Studna věčnosti

Studna věčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72952/studna-vecnosti-72952.jpg 4 461 24

Mnoho měsíců již uplynulo od zničující bitvy u hory Hyjal, ve které byla Plamenná legie navždy vyhnána z Azerothu. Nyní ovšem vrhl vír záhadné energie hluboko v horách Kalimdoru tři vysloužilé válečníky do dávné minulosti – do časů dávno před tím, než na svět vkročili orkové, lidé, nebo dokonce vysocí elfové. Do časů, kdy temný titán Sargeras se svými démonickými nohsledy přesvědčil královnu Azsharu a její Urozené, aby očistili svět od nižších ras. Do časů, kdy byli dračí Aspekti na vrcholu moci – netušíce, že jeden z nich je brzy uvrhne do věku temnoty, která zcela pohltí svět jménem WarCraft.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

The Well of Eternity , 2004

Set123
27.06.2023

Tahle... ono je to s podobnými knihami poněkud složité. A podobnými myslím WOWkařské. Nenaštvěte se moc (neee, je mi to jedno), ale WOWko za moc nestojí (nehodnotím herní techniky, v životě jsem to nehrál), ba dokonce, stojí za starou grešli. Na lore WOW není doslova nic originálního. Co ten pomotaný příběh neukradl z Tolkiena, to vykradl z Lewise, co nevykradl z Lewise, to vykradl z Lovecrafta, co nevykradl z Lovecrafta, to okopíroval z mytologií (skandinávské, egyptské, řecké...), co neokopíroval z mytologií, to a tak dál. Na tom příběhu není nic originálního a ani v této knize nic originálního nenajdete. A stejně je to nehorázná zábava, je to skvělé, krásné a zajímavé, je to jedna velká vykrádačka, ale stejně je to neskutečně vy ni ka jí cí.

A tak i tato kniha. Originálního na ní není nic (ten svět už kopíruje i sám sebe, marja...), ale je to zábavné. Kniha se pokouší filosofovat (respektive její lore, pojetí urozených je politickou alegorií par... imbecil? Vážně je to tak stupidně očividné, ale sakra, komu to vadí? Pokouší se hrát s časem (méně neúspěšně, než je běžné pro jakékoliv knihy) a pokouší se být hlavně zábavná a to já jde zkrátka dobře. Pár sympatických OP postav, pár démonů, které už známe a bum, plný kotel zábavy. A proč sakra ne? Ty knihy, jeví se mi, neslouží k intelektuálnímu rozvoji. Je to zábava. Když je to zábavné, plní to svůj účel, ne?

A navíc... já mám trilogii upřímně rád a její první díl je, jak jsem se tak k němu po letech navrátil, velice povedený. Nespěchá, ale přesto nabízí více nežli dost akce. Někdy nepříliš dobrá autorská práce a práce překladatele, nota bene naprosto odpudivá práce editorů na tom nakrásně nic neubírají. (Mimochodem, někdy nedokonalý překlad zcela kompensují vtipné překladatelovy poznámky.)

ArkAngel
22.02.2023 3 z 5

Velice rád bych si přečetl, jak probíhala první invaze Plamenné legie bez onoho vytvoření alternativní časové linky, ale na druhou stranu nemůžu říct, že by to i takhle nebylo trochu zajímavé. Z cestovatelů časem u mě jednoznačně vede Brox, který má s ostatními postavami skvělou chemii. Dějové linky Rhonina a dračího čaroděje mi tolik zajímavé nepřišly. Zejména ona linka s draky. Elfům ale nic vytknout nemůžu, protože Tyrande, Illidan a Malfurion ve svých počátcích mají co nabídnout. Kniha má obecně lepší i horší pasáže, druhá polovina mne nudila více, ale na tři hvězdy to pořád stačí.

Waldhans
06.04.2022 5 z 5

Řežba, fantasy, warcraft, kouzla, fantasy, warcraft, řežba a zase kouzla. Kdo je fanouškem Warcraftu stejně jako já, ten z knihy bude nadšený.

HellFire121
02.09.2021 5 z 5

Naprostá povinnost pro všechny fanoušky světa Warcraftu. Při čtení jsem od knihy doslova nemohl odtrhnout oči a kdybych mohl, přečtu ji jedním dechem.

Radesan
13.08.2021 4 z 5

Jak tu pár kolegů psalo, měl jsem obavy z toho jak jeden děj (respektive jednu zápletku a konflikt) bude ubíhat v průběhu tří knih, ale je to skvěle zpracované a za mne... zase jak píšu u warcraft knih často....jako fanoušek stařičkých strategií warcraft se jedná o skvěle rozvedenou problematiku historie, kterou nastínil a zpracoval již autor původního warcraftu 1 v devadesátkách. Skvělé!

Macheta
17.03.2021 5 z 5

Není lepšího startu do světa Warcraft, než Den draka. Epický příběh, který nám představil barevný svět plný neshod a problémů a seznámil nás s důležitými postavami. S některými z nich se setkáváme právě i v trilogii Válka prastarých. Studna věčnosti, první díl trilogie, ihned najede na staré Knaakovské koleje. Hrdinové jsou krásně vykresleni (zejména ženské postavy), příběh odsýpá jako po másle, až to vypadá, že v Kalimdoru všechno dobře dopadne. Ale nenechte se zmýlit. Tato trilogie nekopíruje model předchozích třech dílů, jedná se o jeden příběh rozdělený do třech částí. Tam, kde se rozsvítí světlo na konci Studny, přichází temno na začátku Duše démona...

Luigi1
14.01.2021 5 z 5

Takový skvělý vstup do Warcraftu jse ani nečekal.Tento díl trigie mě pohltil celého,doufám,že nebudu litovat v dalších dílech trilogie.

Lanley
20.10.2020 4 z 5

Uf to je hodně dlouho, co jsem tuhle knihu četl. Byl to pro mě jeden ze "vstupů" do světa Warcraftu. Pamatuju si, že se mi kniha líbila i přes to, že jsem z celého příběhu neměl žádné znalosti. Je to dobře napsaná kniha (respektive trilogie), která opravdu rychle uteče. Překvapením pro mě bylo, že má nějaká herní série tak dobře propracovaný svět a opravdu čtivé knihy, protože co si budeme povídat, tak většinou knihy podle herních světů nestojí zrovna za moc... Tady jsou ale postavy dobře popsané a příběh dává smysl. Určitě jako jedna z těch jednodušších knih na odpočinek stojí za to.
Pokud Vás svět chytne a budete se chtít dozvědět něco víc, můžu doporučit World of Warcraft kroniky, ty jsou také moc povedené a obsahují spoustu obrázků!

Čelo
19.06.2020 5 z 5

Neuvěřitelné dobrodružství ! :-) Doporučuji i těm co nikdy nehráli hry.

DK_Ronie
02.01.2020 5 z 5

Cela tahle trilogie je zrejme to nejlepsi, co muzou knihy z prostredi Warcraft nabidnout. Velmi ctive, spousta akce, zadna nuda, pribeh Valky Prastarych - super.

Ilirea25
28.10.2019 5 z 5

Má druhá kniha ze světa Warcraftu a jsem velmi spokojená. Postavy jsou skvěle vykresleny, děj ubíhá, nikde nenudí. Broxigar se stal mou oblíbenou postavou.

JamesHappy
20.10.2019 5 z 5

Ne každá videoherní série má to štěstí na kvalitní knižní zpracování. Svět Warcraftu mezi ně ale rozhodně patří a kde jinde začít, než u Války prastarých. Kniha nadchne hráče i milovníky fantasy hrami nepolíbené. Svět je propracovaný do sebemenších detailů a nabízí obrovský svět plný různých ras a charakterů. Po dočtení nezbývá než dát maximální počet hvězd a vrhnout se na další díl. PS: "Za hordu život položím!"

PatrikWaldhans
08.08.2019 5 z 5

Skvělý začátek trilogie, kniha mě nutila číst jednu kapitolu za druhou.

tomas7320
02.02.2019 5 z 5

Bylo to dobré? Rozhodně ne, bylo to skvělé !!! Kniha mi hodně osvětlila počátky Azerothu a za to spisovateli velký dík. Děj se netáhnul jako smrad prdějícího Orka, ale byl svižný a ladný v duchu elfského stylu.

Palorizek85
14.07.2018 5 z 5

Perfektní úvod do další fantasy ze světa Warcraftu - přečetl jsem to jedním dechem na dovolené za 2 dny a bylo to super!

NemmamSlov
28.10.2017 5 z 5

Kto ma rad svet Warcraft tak si urcite pride na svoje. Som neskutocne vdacny vsetkym tvorcom tohto nekonecneho pribehu. Warcraft hravam, ale co sa tyka citania, klobuk dole. Pan Knaak ukazuje, ako skvele ovlada tento svet a znovu nam trosku oboznamuje zivot Ronina a Krasa. Menej ako 5 * sa tomu ani neda dat a uz sa tesim na druhe pokracovanie.

Charlie119
08.07.2017 4 z 5

Kdo hrál W3 se jistě shodne na tom, že tohle je bezvadný výlet do Kalimdoru :-)

black.susi
03.12.2016 5 z 5

Moje první Warcraft knížka. Už nějakou dobu se (pod menším nátlakem :D) snažím proniknout do tajů tohohle univerza. Bohužel film mě nezaujal, hra jako taková mě nebaví, ale příběh mi nepřišel úplně špatný, tak jsem se rozhodla dát šanci ještě poslednímu médiu a to knize. Po chvíli googlení a snažení se trochu si ujasnit časovou posloupnost příběhu, jsem se vrhla na tuhle knihu. A dobře jsem udělala, protože tohle mě fakt nadchlo, konečně asi začínám chápat, co s tím všichni mají. Přesně tohle jsem potřebovala, kniha ve mě dokázala znovu probudit už skoro ztracenou chuť ke čtení. Pokud někdo váhá, zda se do série pustit, určitě doporučuju a já se jdu hned vrhnout na další díl.

Claudius
16.07.2016 4 z 5

Znáte ten příjemný pocit, kdy si v knihovně půjčíte knihu s myšlenkami, že to bude blbost, ale jakmile se začtete, tak vás ohromě překvapí, jak vás to vlastně baví? Přesně tohle se mi stalo u této knihy. Příběh je velmi poutavý, a jako velké plus slouží fakt, že přestože nejsem na svět WarCraftu nějak zvlášť velký odborník, dokonale jsem se orientoval. Docela se těším, až se dostanu k dalším dílům. Vřele doporučuji všem fanouškům herní série.

Hanz97
16.05.2015 5 z 5

Pro milovníky světa Warcraftu je tahle kniha takřka povinnost. Perfektní příběh, který dokresluje celkovou změnu světa Warcraftu, kdy už nejde o konflikt mezi "nižšími" rasami, ale dodání nového nepřítele v podobě Plamenné legie. Skvělý přírůstek do rodiny Warcraft, který nezklame ani ostřílené čtenáře fantasy.