Warcross

Warcross https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387912/bmid_warcross-iIA-387912.jpg 4 434 105

Warcross série

Warcross není jen hra, je to způsob života! Od autorky úspěšné série Legenda. Herní fenomén Warcross je pro některé únikem z reality, jiní si díky němu přijdou na slušné peníze. Hackerka Emika je na mizině. Aby si přivydělala, zariskuje a nabourá se do mezinárodního turnaje ve Warcrossu. Jenže omylem se ocitne ve středu dění a přes noc se stane celebritou. Dokonce dostane od tajemného tvůrce Warcrossu nabídku, která se neodmítá. A tak Emika zamíří do Tokia, kde odhalí spiknutí, které by mohlo mít nedozírné následky.... celý text

Literatura světová , Sci-fi

Vydáno: , CooBoo

Warcross , 2017

Atlantis
10.04.2019 4 z 5

Warcross by se dal označit za takové Ready Player One pro začátečníky. Nerdovských odkazů je zde tolik, že se bude chytat prakticky každý a více "ukrytá" pomrknutí (jako třeba Leeroy Jenkins) potěší.
Příběh je poměrně jednoduchý, zlouna jsem až do poloviny knihy čekal jiného, ale potom to bylo až bolestivě jasné. Tempo svižné a kniha tak nějak samospádem uteče, ani nevíte jak.
Největší slabinou celé knihy je překvapivě samotný Warcross. Celá hra je takový freestyle, že můžete očekávat prakticky cokoliv a to nefunguje. Ledoví draci, létání, dynamit a nic z toho, povoleno je vše. A tím se naprosto ztrácí napětí.
Warcross bylo takové příjemné překvapení, u kterého se nebráním dalšímu dílu, ale nijak na něj nespěchám.

sgjoli
28.03.2019 2 z 5

Očividně půjdu proti proudu, ale tahle kniha byla pro mne jeden velký boj. Čekala jsem, že to přečtu tak za 2 dny, místo toho jsem se s Warcrossem babrala skoro týden. Kniha mi bohužel nesedla, většinu času jsem měla děsný problém se do příběhu začíst, občas jsem se i přistihla, že některé pasáže přeskakuju. A fakt nemám dojem, že by mi něco chybělo nebo uniklo.

Děj mi přišel hodně povrchní a postavy mne k sobě nedokázaly připoutat tak, aby mne jejich osudy skutečně zajímaly. Autorka se také nevyhnula některým klišé, které byly bohužel dost předvídatelné. Zachránil to trošku ten konec, který byl celkem napínavý a s určitou mírou akce. Ale i tak na mne Warcross působí děsně povrchně. Závěrečná pointa mne poněkud zklamala, zdála se mi poněkud laciná.

Celkově tak knihu bohužel vnímám jako podprůměrnou, hodnocení 2 a půl hvězdy. Do druhého dílu se pouštět nebudu.

roman9276
28.03.2019 4 z 5

Moje první setkání s herním světem v knize. Autorka vytvořila docela krutopřísnou virtuální realitu a ono to ty brďo bylo docela dobrý. S postavama to už bylo kapánek horší. Zase chudá holka, miliardář, mladá láska, bla bla bla, nůůůdáááá. Virtuální realita Warcrossu byla skvěle popsaná, závěr teda dóóóst slušnej a docela i nečekanej. Tak šup šup s dalším dílem.

LilianaFalcon
14.03.2019 3 z 5

Nějak už jsem asi těhlech herních světů přesycená. Bohužel mi nepřišlo, že by knížka byla něčím výjimečná.

DracoMalfoy
10.03.2019 4 z 5

Takhle. Kniha se mi líbila, a byla by dokonalá kdyby tam nebyly dva plot twisty který jsem naprosto předpokládala a pár příliš sladkých momentů. Fakt se těším na další díl.

ZuzkaKlazarova
13.02.2019 5 z 5

Prostě dokonalý, když jsem knížku dostala vůbec jsem nevěděla o co jde, ale kniha mě tak moc vtáhla do děje, že jsem nemohla přestat číst :)

tomm.ik
09.02.2019 4 z 5

Při čtení Warcrossu se nelze ubránit porovnání s Ready Player One. Oba romány jsou vystavěny na funkci virtuální reality a her ve virtuální realitě.
Warcross má mnoho hluchých míst, kde si nic neděje a musítě se jimi prokousat. Zhruba už od poloviny knihy bylo jasné kdo je Zero, takže se na konci žádný wow efekt nekonal. Samotné prostředí i funkce Warcrossu byly občas dost zmatené a špatně popsané.
Kniha má vcelku rychlý spád, hlavně za polovinou knihy a otevřený konec knihy nutí si koupit pokračování.
Celkově se mi kniha líbila, měla spád, sympatické postavy, jen ten závěr nemusel být tak rychle ukončený.
____________
Jestli vyjde kniha dotisk nebo druhé vydání, tak by se mělo Cooboo zaměřit na korektury, protože kniha má hodně chyb, které mnohdy bijí do očí (chybějící čárky, zpřeházená slova, zkomoleniny, chybějící písmena, ...)

pink_ivy
08.02.2019 4 z 5

Knížka, která mě prvotně zaujala svojí krásnou obálkou.

Za úžasnou obálkou se pak skrýval zajímavý příběh, tady musím vyzdvihnout jednak styl psaní autorky, všechno se to četlo hrozně snadno a pak taky celkovou originalitu příběhu (až na některé zápletky, samozřejmě). Nějak se ale nemůžu odpoutat od toho, jak mi některé věci přišli nelogické - jak můžou ovládat virtuálního avatara z nějakého boxu, když ve virtuální realitě se musíte hýbat, aby se hýbal i avatar? A vlastně celkově jsem si absolutně nedokázala představit, jak by ty turnaje a zápasy a vše ostatní mohlo fungovat. Nebo třeba ta nehygieničnost virtuálních čoček, který si neměníte, ale máte je na furt. Závěr pak předvídáte zhruba tak od půlky knížky, takže tam se žádné velké překvapení nekoná.

Jajibloguje
01.02.2019 5 z 5

Túto knihu odporúčam všetkými 10timi. Je poučná, romantická a zaujímavá. Hlavnú hrdinku som si hneď obľúbila a veľmi sa teším na pokračovanie, ktoré vyjde v lete. Od začiatku až do konca sa nebudete nudiť, pretože vždy sa niečo deje. Wacross mnohí označujú za TOP knihu minulého roka a ja nemôžem nič iné, než súhlasiť.

Marekh
29.01.2019 4 z 5

Kniha určitě potěší čtenáře, kteří mají rádi virtuální realitu, počítačové hry a moderní technologie v této oblasti. Je spíše určená pro mladší čtenáře. Jedná se o 1. díl ze série Warcross. Asi budu pokračovat v dalším díle z této série, protože by mne docela zajímalo, jak se budě děj dále vyvíjet. Kniha se mi celkově líbila. V minulosti jsem četl také knihu READY PLAYER ONE, která patří ke stejnému žánru, a pokud porovnám tyto knihy mezi sebou, tak se mi více líbila kniha READY PLAYER ONE. Tato kniha se asi stane klasikou v tomto žánru, nicméně kniha Warcross není špatná a myslím si, že může zaujmou čtenáře podobně jako kniha READY PLAYER ONE.

Hlavní postavou je Emika Chenová, která je hackerka a jednoho dne se nabourá do hry Warcross, jenže omylem se ocitne ve hře. Od pana Hideo Tanaky, tvůrce hry Warcross dostane lukrativní nabídku.. Kromě herního světa se dočteme také o jejím osobním životě a životě lidí, kteří ji vstoupí do života. Líbily se mi také vzpomínky na její rodinu. Postupně se seznamuje s dalšími spoluhráči a protivníky a začne hrát hru Warcross. Vždy jednala na vlastní pěst, ale jelikož je součástí týmu, musí se naučit s týmem spolupracovat..

Závěr knihy byl překvapivý a na zamyšlení. V určité fázi čtení mne napadla jedna myšlenka a po dobu čtení jsem občas o určitě věci uvažoval. V závěru knihy se má domněnka potvrdila. :)

Kniha má pěkný přebal.

V knize jsem našel pravopisné chyby včetně různých zkomolenin, což je drobné mínus. :(

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Každé dveře mají klíč.
Každý problém má řešení.

A to je ten problém s Temným světem: můžete se na něj připravovat, jak chcete, pochopíte ho ale, až když tam jste.

Když si nechceš říct o pomoc ty sama, ukazuješ tím zároveň ostatním, že by neměli chtít pomoct od tebe. Že se na ně díváš svrchu, protože tvou pomoc potřebují. Že se cítíš být lepší než oni. Pro tvoje přátele a vrstevníky je to vlastně urážka. Tak to nedělej.

A235711
24.01.2019 3 z 5

Jako nebylo to špatné a Emi jsem jako hlavní hrdinku měla moc ráda. Ale tak nějak mi přišlo, že jsem se do toho světa nemohla vžít. Kromě Hidea se navíc EMI s nikým až tak moc nebavila, takže nemůžu říct, že bych si moc oblíbila postavy. Celé mi to přišlo takové moc rychlé.
Asi už jsem z tohoto žánru vyrostla.
Nicméně námět knihy byl pěkný a řekla bych, že ne tak úplně v budoucnu nereálný.

knihomolkavakci
13.01.2019 3 z 5

Hráčka populárnej hry sa nabúra do šampionátu, čo zmení za jednu noc jej život a dostane od samotného tvorcu Warcross úlohu vypátrať hackera. Hoci to znie tak trochu otrepane, malo to spád, nápad, dobre vykreslené detaily. Avšak ten koniec... Ach. Nechcem byť zlá, ale rozuzlenie v posledných kapitolách a celá pointa bola klišé, tuctová a tak predvídateľná, že som tomu sama nechcela veriť. Ak si odmyslím ten záver, tak knihu hodnotím kladne, ale skôr pre mladšie ročníky, ako je aj určená. Skúsila som niečo nové, ale ten koniec mal byť lepšie prepracovaný.

maca5449
11.01.2019 4 z 5

Wow. Nemohla jsem se odtrhnout, děj plynul tak úžasně, že jsem měla pocit, jako bych ani nečetla knihu, ale dívala se na film. Všechno jsem to měla úplně před očima! Připomínalo mi to SAO a Ready player one.

Kdo čte hodně YA pravděpodobně Zera odhalí možná ještě dříve než já, dokonce mu asi i dojde k jakému konci kniha směřuje, ale i přesto si Warcross nejde neužít.

Dojem mi trochu kazila korektura.

Romantická linka mi moc neseděla, skoro jakoby... pozor možná SPOILER... jakoby si autorka nechala prostor pro milostný trojúhelník. Vůbec bych se nedivila, kdyby nám Em začala v dalším díle randit se Zerem.

BetyN.
09.01.2019 4 z 5

Bohužel jsem od Warcross měla příliš velká očekávání, která se bohužel nenaplnila, i když se mi moc líbil. Autorka umí psát a bavilo mě to. Jenže některé akční scény a scény z virtuální reality jsem úplně nepobrala. Konec je vynikající, nemohu se dočkat pokračování. Některé odhalení pro mě měla opravdu ten správný wow efekt, ale jiná byla od začátku jasná. Milovníkům Young Adult žánru to doporučuji, kromě klasických YA klišé a témat je v knize i mnoho originálního.

Vianescee
06.01.2019 3 z 5

Tak tedy navzdory nadšení, které tato kniha vyvolala, jsem byla skeptická, protože předchozí knihy autorky mě příliš nenadchly. Styl psaní mi nevadil tolik jako dřív. Vlastně se to četlo dobře. (Když pominu příšernou bolest očí nad chybami v textu, protože tolik překlepů a úplně špatných slov v jedné knize jsem snad ještě nikdy neviděla.)
Emika, tedy hlavní hrdinka, mi ze začátku knížky moc sympatická nebyla, ale jak děj postupoval, začala jsem jí postupně trochu rozumět. V dalším díle se to třeba ještě zlepší. Nakonec jsem byla ráda, že mě předvídatelný a klišé plný úvod neodradil od zbytku knihy.
Užila jsem si ji jako příjemnou četbu na volné dny. Děj se sice dal místy předvídat, ale to jsem zas tolik neřešila. Závěrečné stránky mě překvapivě i přiměly k zamyšlení, což oceňuju.

Anet_410
05.01.2019 4 z 5

Bylo to dobré ale asi jsem od toho čekala trochu víc. To je tak když knihu každý vychvaluje a vy máte až moc velká očekávání.
Boužel jsem tak trochu tušila kdo je ten záhadný Zero takže i tam jsem byla trochu zklamaná. Každopádně jinak dobré, těším se na pokračování a můžu doporučit.

polaris
02.01.2019 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu bavila. Po celou dobu je děj zajímavý, napínavý a akční. Nebyly tu žádné zbytečné zdlouhavé nudné scény, u kterých bych měla nutkání knihu odložit.
Děj je celou dobu napsaný z pohledu Emiky. Tuto hlavní hrdinku s duhovými vlasy jsem si ihned zamilovala. Její charakter a uvažování se mi hrozně líbilo. Další postavy ať už kladné či záporné, se mi všechny zamlouvaly.
Příběh zmiňuje i minulost postav, což beru jako plus. Autorka tak více postavy přiblížila ke čtenářům.
Lehce mi kniha připomínála Ready player one, ale opravdu jen zlehka.
Malinko mě zklamalo finále knížky, najednou se vše shrnulo během pár stránek a než jsem si všechno stihla uvědomit tak byl konec. A úplný konec je více směrovaný na připravovaný druhý díl, kde kniha zanechala pár otázek.
Kniha byla celkově naprosto úchvatná. Má něco málo přes tři sta stránek a to bohatě stačilo, abych si ji zamilovala. Autorka vytvořila senzační příběh a doufám, že druhý díl bude taky tak skvělý jako první.

simi28
30.12.2018 5 z 5

Tato kniha se již po jejím vydáním stala naprostým fenoménem a já jsem samozřejmě nemohla odolat.
Styl psaní je opravdu čtivý, nedokázala jsem se ani na chvíli odtrhnout a děj je jak napínavý, tak originální. Nejlepší na této knize je bezesporu samotný svět, ve kterém se zpočátku neorientujeme, ale po chvíli se nám dostane pod kůži.
Hlavní hrdinka Emika je svá, chytrá a já jsem si ji proto neskutečně oblíbila a stává se tak pro mě jednou z nejlepších postav v young adult žánru. Hidea jsem si nejdříve nedokázala oblíbit, ale tento pocit se po pár kapitolách ztratil.
Konec je poměrně otevřený, takže doufám, že brzy vyjde druhý díl. Opravdu doporučuji.

Never-More
28.12.2018 5 z 5

Kniha byla skvělá - ale tak 30 stran před koncem se to trochu zvrtlo. Závěr byl přesně takový, jaký jsem čekala. Chápala jsem chování Hidea ale to nic nemění na tom, že mě to pěkně naštvalo. Nějak mi to tam celé nesedělo, ale možná je to jen můj pocit. Přesto jsem nemohla ubrat ani jednu hvězdičku za skvělý nápad a postavy. Styl psaní mě chytil tak, že jsem četla až do rána a ihned po probuzení jsem zase sáhla po knize. To byla teda jízda. Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení.

ciaram
24.12.2018 4 z 5

EDIT:
faktem je, že Marie Lu do svých děl přesah pro dospělé nedá - její postavy jsou mladé a také se tak chovají. Co na tom, že v myšlenkách se snaží být dospělými, když jejich jednání je pak občas až naivní a nelogické. Lu umí vtáhnout čtenáře do svého světa, ale pak ho tam udržet, dá práci. Každopádně lepší než Mladí vyvolení! Tady jsem rozhodně zvědavá na pokračování. 3,5*

+ čtivá? rozhodně!
+ svět? setsakra zajímavě podaný (už mnohokrát v komentářích zmiňovaný mix RP1 a HP (famfrpálové mistrovství světa)
- ostatní postavy nemají takový prostor, objeví se jenom tehdy, když je potřeba
========== úplně mimo pak ...
CHYBY - mnoho a mnoho tiskových a pravopisných chyb (čárky ve větách, chybné tvary slov, zpřeházená a chybějící písmena ve slovech - atd.) - vypadá to, jako kdyby do tisku omylem poslali knihu bez druhé korektury redaktorem. Na Cooboo nevídaná věc, ale zdárně tímto zpracováním konkurují Alpressu.