Wildcard: Divoká karta

Wildcard: Divoká karta https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405598/bmid_divoka-karta-sPJ-405598.png 4 235 53

Warcross série

< 2. díl

Emika Chenová z warcrossového šampionátu jen sotva vyvázla životem. Teď, když už ví, co se doopravdy skrývá za Hideovým novým algoritmem NeuroLinku, už nemůže věřit tomu jedinému člověku, ke kterému vždycky vzhlížela. K tomu, kdo měl být na její straně. Aby Hideovy plány zastavila, spojí se s Fénixovými jezdci… a brzy zjistí, že v neony osvětlených ulicích Tokia se skrývá nová hrozba. Někdo na Emičinu hlavu vypsal odměnu, a tak je její jedinou šancí na přežití spolupráce se Zerem a jeho nemilosrdnou skupinou Černoplášťů. Brzy však vyjde najevo, že ani Zero není takový, jakým se zdá, a jeho ochrana má svou cenu. Emika musí čelit zradě i hrozbě budoucnosti bez svobodné vůle. Jak daleko zajde, aby zničila muže, kterého miluje?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Wildcard , 2018

roman9276
04.06.2020 4 z 5

No, po víc jak roce, jsem musel hodně vzpomínat na děj i postavy z prvního dílu, ale překvapil jsem sám sebe, když jsem se do děje vpravil docela rychle. Jednička byla spíš takovej herní svět, kterej byl napínavej a byl vlastně jen o virtuální soutěži Warcross. Na konci jedničky nastalo jakýsi šokující odhalení a právě v tomhle duchu se odehrával celej druhej díl. Za mě teda docela vydařený, kniha dobře plynula, žádná nastavovaná kaše, akční, napínavý, žádná nouze o zvraty, dobrý čtení. Velice mě bavila odhalení, co se týče uneseného bratra, to jsem byl hodně překvapenej, co nám autorka naservírovala. Bohužel musim hvězdu za velice čekanej konec, ale rozhodně jsem si akční momenty užil a vůbec se nenudil.

Roscata
13.05.2020 5 z 5

Druhý díl Warcrossu mě bavil o dost víc něž ten první. Děj byl napínavý a nepředvídatelný a konec mě neskutečně překvapil. Vůbec mě nenapadlo že by to mohlo skončit takhle a celá myšlenka knihy je dost tísnivá.
Jsem moc ráda že to s Emikou, Hideem a Zerem dopadlo tak jak to dopadlo. Lepší konec si ve své situaci ani nemohli přát. Byl to dobře napsaný příběh, užila jsem si ho a jsem ráda že ho autorka zbytečně nenatahovala. Takhle to bylo akorát.

IG: zrzi_cte

MaléZlo
29.04.2020 3 z 5

Kniha měla dobrý začátek a skvělý konec. Prostředek knihy pro mě byl (až na pár chvilek) nezáživný... První díl je rozhodně mnohokrát lepší. Oceňuji délku knihy, že se kniha zbytečně nenatahuje a oceňuji dobrý konec, takový ten správný reálný konec, bez růžových brýlí :)
A samozřejmě jsem ráda, že autorka zbytečně nenatahovala příběh, aby to vše vyšlo na trilogii, to už se totiž vidí málokdy.

Damonka12
14.04.2020 3 z 5

3,5 mnohem slabší než první díl ale kniha má skvělý konec.

Gabiika9
13.04.2020 5 z 5

První díl byl jízda, ale druhý to bylo jak na horské dráze. Úplně boží KNIHA.

Magdyla.8
01.04.2020 4 z 5

Tak druhý příběh o Warcrossu se mi líbila více. Poznáváte více temný svět, přátelství i láska vám je tu podávána po malých nenásilných dávkách. Na rozdíl od první knihy, kdy se dal příběh víceméně odhadnout, se druhý díl úplně povedl. Zápletky byly vynikající a konec s Hideem jsem nečekala. Supr!

Alethea_k
24.12.2019 5 z 5

Miluju "sérii" a hlavně tento díl. Je lepší, než jednička. Akce po celou dobu, nemůžete se od knihy odlepit. I když jsem si ji podvědomě šetřila :) Jako oddechovka nejlepší volba. Jsem šťastná, že jsem knihám dala šanci. Zamilovala jsem si všechny postavy, což se také často nestává. Jsem ráda, že se autorka vyvarovala takovým těm klišé jako: zvládnu všechno sama, jsem zničená, nikdo mě na světě nemá rád. Tímto se u mě knihy vyšplhaly zase o něco výš.

Tucaka
19.12.2019 5 z 5

Wildcard byl mnohem lepší než předchozí Warcross. Až na možná trošku přehnaný konec knihy byl příběh plný nečekaných zvratů. Ve druhém díle se také odhalilo něco z života vedlejších postav, díky tomu jsem si je ještě víc zamilovala. Co bych dále ráda ocenila je, že autorka "nepřesladila" vztah mezi Emikou a Hideem. Ve většině knih co jsem četla jsou zbytečné zápletky, bezhlavá zamilovanost a milostný trojúhelník. Vztah mezi nimi bych přirovnala reálnému souznění bez zbytečných "slaďáren".

Kacennnka
02.11.2019 4 z 5

Wildcard se mi jednoznačně líbilo mnohem více než Warcross. Celý svět začal dávat mnohem větší smysl. Spousta věcí byla krásně vysvětlena, Neurolink získal silnější obrysy a motivace postav konečně byla vyložena na stůl. Moc se mi taky líbilo, že jsme viděli do minulosti i vedlejších postav. Děj byl rozhodně nepředvídatelný, zajímavý, napínavý a propracovaný. Ačkoli se kniha odehrála jen během několika dnů, nebylo to zbytečně natahované, utahané ani nudné. Upřímně jsem si chvíli myslela, že to autorka fakt nesmyslně překombinovala, ale nakonec jsem pochopila, kam tím vlastně míří. A nevím, jak je to možné, ale jako celek to fakt dávalo smysl. Krásně jsem si připomněla, proč psaní Marie tolik miluju.

nataalie7
15.10.2019 4 z 5

Jsem ráda za to, že ne každý autor se snaží z jednoho příběhu vytřískat minimálně trilogii, která bohužel velmi ztrácí na kvalitě... Warcross a Wildcard za mě perfektní a propracovaná duologie! Děkuji

uziRM
05.10.2019 5 z 5

První díl se mi líbil, ale druhý, bohužel závěrečný, mě hodně nadchl (původně se mluvilo o trilogii). Je akčnější, svižný, spoustu zvratů a odhalených tajemství...příběh se parádně otevřel a už nebyl tak předvídatelný.

NymphMaeve
24.09.2019 5 z 5

I druhý díl mne skutečně okouzlil a dostal. Vývoj událostí naprosto nepředvídatelný a o zvrat událostí rozhodně nebyla nouze. První díl se mi zdál čtivější a víc strhující, tento malinko pokulhával, i přesto je to boží příběh a nádherně napsané dílo. Konec jsem si představovala malinko jinak, myslím úplný závěr, ale chápu, že částečně otevřené konce jsou lepší i pro případné pokračování. Emika je mi pořád dost blízká, zde mě více lákala postava tajemné Jax. Technické termíny a chápání některých věcí mi chvilku trvalo a pak pasáží jsem četla dvakrát, ale stále sdílím názor, že i pro laika v tomto prostředí se neorientujícím, je tato kniha vhodná a bude ho bavit. Těším se, až si oba díly přečtu znovu a hned za sebou bez pauzy.

luculi
05.09.2019 4 z 5

Pěkné zakončení příběhu, děj plynulý, napínavý a situace občas překvapující. Závěr pěkně ukončený, vyřešený a tak trošku otevřený pro vlastní představivost. Tohle mě bavilo, protože to bylo jednoduché, krátké a čtivé.

sd1992
31.07.2019 5 z 5

Jooo, ještě lepší, než první díl... :-) postupné odhalování záhady, co se stalo malému - sorry, to jméno mi prostě vypadlo :D no prostě Zerovi, jak a proč se stal kým je teď, mě moc bavilo!
Bylo to super, plné napětí, i když trochu dějově odchýlené ze světa
her virtuální reality, přesto dokonalé.. :-)

Blahona
26.07.2019 4 z 5

Do druhého dílu jsem se nedokázala začíst. Je mnohem temnější a chvílemi mě až mrazilo. Myšlenka je zajímavá, ale zároveň dost tísnivá. Co bych knize vytkla je příliš mnoho nedovysvětlených věcí. Autorka se s tím moc nemaže a kniha bohužel na mnoha místech postrádá logiku. Přestože je příběh napínavý a pořád se něco děje, za mě nefungoval tak dobře jako v prvním díle. Ale určitě stojí za přečtení.

nikolthestrange
17.07.2019 5 z 5

Knížka jako stvořená pro oddych, pobavení a snění (a to i přes to, že je zde děj hlubší a temnější než ve Warcrossu). Ukončení pokládám za velmi uspokojivé, jen by se podle mě dal příběh Wildcardy rozdělit na půl a mnohem víc rozvinout, klidně na další díl... Celý online svět je v obou knihách popsaný velmi povrchně a potenciál virtuální reality byl využit pouze částečně. Škoda. Což ale neznamená, že bych si to neužila ;) spíš je mi smutno, že to končí, postavy mi přirostly k srdci

julythreemosen
13.07.2019 3 z 5

No, tohle bylo zklamání. Warcross byl boží, druhý díl jsem více méně přetrpěla. Neuměla jsem se začíst, děj se mi nelíbil, závěrečné akce taky ne. Úplně všechno špatné nebylo, ale každopádně jsem si knihu nepřečetla s takovou chutí, jak jsem chtěla. Škoda.. Oceňuji ale, že se velmi výjimečně jedná o dualogii, a že se v knize vyskytoval rekordně malý počet překlepů...

Fifth Element
06.06.2019 5 z 5

A může mi někdo zaručit, že žádná taková Taylorová a Projekt Zero na světě ještě není???? Kdo dneska může vědět, co všechno už je vynalezeno?

...každé dveře mají klíč...

Původně jsem si myslela, že mě příběh bavit nebude a nebudu vůbec potřebovat druhý, finálový díl. Mýlila jsem se, hodně! :) jediné co mi vadilo, byly chyby v překladu, špatné skloňování, chybějící slova, ne pořád, ale narušuje to soustředění a celkový zážitek..

KačééZ
02.06.2019 4 z 5

Neumím se rozhodnout, zda byl druhý díl tak dobrý jako první. V knize je také spousta akce a dozvídáme se mnoho nových překvapujících informací. Ale první díl byl asi o fous lepší, protože jsme tam měli víc scén z Emikou a Hideem. Ale i tak solidn druhý díl.

Purple7
28.05.2019 3 z 5

Nevím, jestli to byla zrovna nejlepší volba na překonání čtenářské krize, ale asi to mohlo být i horší. Kniha měla spád, jsem moc ráda, že šlo o duologii, bylo to tak akorát. Zápletka nebyla tak jednoduchá, jak jsem se obávala, ale občas mi to přišlo strašně komplikované a ta krása z poznávání virtuálního světa z prvního dílu byla tatam. Nicméně stále to považuju v rámci žánru za ten originálnější kus a jsem s tím jakž takž spokojená. Ovšem první díl se mi líbil mnohem víc.