Warcross

Warcross https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387912/bmid_warcross-iIA-387912.jpg 4 434 105

Warcross série

Warcross není jen hra, je to způsob života! Od autorky úspěšné série Legenda. Herní fenomén Warcross je pro některé únikem z reality, jiní si díky němu přijdou na slušné peníze. Hackerka Emika je na mizině. Aby si přivydělala, zariskuje a nabourá se do mezinárodního turnaje ve Warcrossu. Jenže omylem se ocitne ve středu dění a přes noc se stane celebritou. Dokonce dostane od tajemného tvůrce Warcrossu nabídku, která se neodmítá. A tak Emika zamíří do Tokia, kde odhalí spiknutí, které by mohlo mít nedozírné následky.... celý text

Literatura světová Sci-fi
Vydáno: , CooBoo

Warcross , 2017

zuzana4291
20.12.2018 5 z 5

Kniha je od začátku do konce akční a v táhne vás do děje, i když ke konci přijdete na to, kdo je "záporák", dřív něž je to v knize zmíněno, tak to neztrácí své kouzlo. Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

pipa36
13.12.2018 4 z 5

Knihu jsem četla poměrně dlouho - rozhodně to však nebylo způsobeno nezajímavostí knihy, ale spíše předvánočním shonem. Když už jsem se ke čtení dostala, nemohla jsem se odtrhnout...
Podobné jako Ready player one - taky se jedná o prolínání úžasného virtuálního světa a skličující, nevlídné, šedivé a bídné reality všedního dne. Pro mě byl virtuální svět dobře popsaný, téměř toužíte všechnu tu neonovou úžasnost a warcrossové turnaje také zažít. Velice dobře se to četlo, a i když jsem knihu z předvánočních důvodů musela odkládat, nikdy jsem se v ději neztrácela a neměla jsem problém navázat tam, kde jsem skončila. Konec je takový polootevřený - pokud někdy vyjde druhý díl, určitě si jej přečtu. Dávám 4*.

arram
10.12.2018 4 z 5

Tak tahle kniha se mi moc líbila. Postavy jsou zajímavé, děj má spád a prostředí Warcrossu čtenáře správně pohltí.

erulka
06.12.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, líbil se mi už Ready Player One, ale musím říct, že Warcross mě bavil daleko víc. Emiku jsem si zamilovala hned, obdivovala jsem její barevné vlasy a pořád jsem přemýšlela, jak si bez peněz udržuje barvu, jelikož sama mám zkušenost s růžovými vlasy a není to jednoduché si držet sytou barvu :D. Líbil se mi celý virtuální svět Warcrossu i tým Fénixových jezdců. A Hideo? Pořád mu fandím, je těžké posoudit jeho činy. Dnešní svět je ve většině případů spíš hrozný a potom, co se mu stalo, chápu, že ho chce změnit. A jsem toho názoru, že i v dnešní době bychom se nevzdali moderních technologií jako je internet, mobil atd i možná na úkor naší svobody. Jsem velmi zvědavá na pokračování, snad bude co nejdřív.

Sarah11
01.12.2018 5 z 5

Bála jsem se, aby Warcross nebyl jen další přehnaně vyhypovanou knihou, která ve finále vůbec není tak úžasná, za jakou ji všichni vydávají, ale musím přiznat, že tady je ten rozruch dle mého názoru celkem oprávněný. V minulosti už jsem od autorky četla sérii Legenda, takže jsem věděla, že umí, ale tohle je ještě o několik levelů výš, je vidět, že autorčin um se stále vyvíjí. Děj krásně plyne už od začátku (konečně kniha bez zdlouhavého začátku, třikrát hurá), hlavní hrdiny jsem si zamilovala téměř okamžitě (a Hidea stejně pořád miluju, i po tom všem...) a celý ten koncept virtuální reality jsem naprosto hltala. Taktéž se mi líbilo, že autorka hlavní část děje umístila do Japonska, nikoliv do Ameriky, a že rozvinula myšlenku ohledně odměňování lidí za běžné úkony, která se objevila již ve zmiňované Legendě. Možná mě trochu mrzí, že Hideo nezůstal déle nedostupný a tajemný a že od určité doby bylo naprosto jasné i mně, jakožto tomu typu čtenáře, který neprohlédne vůbec nic, jak se věci mají, ale to nic nemění na tom, že jsem si knihu neskutečně užila a nevím, jak přežiju čekání na další díl.

Purple7
30.11.2018 3 z 5

3,5* Obsahuje SPOILER.

Do půlky jsem to hltala a jen silou vůle a zdravého rozumu jsem knihu odložila na druhý den, jinak bych byla možná schopná číst až do brzkých ranních hodin. Pro mě celkem úkaz, jinou knihu tohoto typu jsem doposud nečetla, takže mi to sedlo. Jenže pak přišel zlom. Totožnost slavného Zera neodhalí jen YA sci-fi nepolíbený čtenář, a bylo naprosto jasné, že 100x vnucovaná "fakta" jen klamou a můžeme čekat přesný opak. Autorce jsem pak nevěřila ani slovo až do samotného konce, kde jsem se samozřejmě dočkala jednoho z klasických klišé. To se opravdu nedá zápletka vystavět nad něčím jiným, než na taj(em)ném příbuzenství?! Možná jsem jen už namlsaná, ale doprčic!, i důležité zvraty přece mohou záviset na nenápadné - opakuji nenápadné - drobnosti. Tady mi bohužel chybělo obojí - nenápadnost a důvěra v napsané...

danyinsidebooks
30.11.2018 4 z 5

Měla jsem ho až moc vyhypovaný. Byl dobrý. Ale čekala jsem něco malinko víc peckovního. Jediná věc, co mi vadila bylo to, že jsem část rozuzlení tipovala už tak od poloviny knihy. Jinak za sebe můžu Warcross doporučit, byl zajímavý, dobře napsaný, obsahoval zajímavé postavy. Povedl se.

AfroGirl
28.11.2018 4 z 5

Byla jsem před čtením této knihy trochu skeptická. Víte jak, když to každý chválí, kdoví jaké to doopravdy bude. No .. ale.. Ona je fakt dobrá. Fakt masakrální čtivý příběh. Knihu jsme prostě musela přečíst za jeden den (i když potom vstávání do práce po 4 hodinovém spánku nebylo úplně potěšující).
Moc se mi líbí styl psaní autorky. Jednoduché věty. Žádné složité popisy, i když se Vám autorka snaží představit něco super nového sci-fi virtuálního a inovativního – už abychom byli taky na tak vysoké technologické úrovni, abychom mohli tento virtuální svět taky zažívat :/ .
Před velkým finále jsme si nedokázala představit, jak na tak málo posledních stránkách, dokáže být všechno vyřešeno, takže mi přišlo jasné, že kniha bude mít pokračování. Ale to, jak přišel úplně jiný zvrat v ději a konec? To jsem teda nečekala.
Takže knihu hodnotím fakt pozitivně. Sice mne mrzí ten čtecí čas. Kniha sice ve standartní tloušťce, ale čtecí čas pro mne tak na max 6 hodin? Škoda!!

lotofhs
27.11.2018 5 z 5

Tahle knížka je skvělá! Jsem moc ráda, že jsem dala na chvály mých oblíbených booktuberů a nakonec se do ní pustila. Za prvé musím říct, že asi v polovině knihy mi bylo naprosto jasný, kdo bude Zero, je to hodně očividný a nepřekvapilo to snad nikoho. Přesto jsem se do knihy začetla, nemohla jsem se odtrhnout a Warcross mě pohltil. Myslím si, že Marie má skvělé popisování, které člověka vtáhne do děje a jen tak nepustí. Líbilo se mi jak popisovala virtuální realitu a dokázala jsem si to vše představit. Hodně lidí to srovnává s Ready player One, já tuhle knihu nečetla, tak to srovnávat nemohu. Je mi líto, že vedlejší postavy neměly více prostoru a nemohli jsme poznat Ashe, Hemmi, Roschera.
Jsem ta co se do Hidea od prvního setkání zamilovala a doufám, že nejsem jediná, kdo ho pořád i po tom co... No spoilers :)
Potřebuji nutně nový díl.

julythreemosen
25.11.2018 5 z 5

Marie Lu je dost opěvovaná autorka a u nás v poslední době především právě díky knize Warcross. Já jsem od ní četla jen Batmana ze série DC Icons a byla jsem fakt moc spokojená, a na Warcross jsem se jednoduše těšila jako malé dítě. A nezklamal! Nejvíc ze všeho musím na knize vychválit její neskutečnou čtivost! Jasně, knih s tímto nápadem virtuálních světů, soutěží a pokročilé techniky je teď spousta, Marie Lu ale prostě ví co dělá a tak se kniha čte sama od sebe jedním dechem. Hlavní hrdinka z větší části naštěstí nespadne do klišé, její skateboard a duhové vlasy jsou toho důkazem. Kniha nepostrádá spoustu akce, romantiky se taky dočkáme (přeci jen jsme v žánru Young Adult), ale nebylo to nic, z čeho bych si trhala vlasy na hlavě. Konec knihy byl perfektní, takhle by to mělo vypadat pořád! Jasně, jednu zápletku jsem uhodla snad od začátku. Ta další zápletka mě zase ani nenapadla a přitom dává velký smysl, takže za mě palec nahoru a jdu vyhlížet další díl... No a mezitím si asi doplním knihovničku o další knihy Marie Lu, která se pomalu ale jistě stává jednou z mých oblíbených spisovatelek.

Francesca14
22.11.2018 5 z 5

Už jako mladší jsem zhltla jedním dechem "Legendu" a tak jsem měla ohledně "Warcrossu" dost vysoká očekávání, protože jsem věděla, že autorka píše čtivě, napínavě a vždycky má nějaké eso v rukávu, kterým čtenáře překvapí a taky jsem věděla, že je kniha dobře hodnocená. A jsem vážně, vážně spokojená. Nápad je dobrý, hrozně se mi líbila atmosféra knihy a hlavní hrdinka je vážně super. Některé věci byly jasné už od začátku, jedno odhalení mi taky došlo už dřív, ale završení knihy i tak člověka překvapí a v průběhu čtení je čtenář napjatý a zvědavý. Jen mě trochu mrzelo, že postava Hidea se tak rychle změnila potom, co se s Emikou seznámil, na začátku byl zajímavější a taky mi příběh místy malinko připomínal "Renegáty". Ale knihu jsem přečetla jedním dechem a líbila se mi myšlenka toho, kolik soukromí nám už teď virtuální realita bere. Druhý díl si snad přečtu už v angličtině, protože jsem hrozně zvědavá na pokračování.

Gobi.zr
22.11.2018 5 z 5

Obdoba Ready Player One, cte se jednim dechem. Tuhle knihu by si mel precist kazdy (ajtak) :)

nataalie7
07.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla opravdu jízda od začátku až do konce! Čtení warcrossu jsem si opravdu užívala a těšila jsem se na to, až budu moct knihu zase otevřít. Bohužel byla moc krátká, takže přečtená za necelé 3 dny :D. Ale opravdu velká poklona autorce! Skvělé!

phedr
01.11.2018 5 z 5

Přečetla jsem jí jedním dechem a i když jsem od poloviny věděla jak to asi dopadne, tak se mi kniha stejně líbila

Andynka
29.10.2018 5 z 5

Trvalo mi trochu déle se do světa Warcrossu dostat, ale když už jsem se do něj dostala , byla to jízda. Skvěle popsané vztahy... detaily hry. Ale za ten konec, to jsem vážně naštvaná! Nutně potřebuji další díl. (závislost) :D

Atak
28.10.2018 5 z 5

Kdo se zajímá o počítačové hry si jistě přijde na své

Efča59
21.10.2018 5 z 5

Absolutně jsem touto knihou opustila svoji komfortní zónu obvykle čtených knih. A tohle bylo boží. I když nejsem cílovka, fakt jsem se bavila. Pocitově to bylo podobné jako když jsem v patnácti v největší pubertě četla první díl Harryho Pottera a říkala jsem si: "Co to sakra je? Ale je to dost dobrý." ???? A ten závěr? To jsem fakt nečekala. Super připraveno na další díl, který rozhodne musím jít ????.

petuzla5591
21.10.2018 5 z 5

Wow. Prostě wow. Kniha mne neskutečně bavila. Knihy s tématikou virtuální reality čtu ráda a tato si mne získala. Konec mě naprosto odrovnal.... To si prostě přečtěte!

Ivuska.09
20.10.2018 4 z 5

Ještě jsem nečetla žádnou knihu s tématikou počítačových her. Ale všechno je jednou poprvé. A musím uznat, že tahle se četla opravdu moc dobře a vlastně jsem mile překvapená. Příběh mě bavil, dokázal mě do sebe vtáhnout a rozhodně jsem se u něj nenudila. I když mi herní prostředí není moc blízké. Místy jsem byla opravdu napnutá, jestli hlavní hrdinka prokáže své schopnosti či nikoli. Ale z konce jsem maličko zklamaná, autorka vás samozřejmě nutí k tomu, pořídit si pokračování, protože tady není nic uzavřeno. To mi trochu vadí.

Lenka40
15.10.2018 5 z 5

Nenacházím slov jak jsem z této knihy nadšená. Virtuální realita, hackeři, tajemství , přátelství a vztahy. To vše tato kniha má. Jedině co jsem netušila , že příběh touto knihou nekončí a je další díl. Takže , když jsem knihu dočetla málem mě ranila mrtvice . POTŘEBUJU DALŠÍ DÍL :D