Divoká karta

Emika Chenová z warcrossového šampionátu jen sotva vyvázla životem. Teď, když už ví, co se doopravdy skrývá za Hideovým novým algoritmem NeuroLinku, už nemůže věřit tomu jedinému člověku, ke kterému vždycky vzhlížela. K tomu, kdo měl být na její straně. Aby Hideovy plány zastavila, spojí se s Fénixovými jezdci… a brzy zjistí, že v neony osvětlených ulicích Tokia se skrývá nová hrozba. Někdo na Emičinu hlavu vypsal odměnu, a tak je její jedinou šancí na přežití spolupráce se Zerem a jeho nemilosrdnou skupinou Černoplášťů. Brzy však vyjde najevo, že ani Zero není takový, jakým se zdá, a jeho ochrana má svou cenu. Emika musí čelit zradě i hrozbě budoucnosti bez svobodné vůle. Jak daleko zajde, aby zničila muže, kterého miluje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405598/divoka-karta-sPJ-405598.png 4.249

Warcross (2.)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Wildcard (2018)

Kniha Divoká karta

Fifth Element

A může mi někdo zaručit, že žádná taková Taylorová a Projekt Zero na světě ještě není???? Kdo dneska může vědět, co všechno už je vynalezeno?

...každé dveře mají klíč...

Původně jsem si myslela, že mě příběh bavit nebude a nebudu vůbec potřebovat druhý, finálový díl. Mýlila jsem se, hodně! :) jediné co mi vadilo, byly chyby v překladu, špatné skloňování, chybějící slova, ne pořád, ale narušuje to soustředění a celkový zážitek..

KačééZ

Neumím se rozhodnout, zda byl druhý díl tak dobrý jako první. V knize je také spousta akce a dozvídáme se mnoho nových překvapujících informací. Ale první díl byl asi o fous lepší, protože jsme tam měli víc scén z Emikou a Hideem. Ale i tak solidn druhý díl.

Purple7

Nevím, jestli to byla zrovna nejlepší volba na překonání čtenářské krize, ale asi to mohlo být i horší. Kniha měla spád, jsem moc ráda, že šlo o duologii, bylo to tak akorát. Zápletka nebyla tak jednoduchá, jak jsem se obávala, ale občas mi to přišlo strašně komplikované a ta krása z poznávání virtuálního světa z prvního dílu byla tatam. Nicméně stále to považuju v rámci žánru za ten originálnější kus a jsem s tím jakž takž spokojená. Ovšem první díl se mi líbil mnohem víc.

jitka9948

Akce. Čas. Postavy. Romantika. Horor a detektivka. To chcete a taky že se vám toho dostane. Tenhle díl byl o dost lepší než předchozí a autorka se nepozastavuje nad nudnými pasážemi. Rozveselí, rozbrečí a roztrhá na kousky. Nej kniha ta rok 2019, musíte ji mít. Věřte mi :-)

Ivuska.09

Druhý díl mě bohužel nedokázal zaujmout tolik jako první. Dějově nebyl špatný, akce bylo spousta, ale už to prostě nebylo ono. Možná, že kdybych je mohla číst hned po sobě, užila bych si je oba stejně.

Terez2002

Když jsem někdy v prosinci dočetla Warcross, tak jsem z něho byla ohromená a prakticky jsem odpočítávala dny, kdy vyjde Wildcard. Ale i přesto jsem se dvojky trochu obávala. Přece jen druhé díly jsou někdy méně kvalitní a autoři si s tím nedávají takovou práci a knihu odfláknou. Naštěstí Wildcard byla absolutní bomba, ani nevím který z dílů se mi líbil více.
Děj pokračuje prakticky tam kde skončil a je znovu vyprávěn z pohledu Emiky, která byla pořád ta stejně sympatická hrdinka, jako v jedničce.
Když porovnám romantickou linku s prvním dílem, tak tady ji bylo mnohem méně a mě to tak vyhovovalo mnohem více. Děj se spíše zabýval vyřeším algoritmu, který byl spuštěn v prvním díle a jeho vyřešení nakonec bylo velice dobře napsané.
Atmosféra knihy tedy byla více napjatá a držela mě v neustálém pokušení pokračovat ve čtení, protože odhalení co a kdo je Zero zač (tajemná postava z prvního dílu), byla nejlepší kapitola knihy a měla jsem z ní doslova husí kůži. Obecně postava Zero byla moje nejoblíbenější, jeho příběh byl ohromný.
Když to shrnu tak se mi oba dva díly skvěle četly, chvilkama jsem litovala, že to není trilogie, ale kdyby byla, tak by se mi to tolik nelíbilo. Byl by to zbytečný vycpávkový díl. Nicméně se k této duologii určitě někdy vrátím.

AnnaAm

Od druhého dielu som čakal že bude aspoň tak dobrý ako pvý diel. Bohužial nestalo sa. Očakávala som viac napetia, romantiky. Niektoré pasáže v knihe boli strašne dlhé nezáživné. Ukončenie celého diela sa mi tiež moc nepáčilo. Prišlo mi strašne zdlhávé a nebol pre mňa problém odlhožiť knihu dve kapitoly pred koncom (čo sa mi v jedničke nestalo). Miestami som sa modlila nech už to autorka ukončí. V knihe ale nechýbajú ani akčné momenty ktoré ma prekvapili a tak knižku doporučujem. Ono vám ani po prvom diele nič iné nezostáva len si prečítať pokračovanie.

Sarah11

Kniha má pomalejší rozjezd, ale když se přes něj prokoušete, tak už to šlape. Je to trochu nahoru a dolů, napínavé pasáže střídají ty méně záživné, některé jsou dost přitažené za vlasy, ale celkově jsou moje pocity převážně pozitivní. Líbilo se mi, že některé činy hlavních hrdinů, ať už byly jakkoliv ospravedlnitelné, nevyšuměly do ztracena, jak to v YA často bývá, ale postavy za ně musely nést odpovědnost, i přes to, že ten konec byl možná až moc idealistický. No, Warcross je prostě Warcross, ale Wildcard si určitou kvalitu stále drží.