Walter in Bratislava

V tomto sviežom komiksovom diele Waltera Ihringa je na programe Bratislava, jej dávna história i hlboká prítomnosť. Spolu pri kávičke nahliadnime s humorom do osudov ľudí, ktorí v Bratislave žili alebo s ňou boli prepojení od keltskej civilizácie až do dnešných dní. Dozviete sa, ako sa malé ospanlivé mestečko stalo súčasťou Uhorska, korunovačným mestom, križovatkou osudových stretnutí pomazaných hláv i slávnych cestovateľov a napokon aj neoddeliteľnou súčasťou histórie Európy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288124/walterin-bratislava-wR7-288124.jpg 22
Komiksy, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, BEWA

Naias
19.04.2016

Ilustrácie sú vtipné, ale kresba samotná sa mi zvlášť nepáčila. Okrem toho sú v podstate len do počtu, okrem obrázkov budov nepridávajú k textu žiadnu dodatočnú informáciu, čo je pri komikse veľké mínus. Text je maximálne zostručnený, dozvieme sa krátko o tom, aký národ na našom území kedy žil, aké bitky sa tu odohrali, akí panovníci tu vládli a niečo aj o samotnej Bratislave, jej význame, jej slávnych návštevníkoch a architektúre. Ale všetko sú to len suché fakty, navyše nepočetné, duch mesta a jeho premeny v priebehu času zachytené nie sú. Celé sa mi to zdalo akési sterilné. Veď história Bratislavy je taká zaujímavá! No z tohto komiksu to človek nezistí.

Autor knihy

Walter Ihring