První střet

První střet https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317441/bmid_prvni-stret-1j7-317441.jpg 4 50 10

WarCraft série

Románová adaptace filmu Warcraft: První střet. Azeroth se ocitá ve válce, když do něj magickým portálem vtrhnou krvelační nájezdníci – orkská Horda, která utíká ze svého chřadnoucího domova Draenoru a chystá se obsadit nový svět a zotročit jeho obyvatele. Lidé se ale nemíní vzdát bez boje a orkské sekery a vlčí jezdci se brzy poměří se stromwindskými meči, trpasličí pistolemi a dalaranskou magií. Temná síla, která zničila Draenor, však pronikla i do nového světa a tu nedokáží zastavit žádné bitvy, ale pouze spolupráce čtyř hrdinů z obou stran fronty. Orkský náčelník, opovrhovaná míšenka, zahořklý rytíř a zneuctěný mág musejí spojit síly a postavit se samotnému Gul‘danovi, zlověstnému vůdci Hordy. Pokud ho nedokáží porazit, Azeroth a všechny jeho obyvatele, staré i nové, čeká pomalá smrt...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Warcraft: The Official Movie Novelization , 2016

Vjeerus
Vjeerus
25.03.2024 4 z 5

Christie Golden umí svět Warcraftu opravdu předat dobře a nikdo mi asi jen tak nevymluví, že obzvláště nátura Hordy ji prostě sedí. Jasně, děj si z původního příběhu vzal jen kostru a kvůli filmu je obzvláště zjednodušený, nic to ale nemění na tom, že se kniha čte opravdu dobře a rychle.
Mám dost rozporuplné pocity, proč vlastně kniha vyšla. Fanoušci her nemají moc důvod si toto dílo oblíbit, jelikož toho překopává až moc a ten, kdo viděl film nebude o nic obohacen, protože je to vlastně doslova a do písmene jeho přepis. Takže možná jen prostě doplněk pro fanoušky?
Když se ale oprostím od toho rozkolu, musím říct, že jsem se začetla hodně rychle, střídání pohledů od různých postav a frakcí bylo skvělé a díky tomu byl člověk dobře v obraze ohledně nálady v jednotlivých táborech.
Postavy jsou velmi rozmanité a dobře uchopitelné. Garona je perfektně uchopená a krásná ukázka hrdinky, která se snaží přežít, když je totálně vyčleněna ze všech kolektivů. Stejně jako „kladná“ Aliance, tak i Horda má své čestné postavy, které musí dřív, nebo později, dojít k velmi těžkému rozhodnutí. Takže příběh jako takový je opravdu na vysoké úrovni.

Waldhans
Waldhans
10.03.2022 5 z 5

Milovníky Warcraftu nebo obecně fantasy jistě velmi potěší. Jako doplněk k natočenému filmu je kniha naprosto super.

Vanya
Vanya
13.12.2020 5 z 5

Byla zajímavá a hezky napsaná.

Luigi1
Luigi1
18.10.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetl až po vzhlédnutí nádherného filmu.Nejen film,ale i kniha se mi moc líbí.Doporučuji obojí

Miro.slav
Miro.slav
21.10.2017 4 z 5

Niečo ako manuál k filmu. Mám za sebou oboje a neľutujem. Kniha sa napriek anglickej verzii čítala dobre a príjemne doplnila niektoré miesta, ktoré sa vo filme len tak preleteli. Vynikajúce, snáď sa dočkáme pokračovania (aj knižného, aj filmového).

rosalee3974
rosalee3974
27.07.2017 5 z 5

Co dodat? Film se mi líbil, ale měl své mouchy, které ovšem kniha vychytala. Děj byl sice úplně stejný (což je u adaptace pochopitelné), ovšem plynulejší. Jsem tedy ráda, že jsem strávila několik dnů pohroužena do této knihy, protože to za to stálo!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
03.07.2017 5 z 5

Co napsat k přepisu filmu do knihy, který se mi strašně líbil?! Že se mi libila i kniha? Jo, přesně tak, napsat lze jenom tohle. Protože kniha může jít hlouběji právě v místech, kde to filmu (tohohle typu) není dovoleno. Jenom ta obálka je vtipná. Ale beru to jako pozitivní sebevědomí. "Oficiální knižní adaptace filmového bestselleru". Fakt? Jestli bude pokračování, tak jenom kvůli asiatum a my jim to vracíme "bělením Hollywoodu"...

AajaPal
AajaPal
31.12.2016 5 z 5

Fantastická kniha podle skvělého filmu :-) snad se dočkáme pokračování. Kniha se četla jedním dechem a příběh je čtivě napsaný a děj nevázne. Jen maličkatá výtka: v předchozí knize se Durotanův vlk jmenoval Tesák, v této z něj stejný překladatel udělal Ostrozuba

Highlander
Highlander
16.12.2016 5 z 5

Kniha je samozřejmě stejná jako film, ale přesto lepší. Člověk si všimne více detailů, 'slyší' myšlenky hrdinů a je víc vtažen do děje...
Film byl super, ale to by nikomu nemělo bránit v přečtení knihy. Navíc nebylo na škodu trošku si příběh oživit. :)
A ta krásná filmová obálka.... prostě skvělé. :)
Já jsem rád, že kniha vyšla až po filmu - při čtení si kniha i přesto držela napětí, je poutavě napsaná... ale přečíst nejdříve knihu, pak film bych v kině asi odzíval. :-/

pospi
pospi
01.12.2016 4 z 5

Velká škoda, že knížka u nás nevyšla před filmem, bylo by to určitě zajímavější. Až na pár částí je to prakticky "scénář" pro film. Určitě doporučuji pro všechny, kdo neznají svět Warcraft, ale i pro fanoušky, kde si můžete přehrát znovu celý příběh s doplněním filmu. Jsou tu lépe představené postavy a jejich charakter.

WarCraft

Christie Golden