize hodně sympatická, ale teď už jsem v ní tak docela neviděla tu stejnou holku. Ale čtení jsem si užila, v některých směrech to stále bylo nepředvídatelné jako všechny autorčiny knihy, je to napsané tak, že člověk prostě chce vědět, co se stane dál. Navíc celý ten nápad s virtuálním světem je fascinující. Konec mi přišel trochu nudný (v poslední době začínám být už nějak unavená z YA sci-fi a fantasy), ale myšlenka té knihy je něco, co mi určitě v hlavě zůstane po delší dobu.

pipa36
20.04.2019 4 z 5

Líbilo se mi to stejně jako první díl, jen hlavní hrdinka mi tady přišla trošku zmatenější. Kniha měla delší rozjezd, ale jak děj dospěl do prvního zápasu, tak to začalo být svižné a stránky jen ubíhaly. Opět velmi čtivé, odpočinkové čtení. Za mě 4*.

anishta
17.04.2019 5 z 5

Myslím, že je to dokonce lepší než první díl. Konec se mi moc líbil a finální bitva ve Warcrossu byla silná jak akčně, tak emočně.