Warcross

Warcross https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387912/bmid_warcross-iIA-387912.jpg 4 434 105

Warcross série

Warcross není jen hra, je to způsob života! Od autorky úspěšné série Legenda. Herní fenomén Warcross je pro některé únikem z reality, jiní si díky němu přijdou na slušné peníze. Hackerka Emika je na mizině. Aby si přivydělala, zariskuje a nabourá se do mezinárodního turnaje ve Warcrossu. Jenže omylem se ocitne ve středu dění a přes noc se stane celebritou. Dokonce dostane od tajemného tvůrce Warcrossu nabídku, která se neodmítá. A tak Emika zamíří do Tokia, kde odhalí spiknutí, které by mohlo mít nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Sci-fi
Vydáno: , CooBoo

Warcross , 2017

voody99
30.07.2023 5 z 5

Tak tohle bylo prostě SKVĚLÉ.
Vůbec jsem nevěděla co od toho čekat.
Kniha mě vtáhla hned po pár kapitolách, Emiko jsem si totiž hned oblíbila. Milá romantická linka je příjemná jelikož knihu třída akce za akci ať v reálném světě nebo virtuálním. Strašně jsme si to užila

Debbra
27.07.2023 5 z 5

Obálka mě nijak nenadchla a přišla mi kýčovitá, proto jsem jí nedávala velké šance. Každopádně mě kniha velmi překvapila a zamilovala jsem si jí. Rozhodně jí nečtu naposledy.

Palus
04.07.2023 5 z 5

Tak to bylo něco, úplně mě kniha pohltila...Přesto, že to není můj šálek kávy, ihned sháním další díl, jsem velmi zvědavá, jak se vše vyvine!

Jaehyun
07.06.2023 3 z 5

Za mě průměrná duologie.
O hlavní hrdince víme jen to, že má duhové vlasy, jinak ji nic moc nespecifikuje. Postavy nejsou ničím výrazné, romantická linka nebyla nic moc a to co mi na začátku přišlo fajn, to už mě ke konci trochu nudilo.

Líbil se mi ale barevný svět virtuální reality a prostředí Japonska, jen mě to nenadchlo tolik, jak bych čekala. Hlavně už na začátku vám je jasné, kam se příběh bude ubírat a nic vás tak nepřekvapí.

Praevka
26.03.2023 3 z 5

Vezmi kousek Ready, player one, smíchej se špetkou Minority Report, trochou YA romantiky nic nepokazíš, přidej to i ono... a vyjde ti ne zrovna konzistentní příběh s dost chatrnou akčně-detektivní linkou, která se ovšem velmi dobře čte. Tři hvězdy z 5, nebylo to zlé.

broskev28
10.01.2023 3 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Pokud s knihami tohoto typu začínáte – a to naši mladší čtenáři ano, prozatím louskali pouze minecrafťácké a pokémonovské deníky – pak jsem nakloněna tomu považovat Warcross za více než důstojného pokračovatele "herních knih" pro mladší kategorii.
Nechám se překvapit a počkám si na názor čtenářů, ale za sebe se přiznám k překvapivě příjemné a napínavé četbě. Sice jsem kupodivu poměrně brzy odhadla, odkud vítr vane, ale to mi zas až tolik nevadilo. A rozhodně si nenechám ujít pokračování!

lukaso89
22.12.2022 2 z 5

Slibně se rozbíhající text se postupně mění na těžko uchopitelnou kombinaci teenagerské romance a aspoň trochu rozumné hranice neznajícího sci-fi vyprávění, která nejen nedrží pohromadě, ale často ani nedává smysl, což je nejvíc patrné v závěrečném rozuzlení. Škoda. V nápadu potenciál zcela jistě dřímal, nicméně v textu se ho žel bohu vytěžit nepodařilo.

Didi15
28.11.2022 5 z 5

Dostala jsem knihu zdarma ke své objednávce knih a byla jsem překvapená, jak super ta kniha je. Tento žánr moc nečtu , ale toto mě chytilo , takže je naprosto jasné , že jdu na další díl:)

tereza7804
30.07.2022 4 z 5

ze začátku mi nešlo zvyknout si na styl psaní, byl pro mě takový jiný než vše, co jsem kdy četla a ani vlastně nevím čím. Nápad skvělý, postavy a zápletka taky, jen bych potřebovala trošku větší popisy prostředí, které bylo někdy vážně obtížné si představit. Nebyla to kniha, u které bych si řekla WAU, ale byla vážně dobrá! 4,4/5

heliiinka
26.12.2021 4 z 5

Zapomněla jsem, jak moc miluju virtuální realitu.
Zhltnete to za dva dny a až ke konci vám začně vrtat hlavou, jak schopná, dokonalá a vynalézavá je hlavní hrdina. Klasika. Bohyně všeho, byť jí je jenom 18. Jo a je hezká, taky klasika. :D
Kniha mě opravdu bavila, postavy jsou sympatické a vtipné, turnaj jako takový neotřelý. Je to YA, takže některým postavám chybí hloubka a jsou předvídatelné, ale i tak je to jízda a doporučuji.

jitka_dankova
08.11.2021 5 z 5

Svět her a virtuální reality s odvážnou hackerkou v hlavní roli, to jsem si prostě nemohla nechat ujít. Velmi mne bavilo objevovat s Emikou jednotlivé intriky, pozadí událostí, tajemství. Knihou se dobře nesla linka nových přátelství a velmi si cením, že se Emika chovala konzistentně, měla v hlavě srovnané, na čí straně je a čeho chce dosáhnout, měla určité zásady. Prostě taková hrdinka, kterou jsem mohla obdivovat. Romantická linka je v knize spíš v náznacích, ale velmi hezká a milá. Vnímala jsem jinou kulturu, prostředí Japonska je podle mne vidět z chování Hidea a přišlo mi to celkem pěkně naznačené. V některých scénách při Warcrossu jsem se občas nechytala v tom, co se děje, ale myslím, že to čtivosti neuškodilo.
Kniha má i druhý díl, který dobře navazuje a vysvětluje to, co je tady jen v náznacích. Určitě si knihu přečtu vícekrát, hodně mne zaujala.

greenie05
13.10.2021 4 z 5

Nebyla jsem si jistá, jestli se mi bude tahle kniha líbit, jelikož mě autorčina Legenda moc nebavila, ale tohle bylo mnohem lepší. Napínavý děj, sympatické postavy a i když jednodušší, tak celkem zajímavá zápletka. Pravda, nebylo to nic extra dechberoucího, ale za mě příjemné počtení. Jen je škoda, že byla Zerova identita tak snadno odhadnutelná :D Ale těším se, až si přečtu další díl :))

andrejci
03.08.2021 5 z 5

Na knihu jsem slyšela skvělé ohlasy. Hlavně když byla nová. Takže jsem byla hodně zvědavá. A teď už chápu to všeobecné nadšení a chválu. Vůbec mě nenapadlo, že z toho budu tak nadšená.
Ze začátku jsem říkala, že to je celkem nuda, ale potom. Krása. Svět Warcrossu mě hodně překvapil. Bylo to geniální. Skvěle popsané a vymyšlené. Nedivila bych se kdy to někdy byla i naše budoucnost. Smekám před autorkou, že to vymyslela.
Musím se přiznat, že s Emikou jsem chvilku bojovala. Nebyla mi úplně sympatický, ale našla jsem si k ní vztah. S Hideem to byla přesně naopak. Toho jsem si hned zamilovala. Stejně jako Ashera.
Postupem jsem čekala, že se o týmu dozvíme víc. Doufám, že se to v dalším díle napraví.
K ději nemám sebemenší výtku. Klidně jsme se mohli víc ponořit do děje, ale to nevadí. Ovšem ten konec. Jednu věc jsem očekávala. Druhou vůbec. Takže na další díl se těším. Jsem zvědavá co autorka vymyslela za pokračování.

masavole
03.07.2021 5 z 5

Tahle kniha mě rozhodně překvapila, nemyslela jsem si, že mě svět Warcrossu tolik pohltí a já oba díly přelouskám během tří dnů. Knížka mě nikdy nenudila a byla nabitá akcí. Postavy i vztahy mezi nimi byli skvěle napsané a já si všechny zamilovala. Odhalení Zera mě na konci knihy dokonale překvapilo. Cože?! Po tom všem to bylo skvělé překvápko. Hidea jsme si zamilovala a konečné odhalení na konci knihy tento fakt nemohl změnit, kdybych je s Emikou tak nezbožňovala spolu, zabrala bych si ho pro sebe.

katee21
20.06.2021 5 z 5

V prvních asi dvou možná i třech kapitolách jsem si říkala, do čeho jsem se to pustila. Děj jakoby neexistoval a říkala jsem si, jak to že si ji lidi tak chválí???
Když jsem ale pokračovala, děj mě okamžitě úplně strhnul... Knížku jsem zhltala za týden. Celou dobu jsem navíc žila v domnění, že se jedna jen o jednu knihu a v poslední kapitole, když děj skončil v tom nejlepším, myslela jsem, že vyletím z kůže. Naštěstí ale existuje druhý díl a já se nemohu dočkat jak to celé skončí...
DOPORUČUJU VŠEM!!!!!!!!!!!!!!

barbb8k
22.05.2021 5 z 5

Než jsem začala číst, neměla jsem žádná očekávání, přestože ji spousta lidí vychvalovala.
Do děje jsem se začetla a celou knihu přelouskala strašně rychle (za dva dny).
Svět mi připadal originální, protože nemám tušení, že bych někdy něco takového četla. Prostředí virtuální reality, kam se všichni chodívají schovat před svými problémy (I když ten popis, co jsem právě napsala mi strašně připomíná Ready Player One XD).
Hlavní zápletka mi byla už od začátku jasná. Netušila jsem, že to bude přesně takto, ale věděla jsem, v čem tam bude ten problém, ale přesto jsem si konec velice užila.

Emika mi připadá strašně obyčejná, teda až na její umění se nabourat úplně kamkoliv. Byla mi sympatická, ale něco mi na ní prostě nesedělo.
Romantická linka byla fajn. Sice mi celou dobu nesedělo, (SPOILER) z jakého důvodu se světoznámý miliardář zamiloval do obyčejné dívky, kterou málem vykopli na ulici, (KONEC SPOIELRU), ale jinak se mi moc líbila.

Jak už jsem psala, konec jsem tak nějak předpokládala, ale i tak se mi moc líbil a byly tu i věci, které mě překvapily.
4,5/5⭐

Knihodrak
22.04.2021 5 z 5

První polovina byla dokonalá! Příběh krásný a velmi, ale opravu velmi čtivý️. Pak už to bylo více o vztazích a já od téhle knížky chtěla spíše oddechové scifi. No ale to je můj problém. Malinko mi vadilo, že po patnácti stránkách jsem věděla, kdo se jí líbí a po necelých dvě stě padesáti, kdo je Zero. Knížka je skvělé napsaná jen trochu předvídatelná, což ale rozhodně kompenzuje VELKÁ ČTIVOST knížky, jakou jsem už dlouho nezažilo a ORIGINALITA WARCROSSOVÉHO SVĚTA. Určitě knížku doporučuji️️️️️!

YA-girl
18.04.2021 3 z 5

Směrování děje i některé "zvraty" včetně milostné zápletky mi přišly celkem očekávatelné, ale závěr mě mile překvapil. Nemyslím Zera, toho jsem jako většina čtenářů tušila, ale spíš Hideovy plány... To, co se nakouslo, mi svým poselstvím připomíná knihu Kruh a jsem zvědavá, jestli se tomu autorka bude věnovat i v druhém díle, nebo jestli se spíš zaměří na Zerovo tajemství a naznačené Emičino rozhodování. Hvězdičky zatím ubírám za tu předvídatelnost, i za takové to "klišé" hlavní hrdinky, která ať přijde kam přijde a ať udělá co udělá, všechny ohromí ;). Ale stejně jsem si to užívala, i ty situace, kam se hrdinka dostala. A bavil mě i ten popis toho budoucího světa, těch různých virtuálních vymožeností a vychytávek.

midone
18.04.2021 4 z 5

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Hlavní hrdinka je taková docela v pohodě, příběh v dobrý, ale katastrofického Hidea autorce neodpustím. Zkrátka mi nesedl, byl furt takový rádoby tajemný a přitom se mi zdál, jako kdyby byl umělý a celé jeho vystupování bylo jen výsledkem naprogramované umělé inteligence. Co mě k této myšlence ponouklo nejvíce? Asi scéna jako: *Emika se klepe zimou* Hideo na to: "je ti zima." Ne asi klepe se z tvý přítomnosti. A ne, není tam otazník, takže jde o konstatování faktů. Wow Hideo tleskám. Čekala jsem zkrátka, že tvůrce něčeho tak epesního jako warcross pobere trochu víc toho EQ. Nestalo se. Tak nic no. Snad už v příštím díle vystupovat nebude.

1259
26.03.2021 5 z 5

Dlouho sem se ke knížce nemohla dostat a když už mi to konečně vyšlo, tak to stálo za to. Je to akční, má to hlavu i patu a člověk u toho příjemně zrelaxuje.