Warcross

Warcross https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387912/bmid_warcross-iIA-387912.jpg 4 433 105

Warcross série

Warcross není jen hra, je to způsob života! Od autorky úspěšné série Legenda. Herní fenomén Warcross je pro některé únikem z reality, jiní si díky němu přijdou na slušné peníze. Hackerka Emika je na mizině. Aby si přivydělala, zariskuje a nabourá se do mezinárodního turnaje ve Warcrossu. Jenže omylem se ocitne ve středu dění a přes noc se stane celebritou. Dokonce dostane od tajemného tvůrce Warcrossu nabídku, která se neodmítá. A tak Emika zamíří do Tokia, kde odhalí spiknutí, které by mohlo mít nedozírné následky.... celý text

Literatura světová , Sci-fi

Vydáno: , CooBoo

Warcross , 2017

Kikulka97
Kikulka97
07.03.2021 4 z 5

Upřímně knížka se četla krásně. Fakt mě to bavilo. Bohužel pak se pozornost od hry odklonila k romantické zápletce, s kterou autorka mohla počkat. Klidně, ať se do ní pusít v druhém díle, ale tady díky tomu knížka ztratila ten šmrnc. Identita hlavního "záporáka" mě upřímně nepřekvapila, podezřívala jsem ho celou dobu. Ačkoliv konec byl podle mě zpackaný, hodlám se pustit do pokračování. I přesto všechno za nápad a většinu knihy - čtyři hvězdičky.

tomas9591
tomas9591
03.03.2021 3 z 5

Musím říct, že jsem čekal víc. Autorka měla na vybranou. Mohla buď vytvořit úplně nový svět videoher, a nebo část vzít z té naší. A ona bohužel vzala část té naší. Já svět videoher celkem znám, takže proto mě to nenadchlo. Jinak postavy byly super! Ty neměly chybu. I děj byl celkem dobrý.

Ajda300
Ajda300
22.02.2021 4 z 5

Ze začátku mě překvapilo, jak skvěle autorka rozuměla všemu z technické stránky a vynálezy a různá zařízení prostě dávaly smysl tím, jak fungovali. Pak se ale Emika začala víc a víc zabředávat do toho světa Warcrossu, spřátelila se svým týmem (to jsem jí totálně nevěřila) a zamilovala se do svého nadřízeného (za prvé: bylo to neskutečně rychlé a taky jsem to autorce vůbec nevěřila a za druhé: Fuj?! Je to tvůj šééf. Halooo. Nech ho být! Nešahej na něj!)
I tak mě u příběhu udržely skvělé popisy a akční scény, které autorka opravdu umí.

Fortuna7
Fortuna7
26.10.2020 5 z 5

Knihy jsem se bála, protože nemám ráda PC hry, ale jsem velmi mile překvapena. Je to úžasné. Emika je skvělá hlavní hrdinka a její romantický vztah... Můžu jen chválit.

EliškaHavlová
EliškaHavlová
11.08.2020 3 z 5

Tenhle komentář píšu po delší době, než kdy jsem četla knížku. Svět virtuální reality se mi moc líbil, ale chvílema jsem si ho moc neuměla představit. Řekla bych ale, že je to spíš můj osobní problém. Emika je mi velice sympatická. Milostná linka by mohla být dramatičtější, ale je lepší, že je tam jen okrajově. Doporučuji přečíst i s druhým dílem, který má velice originální konec❤️ , který mě po dlouhé době překvapil.

betule3
betule3
25.07.2020 5 z 5

Warcross jsem si užila od začátku až do konce. Byla jsem trochu nervozní z nějakých negativních komentářů tady na databázi, ale mně to prostě celé skvěle sedlo. Děj mi dost připomínal Ready player one, to mně osobné vyhovovalo. Emiku jsem si naprosto zamilovala. Líbí se mi, že na rozdíl od spousty hlavních hrdinů je schopná pořádné spolupráce. Romantická linka mi přišla taková zvláštní, ale tak snad se víc dozvím v druhém díle.

kedlis
kedlis
05.07.2020 3 z 5

Nejsem si úplně jistá jak tuto knihu ohodnotit. Mám věci co se mi líbily a také věci co se mi nelíbily.
Styl psaní je opravdu čtivý a svět zajímavý i když někdy možná úplně nedotažený. Čekala jsem, že se dočkáme více scén ze hry, ale zápletka se samotné hry moc netýká. Sem tam mi to připomínalo Ready Player One, jak už tu zmínilo několik lidí, a to jsem viděla jen film.
Občas jsem si nebyla jistá zda jsou popisované věci realita nebo část NeuroLinku a romantická linka se mi moc nelíbila.

lena.o.knihach
lena.o.knihach
04.07.2020 3 z 5

Začátek mě bavil. Říkala jsem si, že by to mohlo být něco jako Ready Player One: Hra začíná. No.. bohužel to tomu později nasahalo ani po kotníky.

Skvělý nápad ten Warcross, ale po první třetině jsem se u čtení začala nudit. Postavy mě vůbec nezaujaly. Romantická linka šla úplně mimo mě. Ještě teď si v hlavě říkám, co to jako mělo znamenat?!

Čtivý styl autorce nezapřu, díky němu jsem to i zvládla dočíst do konce. Později mě překvapila historie hlavního hrdiny, která mě zas dostala zpátky na palubu, ale chtěla jsem od toho mnohem víc. Kdyby to mělo víc dílů, nejspíš bych to ukončila první knihou, ale abych měla klidné spaní a věděla, jak to všechno dopadne, dám Wildcard šanci.

leník511
leník511
18.06.2020 4 z 5

(4,5 hvězdičky)
Naprosto úžasná knížka, která má naprosto skvělý a propracovaný svět. Bohužel půl hvězdičky srážím za pomalejší rozjezd a za to, že mi cca od poloviny knihy bylo jasné, kdo bude Zero.

a.r.nick
a.r.nick
03.06.2020 4 z 5

Za mě super! Jo, souhlasím s tím, jak psal někdo pode mnou, že o některých detailech je lepší nepřemýšlet, protože jinak člověka začnou rozptylovat drobné nesrovnalosti a nevychytanosti v tom proplétání se reálného světa / Neurolinku / Warcrossu / Darkcrossu. Bavily mě ale popisy využívání i možného zneužívání virtuální reality a bavil mě popis i těch jednotlivých her; na rozdíl od nedávno dočteného Úkolu přežít o virtuálním světě Barliona bych si teda Warcross zkusil hned (ale bez toho pro mě nepochopitelného šílení milionů přihlížejících fanoušků ;)). A příjemně mě překvapil i ten Hideův záměr: díky němu má ta kniha další vrstvu, která obyčejný herní román pozvedává na varování, kam by nás moderní technologie mohly jednou dostat, pokud je necháme.

blackoutzuzi
blackoutzuzi
13.05.2020 4 z 5

Warcross zaujme svými moderními technologiemi, dobře popsaným světem a sympatickou hrdinkou :) Jste-li fanoušci knihy Ready player one, pak by vás mohlo bavit i tohle :)

hanzmb
hanzmb
13.05.2020 3 z 5

Bohužel v anotaci se nepíše, že se jedná o YA ( a začátek tomu ani moc nenasvědčuje). Takže ze slušnosti 3*, tahle literatura ale je už dnes mimo mé chápání. Podle bodů se to těm 11letým, pro které to tak může být určeno, ale líbí. My v tomhle věku četli verneovky, mayovky, ransomeovky....

MaléZlo
MaléZlo
16.04.2020 4 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha tak pohltí. Sice se dal lehce předvídat závěr, ale i tak jsem byla překvapená. Celou knihu jsem hltala a nakonec přišlo zklamání.. Asi stejné, jako ho pocítila Emika. Rovnou se vrhám na další díl! Doporučuji!

Damonka12
Damonka12
13.04.2020 5 z 5

Knihy se sci-fi námětem moc nemusím, ale tuto jsem si zamilovala.

katka-kacav3318
katka-kacav3318
26.03.2020 5 z 5

Až na ten konec se mi to líbilo

Magdyla.8
Magdyla.8
17.03.2020 3 z 5

Kniha vážně byla čtivá, místy připomínala Ready player one, ale stále je děsivé co dělá virtuální realita s lidmi. Mrzí mě, že se příběh dál odhadhnout, takže mě konec vůbec nepřekvapil. Ale to nic nemění na tom, že se pouštím do druhého dílu.

MIA-chan
MIA-chan
23.01.2020 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Neúnavně jsem hltala každé slovo. Zbožňuji Hidea Tanaku a upřímně doufám, že v druhém díle bude vše jak má být. ( nechci psát spoilery )
Vřele doporučuji.

Roscata
Roscata
20.11.2019 5 z 5

Nemůžu říct že bych byla z knihy nějak strašně zklamaná ale zárověň ani extra nadšená. Možná jsem, po Hraju abych žil a Cestě šamana, jen čekala něco jiného. Ale i tak jsem si užívala prostředí do kterého byl příběh zasazen, oblíbila jsem si Emiku a i několik dalších postav a ani romantická čast knihy mi nevadila.
Spousta lidí tvrdí že je příběh tak jednoduchý že už v půlce věděli jak to dopadne. Já jsem teda asi hodně natvrdlá ale všechno mi došlo ve stejnou chvíli jako Emice a byla jsem taky stejně překvapená. Už jen z tohoto důvodu se těším až budu číst další díl a dozvím se víc.

Kacennnka
Kacennnka
02.11.2019 3 z 5

Čekala jsem trochu víc a trochu jiného. Mrzí mě, že tam nebylo víc o technologiích a o samotné virtuální realitě (těch technických věcí, kódů apod), všechno mi přišlo strašně abstraktní. Nemám ráda romantické linky v knihách, které se bez nich s přehledem obejdou. A kdo je Zero jsem věděla hned, co to šlo. Možná by to taky chtělo trochu hlouběji rozpracovat vedlejší postavy. Marie Lu píše skvěle a má zajímavé nápady, ale oproti Legendě by tohle chtělo trochu dotáhnout. Ale líbí se mi, že kniha upozorňuje na elektronický panoptikon a na digitální stopu, kterou za sebou každý nechává. A teď si asi jdu objednat Wildcard.

uziRM
uziRM
01.10.2019 4 z 5

Ani další příběh Marie Lu mě zatím nezklamal, námět víceméně vzdálené budoucnosti i zajímavé postavy. Jen konec jsem svým způsobem tušil už od poloviny knížky, ale to nic nezměnilo na tom, že jsem si to užil. Snad i Wildcard bude minimálně stejně dobrý.