Durotan

Durotan https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288212/bmid_durotan-Wpe-288212.jpg 4 159 35

WarCraft série

Románový prequel k filmu Warcraft: První střet, který bude mít v českých kinech premiéru 9. 6. 2016. Ve světě Draenoru ohrožují silný nezávislý klan Frostwolfů stále nemilosrdnější zimy a ubývající zvěř. Když se ve Frostfire Ridge objeví záhadný cizinec Gul‘dan a nabídne jim nová loviště, postaví tím náčelníka Durotana před krutou volbu – opustit své území, pýchu a tradice, nebo odvést klan na výpravu do neznáma.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Durotan - The Official Film Prequel , 2016

Vjeerus
14.02.2023 4 z 5

Když člověk přijme fakt, že tato kniha je psaná pro velké masy lidí, kteří se do wowka dostali jen přes film, tak je to velmi povedená kniha.
Příběh se zaměřuje na klan orků, který se snaží přežít v umírajícím světě a co ten velmi skeptický klan vedlo k tomu, aby se přidali k Hordě. Akce je tam pomálu, ale i tak se to velmi dobře čte a myslím si, že kniha splnila svůj účel jakožto prequel k filmu.
Pro skalní fanoušky, co mají načteno (a nahráno) všechno okolo, bude kniha spíše zklamání, jelikož je opravdu hodně nepřesná, co se týká faktů, jak to bylo doopravdy.

Tomas20042004
28.01.2022 5 z 5

No čo dodať. Christie je skvelá spisovateľka. Dal by som 4 hviezdy ale za to že to je Warcraft a som fanúšik musí byt 5 *. Príbeh hovorí o tom čo sa stalo pred filmom.
Za mňa bolo málo akcie, málo napätia.Bolo to písané skôr pre širokú verejnosť ako pre zarytých fanúšikov. Určite treba prečítať.

protokol
12.12.2020 odpad!

čo dodať total trápne oničom škoda peňazí

Luigi1
15.10.2020 5 z 5

Velice krásné čtení a zajímavý pohled na zotročování národů.

anebar
03.09.2019 3 z 5

Nesedí k hlavní starší linii knih Warcraftu. Ale příjemné doplnění o alternativní příběhy.

Forest66
27.02.2019 1 z 5

Dalo se to číst, ale bylo to celkem zbytečné. Žádné zvraty, jen nepatrně napětí a všechno velmi lineární a prvoplánovité. Krom toho - pro někoho, kdo už četl například Vladce klanu, což už asi většina z potenciálních čtenářů, vlastně výsledek všech klíčových událostí byl předem znám

Miro.slav
20.10.2017 4 z 5

Keďže je táto kniha napísaná ako úvod k filmu, a teda určená pre široké publikum civilov, tak nemá zmysel si vylievať hnev (a iné tekutiny) na autorku, či samotný Blizzard. Skrátka treba uznať fakt, že film (konečne) vznikol a nie je určený len pre dlhoročných fanúšikov Warcraftu. Je to jednoducho filmová adaptácia s istými zmenami a tieto zmeny sa premietli aj do knihy. Máme tu teda herný svet aj s doterajšími knihami a máme tu filmový svet s novými príbehmi (určite vzniknú aj ďalšie). Buď budete neustále on*novať nad tým, ako to dok*rvili, alebo si necháte vychutnať aj vizuálny Warcraft (podobne je to aj s knihami a seriálom GoT). Nič viac, nič menej.

A teraz ku knihe. Síce bola čítaná v angličtine, no zážitok z knihy bol vcelku dobrý. Bolo však cítiť, že je písaná narýchlo a je určená pre masy. Ako už bolo napísané vyššie, rozhodne ju neporovnávam s predchádzajúcimi príbehmi.

Lenka.Vílka
29.06.2017 5 z 5

Film První střet pro mě bylo první setkání se světem Warcraftu, takže jsem byla na začátku trochu zmatená, ale potom se začali vzájemně řezat a bylo to jako každý jiný film, kde se lidi třískaj s něčím, co vypadá v jakémkoliv směru jinak než oni sami. Takže tahle kniha je plusem pro lidi jako jsem já. Asi ne povinnost před filmem, ale něco jako doplnění (jé, ještě jsem nečetla Durotana, tak vynechám kino!...to se fakt nestalo). Dějově dobré. Sice víte, jak to skončí a kam se postavy dostanou, ale je dobře popsané to "jak" se tam dostanou. Písmo velikosti pro třeťáky z knihy sice dělá špatně udržitelný špalek, u kterého jsem měla obavy, že ho do knihovny nevrátím v tom stavu, v jakém jsem ho dostala, ale jinak si nemám na co stěžovat. Určitě si přečetu i další knihy ze světa Warcraft. I přes ty rozdily (jak píšete pode mnou) mezi filmovým a knižním světem.

Devastion
16.05.2017 4 z 5

Za mě se kniha četla pomalu na jeden dech a velmi obsáhlý příběh který vás pohltí do světa Warcraftu a nechá vás prožít všechny situace s hrdiny v knize, ale některé gramatické chyby a slovní spojení v ní obsažené jsou hodně k naštváníhodné.

AajaPal
29.12.2016 5 z 5

super knížka, která se nádherně četla!

Grayi01
02.10.2016 5 z 5

Tento komentář může obsahovat spoilery !!

Jelikož tato kniha byla i prezentována jako alternativní děj , tak nemohu porovnávat se zrodem hordy, ikdyž sem se tomu ze začátku neubránil, ale po prvotním rozčarování jsem se s chladnou hlavou nad knihou zamyslel znovu. Jako prequel k filmu slouží dobře je poutavá, čtivá a zhltl jsem ji behem dne. jako fanoušek Warcraft knih jsem měl trošku problém se změněním zásadních věcí, ale přeci jen jde o "alternativní vesmír" , a při vydání knihy a následně filmu bylo jasně řečeno, že se nebude držet původního lore. S přihlédnutím k tomuto tedy nechápu rozhořčení nad tím, že se Durotan nedrží původního lore ..... Rozdílů mezi Zrodem hordy a Durotanem je bezpočet, ale to byl i záměr. jediné co mi trošku nesedlo bylo to ze Durotan a Orgrim jsou ze stejného klanu, ale samotný děj knihy jak už jsem psal výše je poutavý a pro lidi co o Warcraft serii nezavadily nebo nejsou rejpalové kvůli každé změně je to kniha čtivá, záživná a mohu doporučit.

pobijecmuch
24.09.2016 4 z 5

Pro fanouškovské nadšence WarCraftu zbytečná kniha, pro náhodné čtenáře a diváky filmu vcelku přijatelné vysvětlení, co se vlastně událo před samotným dějem uváděného filmu.
Jak už tu píšou ostatní komentující, je tam spoustu překlepů a vcelku nelogických věcí. To je, ale přece jedno, tato fantasy pohádka zasloužila znovuoživení.

radim8690
29.08.2016 2 z 5

Zdravym vsechny nadsence Warcraftu.
No, kniha ode me dostala 2 hvezdy a to jen za spisovatelskou cast, protoze pribeh je tak dokurvenej a nesmyslnej (fanatici jiste souhlasi), ze jsem knihu docetl do 150 strany a musel jsem skoncit. Na internetu jsem si nasel rozpracovany spoil abych vedel co by me jeste cekalo za zmeny (oproti zrodu hordy, jejiz pribeh je spravny, az na ojedinele vyjimky, a logicky), a jsem rad, ze jsem knihu odlozil. Osobne mam Christie opravdu rad, ale az se priste zase bude radit s klukama od blizzardu tak doufam, ze u toho nebudou hulit nejkakej brutalni material.

PS: chceteli mit opravdu jasno tak si prectete serii knizek podle casove osy a durotana muzete klidne vynechat bez ztraty kvetinky.

Kamdar
15.08.2016 3 z 5

Příběh samotný dokáže vtáhnout do děje. Kniha se čte takřka sama, a až na některé nezáživné pasáže je náročné vracet se zpět do reality, ALE...

...ale profackujte někdo toho korektora, protože ty gramatické chyby a překlepy naopak vracejí do reality velmi rychle.
V jednu chvíli se vlk jmenuje Led, po chvíli je znám jako Ice, a podobně. Slovní spojení typu "olbřímí chřtán" do stylu knihy taky moc nezapadají. O překlepech ve slovech ani nemluvě. Sice jich není mnoho, ale i těch pár zabolí.

Byxy123
11.08.2016 4 z 5

Poutavá. Napínavá. Čtivá. Nevím jak jinak bych ji specifikovala nebo popsala. Jinak bych musela něco z příběhu vyzradit. :)
Jediné, co se mi trochu nelíbilo byly chyby jak pravopisné, tak občas v překladu. Vím, že se nedá uhlídat vše, ale bohužel jsem na tohle trochu háklivá. :D

subisi
25.07.2016 5 z 5

Na filmu jsem byla v kině a jako správná hráčka wowka jsem nemohla odolat a nepřečíst si tuhle knížku. Knížka se mi velice líbila a moc dobře se četla. Určitě je lepší si dříve přečíst knížku a pak se kouknout na film, protože ho lépe pochopíte.

Iverson
28.06.2016 4 z 5

Velmi hezky rozepsané a místy opravdu poutavé. Jednotlivé postavy konečně dostaly takový prostor, jaký si zasloužily.

Fremr
21.06.2016

Knihu jsem ještě nečetl, takže zatím nehodnotím. Ani nevím jestli ji budu číst, protože nechápu jedinou věc... Celou sérii Warcraft, včetně WOW, která v ČR zatím vyšla, překládal téměř celou a velmi dobře Jan Netolička. Dle data vydání knihy a filmu to vypadá na to, že tohle je hodně rychle spíchnutý překlad a to ani nevím jak dlouho vznikala kniha... Ach jo, kvůli penězům se bude mršit i Warcraft. Z toho je mi smutno a to, že děj je vycuclej kde se co hodilo z jiných knih či Warcraft univerza ani není třeba komentovat.

Rilian
19.06.2016 3 z 5

Zpočátku jsem byl ke knize a k filmu velice skeptický, protože jsem fanda světa Warcraftu se vším všudy. Knihu Zrod Hordy jsem četl a velice se mi líbila. Po přečtení Durotana jsem si ji pro srovnání přečetl znovu.
Než jsem viděl film, měl jsem podobný názor jako Hymnus. Zrod Hordy mi přišel více promyšlený a více spjatý s celým universem. To samozřejmě neznamená, že by kniha Durotan nebyla čtivě napsána. Film mě velice mile překvapil, protože poprvé zde bylo bráno ohled na fanoušky. Zároveň však film musí být srozumitelný i pro lidi, kteří o Warcraftu neví nic. To vyžaduje samozřejmě určité změny či zjednodušení děje (tj. například vynechání postav nebo přidání jedné postavě na důležitosti). Myslím, že oproti jiným počinům zde zůstalo z původního příběhu poměrně dost. Samotný film popisuje s určitými změnami děj knihy Poslední Strážce. Nedošlo zde jako například u Star-Treku nebo Star Wars k odříznutí všeho, co se dělo předtím tlustou čarou. Příběh Durotana byl pro potřeby filmu upraven, tzn. vynechání některých vedlejších dějových linek nebo zjednodušení vztahů mezi jednotlivými postavami. Oproti Zrodu Hordy zde hrají větší roli orkští Předkové, je zde vysvětleno, proč opouští Draenor, naproti tomu v knize není zmínka o Legii nebo Kil´jadenovi.
Souhlasím, že kupříkladu scéna s Drakou a jejím vyhoštění mi připadala zbytečná. Stejně tak musím souhlasit s konva ohledně korektury. Těch překlepů tam bylo skutečně mnoho.

konva
15.06.2016 3 z 5

Tato kniha vypráví historii z filmového Warcraftu a v mnohém se liší od událostí, které se udály ve světě herního Warcraftu. To ale z celkového hodnocení nic neubírá, je to přeci jen jiný svět vyprávějící podobný příběh. A vypráví jej velmi dobře. Kniha se četla dobře a koncept sjednocení Hordy se mi zde líbil možná víc, než ten originální.

Korektura pravděpodobně neproběhla a pokud ano, ten člověk by měl dostat vyhazov! Není kapitoly, aby v ní nebyl překlep, nebo hůř, i špatné i/y :D

WarCraft

Christie Golden