101 dalmatinů

101 dalmatinů https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74917/dalmatinu-74917.jpg 4 147 18

Představuje se vám čistokrevný dalmatin Pongo, který původně patřil pouze čistokrevnému skladateli Rogerovi. Teď už ovšem nepatří jen sami sobě, ale taky někomu jinému! Ten den, kdy to všechno začalo, nebyl ničím výjimečný. Starý mládenec Roger skládal přeslazenou písničku a starý mládenec dalmatin stál u okna a pozoroval psí slečny. A nejen psí! Hledal si totiž nevěstu pro sebe i pro Rogera. A představte si! Náhle spatřil pohlednou slečnu dalmatinku, která si vedla na vodítku stejně půvabnou slečnu v kloboučku! To nemohla být náhoda! A pak se začal odvíjet ten nejpodivuhodnější příběh, jaký si dovedete představit!... celý text

Slezadav
04.03.2024 4 z 5

Pěkná dětská knížka s velkými a krásnými ilustracemi. Textu tam moc není, ale čtení na pár večerů je to pěkné. Z dnešního hlediska už jsou tam některé věci trochu retro (uhlířský vůz apod.)
Škoda nesouladu v překladu knížky a filmu. Zejména jiná jména postav děti trochu mátly.
I přesto se nám kniha líbila a považuji ji za nadprůměrnou.

Emik87
13.02.2024 4 z 5

Knížka je ideální pro milovníky Disneyovek a pejsků. Krásný příběh s dobrým koncem mám moc ráda. Jen menší dítko může mít problém s cizími jmény.

georginaa
21.10.2022 5 z 5

Opět překrásné povídání o pejscích, to mají děti moc rádi. Měli jsme kocourka co byl flekatý jak dalmatin a dali jsme mu překrásné jméno Pongo, jako z pohádky.

Pert
18.07.2022 5 z 5

Krásná kniha. Původně jsem si myslel, z název 101 dalmatinů znamená, že mají Pongo a jeho žena 101 mladých :-).

Bája89
23.02.2022 5 z 5

Tahle knížka patří k mým velkým dětským láskám. Teď jsem se ke 101 dalmatinům vrátila v rámci letošní čtenářské výzvy a nostalgie se mnou mlátila jako Cruella se svými pohůnky. Hned jsem opět zatoužila po malé psí smečce. Asi si postupně znovu přečti všechny svoje Disneyovky.

Metla
16.10.2021 3 z 5

Když se řekne dalmatin, vynoří se mi vzpomínka ze začátku 90. let: na frekventovaném náměstíčku v centru Ostravy, pro místní na Kuřím rynku, veledůležitě postával pan "jsem podnikatel, čumte a záviďte", u ucha první mobil, jaký jsem kdy viděla (obří cihla se vzhůru vystrčeným drátem) a na vodítku dalmatin - také první, jakého jsem kdy na vlastní bulvy spatřila. Kuří rynek je kompletně vydlážděné místo, nikde ani náznak vegetace a tak pes konal svou velkou potřebu na chodník. Pan Podnikatel stál ostentativně zády, hovořil do té své hogofogo cihly a neúspěšně předstíral, že o nahrbeném zvířeti a jeho produkci nemá sebemenší tušení. Jakmile bylo hotovo, aniž by se otočil, rychle psa táhnul pryč. On si přece vůůůbec nevšiml a s tou hromadou exkrementů uprostřed náměstí nemá nic společného. Plaché náctileté Metličce bylo za pana Podnikatele stydno, cetiletá Metla by ho velmi hlasitě konfrontovala... při dnešních možnostech i natočila, zveřejnila, zavolala měšťáky, prostě by nabubřelý snob neodešel beztrestně. Opájím se představou, jak k němu napřahuji igelitový sáček s výzvou, ať sračky sebere, případně ať prchá, protože jestli to zvednu já, budu házet na konkrétní cíl.
Alespoň tam nekadilo 101 dalmatinů. Nelogičnost toho čísla, nemožnost o podobný počet pejsků adekvátně pečovat v domácím prostředí (třeba i se služebnou) a samozřejmost, s jakou došlo k jejich osvojení, aniž by se kdo obtěžoval najít původní majitele, mě vždycky rozčilovala. Průměrné tři hvězdy ovšem nejsou hodnocením od dospělé ženské, která k příběhu v žádném z jeho zpracování nepocítila náklonnost: rozhodla cácorka, také ji tahle zkratkovitá, lehce chaotická knižní verze neokouzlila a líbily se jí akorát ilustrace. 55%

Eeve
30.03.2021 4 z 5

Klasický príbeh toľkého množstva dalmatínov :) Krásne vydanie, lesklé, hladučké stránky, nádherné ilustrácie priamo z filmu / rozprávky.

téravokudlaná
05.02.2021 5 z 5

Tato pohádka se mi vždy líbila, bavilo mě, prožívat příběh s Pongem a Perditou:-)

Knihomolka506
23.08.2020 5 z 5

Pěkný příběh a ilustrace. Film se mi ale líbil o neco míň než kniha.. obě je ale dobré pro děti na dobrou noc

Andrée
19.01.2018 5 z 5

Jako malá jsem chtěla domů všech 101 dalmatinů. Neprošlo to, a proto jsem měla alespoň 101 Disneyovských dalmatinských hlav na roláku... Ještě bych možná někde našla fotku.

martas006
06.02.2017 5 z 5

Moc hezká knížka. I film byl pěkný.

majík1
05.07.2016 5 z 5

Dcera jí milovala a pak chtěla všechny věci a oblečení s těmito pejsky:)

ThrisaManx
20.05.2016 5 z 5

Pro mně jedna z těch oblíbenějších Disneyovek. A přiznám se, i teď si ji ráda přečtu :)

juli2
06.01.2016 4 z 5

Jedna z oblíbených knížek z dětství. Krásná ilustrace.

tyzik.cejka
04.05.2013 3 z 5

žadná pecka od Disney to ale taky není

petka-2007
25.01.2013 4 z 5

Moc hezká kniha pro děti a nejen pro ně :-)

oolinkaa
16.08.2012 5 z 5

Příběh o lásce a krutosti.. 2 milující páníčci a 2 dalmatiny se vydávají hledat své štěňátka, která ukradla zlá Cruell..

sabanka
13.10.2011 5 z 5

moc hezké.crulla se mi zdála jako blázen.

dalmatin

Autoři knihy