Aristokočky

Aristokočky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415842/bmid_aristokocky-QsC-415842.jpg 4 29 6

V době, kdy slavné Eiffelově věži bylo teprve dvanáct let, žila v Paříži jistá paní Spořádaná a ta měla čtyři kočky: Hraběnku a její koťata Berlioze, Toulouse a Marii. Nebyly to kočky ledajaké – Hraběnka měla rodokmen a Berlioz, Toulouse a Marie byli ohromně umělecky nadaní – zkrátka pravé aristokočky! Není divu, že se jim paní Spořádaná rozhodla odkázat veškeré své jmění, ale s tím se zase nedokázal smířit její sluha Edgar a začal vymýšlet ďábelský plán. Ještě že se v pravou chvíli objevil kocour O’Malley, který přišel aristokočkám na pomoc!... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Hachette

The Aristocats

EvikU.
05.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Hezká kniha, čte se dobře. Přečetli jsme ji rychle, dceři se líbila moc. Mně tam vadila jedna věc, že odkázala peníze kočkám, copak to jde?

Jako vím, že je to pohádka, jenže i ta by snad měla být trochu reálná... No asi nemusí, :-). Jen mi to přišla jako blbost, tak o hvězdičku méně.

Le Chat
26.07.2019 5 z 5

Moc pěkná pohádka, navíc nádherně ilustrovaná.

haki34
11.09.2018 5 z 5

Milá a celkem chytrá pohádka o kočkách - aristokočkách :)
četla dcera, byla jsem překvapena, že knížka obsahovala i celkem dost textu, pohádka měla hlavu i patu, a nebyly to jen bezduché větičky kolem hezkých ilustrací. A konečně vím, z které Disneyovky je Marie ;)
nechybí dramatická zápletka, kamarádi, kteří pomůžou, a nakonec vše dobře dopadne...doporučuji jako první/druhé čtení , a asi spíše pro holky ;)
8letá dcera rozhodně doporučuje, líbilo se jí to moc ..

hroneczek
30.10.2017 4 z 5

Miluji kočky, takže Aristokočky byly jasná volba pro mě, jako malou čtenářku.

Kopretina
19.10.2017 2 z 5

Malou dcerku zaujaly, mě ne, asi jsem jiná generace..

TessDragon
20.09.2012 4 z 5