Den draka

Den draka https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72948/bmid_den-draka-Lml-72948.jpg 4 575 52

WarCraft série

V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci – až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného WarCraft. Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit – hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Day of the Dragon , 2001

JaninaCZ
06.02.2018 4 z 5

Příběh zajímavý, bavil mě, ale co se čtivosti týká, tak za mě trochu horší než třeba u předchozích knih. Trvalo mi déle knížku přelouskat.

EllSeifert
06.01.2018 4 z 5

Kniha, kterou jsem četla déle, než jsem po přečtení poloviny na jeden zátah plánovala. Myslím si, že tak úžasný příběh stál za trochu víc. Postavy byly bohužel vylíčeny tak, že v závěru byly... nijaké. V nejnapínavější části změnit pohled - to mě štvalo nejvíc. Něco vás tolik zajímá a najednou musíte čekat a prokousávat se další (v tu chvíli nedůležitou) dějovou linií, která je zbytečně roztahaná. Když už se prokoušete a jste tam, kde vás to zajímalo, tak se snažíte co nejrychleji si vzpomenout, kde to vlastně skončilo před tím. Naopak události, od kterých jsem čekala ještě delší natahování (třeba "epické" finále), byly tak rychlé, že to snad nebylo ani možné. V závěru bych uvítala nějaký lepší, nebo snad podrobnější závěr knihy. I tak dávám 4*, protože už jen pustit se do psaní něčeho takového chtělo koule.

Adriane
14.08.2017 4 z 5

U této knihy jsem si stále opakovala, jak jsem ráda, že jsem se pustila do čtení Warcraft a WOW knih. Jako hráčka jsem si to zamilovala. Krásně popsané, jednoduše psané , zajímavé. I když jsem věrná Hordě, příběh těchto hrdinů Alliance mě zaujal. Jednoduše - když spojíte krásnou elfku, trochu bláznivého mága, trpaslíka s dobrým srdcem a přidáte k tomu ohromné draky, nemůže z toho vyjít nic jiného, než skvělý fantasy příběh.

NemmamSlov
01.08.2017 5 z 5

Krasny pribeh o Rhoninovi, clovek sa dokonca dozvie nieco viac z historie sveta Waecraftu, ked este samotny draci bojovali proti Plamennej legii. Oblubenci Waecradtu si urcite pridu na svoje.

Charlie119
08.07.2017 4 z 5

Velmi příjemná zajížďka do Azerothu!

rarach010
13.04.2017 5 z 5

Rozhodně jsem se díky tomuhle rozhodl více ponořit do světa Warcraftu.

PanTomina
09.01.2017 4 z 5

Rhonina jsem si opravdu oblíbil . Za mě příjemná četba

Estarenius
17.12.2016 4 z 5

Jakožto velký fanoušek Warcraftů jsem se rozhodl, že vyzkouším něco z mého oblíbeného fantasy světa.

Knaak je pro mne autor, který si nemůže dovolit vybočit víc než mu Blizzard dovolí, což je podle mne škoda, protože tento svět má desítky, stovky cest, kterými se může vydat, ale zpět ke knize.
Výprava Rhonina s Vereesou se mi docela líbil. Místy napětí, děj byl hezky svižný, mělo to atmosféru samotného Azerothu, ale bohužel se autor moc nevěnuje postavám. Kdybych je neznal z jiných příběhů, tak bych si tu knihu nevychutnal ani z poloviny, což je špatné zejména pro někoho, kdo tento svět nezná.

Rozhodně doporučuji každému, kdo má rád Warcraft, ale i těm, co si rádi oddychnou od náročnější literatury.

Ninjer
07.11.2016 3 z 5

Mág Rhonin se vydává na vlastní kůži poznat draky, kteří můžou být v tomto světě tajuplné magické bytosti starší než čas... kdy Simpsonovi byli kvalitní seriál.
Kromě přerostlých ještěrek Rhonin potká všemožné rasy, které větší pařani, než jsem já, asi budou důvěrněji znát, a to v dost svižném tempu.
Postavy jsou ale jen jednoduše načrtnuté a příliš často se stává, že bez nějaké větší motivace utíkají vstříc nebezpečí, jako kdyby na ně za každou pomoc čekaly body zkušenosti a za každou smrt respawn.
Pěkný fantasy.

Kopta
15.10.2016 4 z 5

Tahle kniha je pro mne co se týče ohodnocení velká neznámá, jelikož se nečte nikterak špatně a není příběhově ani tak špatná. Spíš je zvláštní, že jsem se s ní "pachtil" dvojnásobně déle než i s delšími knihami. Příběh není nic, co by vás přivedlo na další pokračování a nadchlo vás tak, že byste si z toho sedli na zadek, ale pokud máte rádi svět Warcraftu a nebo si prostě jen chcete ten svět rozšířit, tak zde máte jednu z mnoha možností, kterou asi mohu doporučit.

Mialll
09.07.2016 4 z 5

Čtivá a napínavá nenáročná fantasy, která potěší většinu fanoušků Warcraftu. Den draka doporučuji i těm, kdo by se rádi pustili do knižního světa Warcraftu a neví, jakým svazkem začít.

Tarrei
27.06.2016 4 z 5

Podle mne, milovníka fantasy, byla tahle knížka parádní.
Zařadila bych ji mezi "oddychovky" - má lehce vyvoditelný děj, sympatické postavy, zajímavou zápletku, draky (pro mě velké plus :D) a dokonce i špetku romantiky.

Serja
23.06.2016 5 z 5

Knaakovy Warcraft knihy jsou o level výš než zbytek. Za Hordu život položím!

CastorexCZ
14.04.2016 4 z 5

Zajímavá, ale podle mě příliš dlouze napsaná kniha.

karel3856
29.03.2016 2 z 5

Je zde hodně kladných recenzí, ale bohužel se na knihu musím podívat přísnějším okem. Pan Knaak s panem Netoličkou to bohužel znovu dokázali... Kniha by měla popisovat velmi důležitou část příběhu ze světa warcraftu, ale bohužel pokulhává v mnoha oblastech. Jsou zde chyby v kontinuitě, kde princ Arthas nám omládl z chlapce co se kamarádil s mladým Varianem a byl nemožný v šermu zde sotva umí chodit. Místopis zde také pokulhává, každý kdo se dnes podívá na mapu i tak starou, jako je originál knihy nebude tušit, proč je svět úplně jinak. Chování postav je naprost odlišné od čehokoliv, co máme zažité. Kdyby u sebe neměly jména, tak bych je rozhodně nepoznal a vyvrcholením všeho je počínající románek dvou postav který je čtenáři podsouván od prvního jejich setkání. City, které zde autor líčí, jsou naprosto umělé a v kontextu knihy absolutně nedávají smysl... tam kde překousneme celý dej knihy nastoupí pan Netolička se svým překladem a nasadí knize, jak je jeho dobrým zvykem, svou překladatelskou korunu. Čtenáři již nezbývá, než doufat, aby další knihy psali jiní autoři a rozhodně, aby se překladu začali venovat jiní.

Palorizek85
24.03.2016 5 z 5

I když nejsem skalní fanda WoW, jako knížka stojí opravdu za to. Dobrá zápletka, napínavý příběh, klasické fantasy.

Jacob123
14.12.2015 5 z 5

WoW hraju osmým rokem a knihy k němu jsou skvělý dodatek, pokud se chcete dozvědět něco o příběhu. Tento příběh je jeden z mnoha dalších co utvrzuje moji averzi vůči orkům, chudák Thrall by se za ně měl stydět :).

Peleus
02.09.2015 3 z 5

Bojový mág - prostě takový mág.
Trpaslík - je, no, jednoduše typický hláškující trpaslík.
Elfi hraničářka - zkrátka elfka s lukem, špičatýma ušima a dobře tvarovaným poprsím.

Vezměte tyto šablonovité postavy a pošlete je na cestu kamsi za čímsi. Jednoduché, prosté. Až tam dorazí, cosi udělají a je konec. Všechno mezi je naprosto nepodstatné. Během putování se totiž nic moc neděje, nepřátel se ve skutečnosti nikdo nebojí a čtenáře netrápí obavy, jak vše dopadne.

P.S. Zklamání. Moje první kniha z oblíbeného světa Warcraft a hned narazím na jakýsi nesmělý literární pokus. Pech.

Cryptkeeper
04.08.2015 3 z 5

Jako fanoušek světa Warcraftu,už od první verzve,až po první Classic WOW a postupně další a další až po dnešní WoW:wod jsem si zamiloval jejich světy,postavy a příběhy.
Aspon ty herní,jelikož zatim s knižními,nebo komiksovými příběhy okolo tohoto světa,je to celkem slabé...co už,zapínám Twinstar a jdu zase nahrabat pár JP:)

notburga
17.05.2015 4 z 5

Nádhera! Můj první pokus zjistit, co na tom Warcraftu všichni mají. K obrazovce mě to sice nepřitáhlo, ale číst budu určitě dál :)