Durotan

Durotan https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302524/bmid_durotan-nbA-302524.jpg 4 160 35

WarCraft série

Románový prequel k filmu Warcraft: První střet, který bude mít v českých kinech premiéru 9. 6. 2016. Ve světě Draenoru ohrožují silný nezávislý klan Frostwolfů stále nemilosrdnější zimy a ubývající zvěř. Když se ve Frostfire Ridge objeví záhadný cizinec Gul‘dan a nabídne jim nová loviště, postaví tím náčelníka Durotana před krutou volbu – opustit své území, pýchu a tradice, nebo odvést klan na výpravu do neznáma.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: ekniha , Fantom Print

Durotan - The Official Film Prequel , 2016

pegascom
pegascom
15.06.2016 3 z 5

Kedze mam fantasy tematiku rad, hraval som Word of Warcraft, a dlho ocakaval film, prednostne som si knihu precital. Hlavna dejova linia bola az prilis jednoducha. Vzdy na tom kniha utrpi, ked je autorovi nieco prikazane a musi sa niecoho drzat. Su to pripady, ked sa k pocitacovym hram dodatocne pisu pribehy. Nieco podobne je aj v tomto pripade. Kazdopadne to nebolo zle, ale cakal som viac. Zaujimave pre mna boli hlavne lovecke vypravy a samotne boje.

Lukinsons
Lukinsons
10.06.2016 5 z 5

Opravdu zábavná kniha, kterou kazí jen ty překlepy. Doporučuji přečíst před filmem, protože ten je už od začátku docela zběsilej.

Laverna89
Laverna89
10.06.2016 4 z 5

Durotan je skvělá fantasy jednohubka, která má především nalákat na film. Proto se příběh v některých částech odklání od původního lore. Pokud Durotanovi dokážete odpustit (nebo jste zatím neměli čest se s hlavními postavami seznámit), nebudete litovat. Knihy Christie Golden jsou všeobecně velmi čtivé. Tato mě jen trochu zklamala překladem. Lok´tar ogar!

mixér
mixér
09.06.2016

Knihu jsem přečetl jeden den před tím, než jdu do kina na film. Příjde mi že zde vzniká něco, co můžeme vidět třeba u hry o trůny a to oddělené universum vycházející ze stejného základu, ale měnící některé děje a události. Takto si představuji, že bude probýhat filmová serie Warcraft. Přece jenom už v knize je mnoho rozporů s původním lore, ale nechám to na vás, aby jste je našlic :)

Ellissabeth
Ellissabeth
09.06.2016 3 z 5

Necetla bych asi kdybych nechtela jit na film. Ale bylo to hezke a jsem zvedava na pokracovani. Pribeh je psan ctive a stale poutave. Kazdy WoW fanousek by mel cist. Bylo to mile cist knihu jako uvod k filmu par dni pred premierou.

-Endy-
-Endy-
05.06.2016 4 z 5

Já jsem přesně ta warcraftovsky nevzdělaná lama, která si četbu knihy naprosto užívala :-D
Ano, oplývám nějakým tím základním chápáním WoW-univerza, je mi jasné, na co si u téhle knížky lidé stěžují a ne, zatím se k nim nepřidám...ALE - rozhodně to nalákalo můj zájem o četbu původních knih a o to, jestli pak ze mě bude stejný hnidopich :-D
A teď vážně - boha jeho, který Kája Mařík dělal ten překlad???

betys6914
betys6914
01.06.2016 5 z 5

Všichni si těžují, jak se kniha odlišuje od Zrodu Hordy a že je to celé překopané a kydaj hnůj na Blizzard. Přičemž sám Blizzard už dopředu avizoval, že kniha je prequelem k filmu, který sám o sobě lore/příběh obměnuje, takže i kniha bude logicky změněná, aby dopovídala filmu. Otázka proč příběh odchýlili od jeho původního znění, je už věc jiná.
Každopádně se Durotan čte skvěle, ani na chvíli neztrácí akci a stránky otáčíte jednu za druhou a najednou je konec. Za mě 5 * i přes drobné chyby v textu. Tahle kniha má navnadit na film a svůj úkol rozhodně splnila.

01.06.2016 odpad!

Pro ty, kteří jsou tak přesvědčeni o tom, že jsem ve svém prvním komentáři snad lhal, nebo jsem dokonce knihu nepochopil ;)

Stačí si přečíst knihu Zrod Hordy od spisovatelky Golden, té samé, co napsala Durotana. Např. co mě zarazilo jako první. Orgrim a Durotan od narození ve klanu frostwolfů. Ve Zrodu Hordy (ZH) nebyl Orgrim frostwolf. Jasně se tam píše o naprosto neobvyklém přátelství, které mezi nimi vzniklo, přestože byli každý z jiného klanu. Další, to jak se dali Durotan a Draka dohromady je také úplně jiné v obou knihách a to ani nemluvím o tom, že ve ZH neni zmíňka o tom, že by frostwolfové někdy posílali své nemocné do vyhnanství. Tam Draka klan nikdy neopustila. Další, v Durotanovi je Guldan záhadnej neznámej šmejt. V ZH je jeho místo jasně popsáno i to jak se k tomu jeho šmejdstní dostal (kde je v Durotanovi Nerzhul, posvátná hora Oshu´gun, do které se ve ZH Durotan také vydal). A další, v Durotanovi se píše, že se Durotan nikdy nepotkal s Draenei, dokud se snimi v knize Durotan nepotkal. V ZH se s Orgrimem dostanou přímo do jednoho z jejich měst a klábosí se samotným Velenem. Ve ZH tuším taky ještě nebyl hlavní frostwolfskej šaman slepý (teď si nevzpomenu na jméno). Abych to shrnul, stejné místo, stejný čas, stejné postavy a absolutně jiný děj. Tyto dvě knihy se navzájem absolutně vylučují (pokud jsme se tedy nějak nedostali do paralelního vesmíru, kde je vše jinak). Zkrátka a jednoduše, Blizzard si chce nahrabat mega filmem, ale z mě neznámého důvodu se rozhodl nezfilmovat již vytvoření děj, od kterého se dosud vše odehrávalo a tvořilo celistvou časovou linii, ale prostě nepochopitelně vše změníme a budeme se tvářit, že se nic neděje. Proč by taky, když kina budou plná dětí hrajících wowko, které žádnou z knich warcraftu nečetly.

SedllY
SedllY
31.05.2016 4 z 5

Já jsem vcelku spokojen. Kniha má za hlavní úkol navnadit milovníky fantasy a hlavně ty znalé světa Warcraftu na film, to se za mě rozhodně povedlo! :)
Váhal jsem mezi 3-4 hvězdami. Konec knihy(začátek filmu) mě však potěšil a i přes mnoho pravopisných chyb(ti překladači si to snad ani po sobě nečtou, nebo nevím) dávám hvěždy 4.
Lok'Tar ogar!
For the Horde!

michal0934
michal0934
31.05.2016 5 z 5

Kniha se četla dobře a kdo nepochopil její význam tak si může stěžovat na nesrovnalosti. Tato kniha doplňuje děj Warcraft FILMOVÉHO universa a ne Warcraftu jako takového, takže je jasné že tam je mnoho rozdílů.

Highlander
Highlander
31.05.2016 5 z 5

U mě dobrý. :)

Knihy jsem četl všechny, ale v celistvém příběhu celého světa Warcraftu mám velké mezery - nebo bych to spíše nazval chaosem.. takže nemůžu tvrdit, že bych tady viděl nějaké rozpory s příběhem z her a ostatních knih.. ale ať už tam jsou, nebo ne, kniha se četla velmi dobře, děj odsýpal a rozhodně nenudil.

Mám jen nutkání sundat jednu hvězdičku za spoustu chyb v knize... nicméně za to kniha nemůže. Takže nechávám 5 hvězdiček, protože každý příběh Warcraftu je skvělý, ať už je 'historicky přesný', nebo ne. ;)

P.S. Krásná filmová obálka. :)

28.05.2016 odpad!

Naprosté popření předchozích dílů série. Některé z nich psala dokonce sana Christie Golden. Zdá se, že se páni a paní z Blizzardu snaží z Warcraftu vytřískat (peněz), co to půjde. Předpokládám, že první Warcrafťácký film bude, stejně jako kniha Durotan, popírat opět vše, co již bylo napsáno. Časová i dějová linie filmu v předchozích knihách totiž je. Pokud jste, stejně jako já, fanoušky celé série, důrazně doporučuji tuto knihu nekupovat, na film do kina nechodit (radši si počkejte až bude někde zdarma ke stažení, ale radši na to nekoukejte ani zadarmo) a dál žít ve sladké nevědomosti, jak moc to pos...y.

Cebarr
Cebarr
24.05.2016 2 z 5

Kdybych nečetl předchozí warcrafty nebo nechral hru dal bych 5 z 5 takle mužu dat maximalně 2... Docela hodně mě naštvali jak hodně to změnili... :(

pichova.veru
pichova.veru
18.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha, perfektně se četla a příběh byl poutavý :) Warcraft jinak neznám. Už ted se těším na filmové pokračování.

honza7843
honza7843
13.05.2016 5 z 5

Výborná kniha, má spád a děj. Jediná věc, co mně osobně jako obrovského fandu Warcraftu mrzí jsou ty odchylky filmového univerza od zbylých knih a her...pokud se na to budu ovšem dívat "jakože žádné hry a knihy Warcraft neexistujou", tak má film dobře zvládnutý předkrm v podobě této knihy, tak doufám, že moje očekávání nebudou zklamána...