Wall Street a bolševická revoluce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bolševická revoluce z listopadu roku 1917 patří k událostem, které zásadním způsobem změnily chod dějin v průběhu 20. století. Kniha Antonyho C. Suttona ji čtenáři představuje v úplně jiném světle, než byla doposud vnímána. Podle autora nebylo příčinou revoluce jen vyústění vnitřních faktorů v Ruském impériu, ale velmi zásadním způsobem do jejího průběhu zasáhli také mezinárodní finančníci. Kniha upozorňuje na skutečnost, že cestu ze Švýcarska do Ruska, na kterou se Lenin vydal se svými revolucionáři v roce 1917, umožnil a financoval německý generální štáb. Zdroje těchto německých peněz byly spojené s bankou Nya Banken, v jejímž čele stál v té době Olof Aschberg. Ten se poté stal ředitelem Ruskombank, první sovětské mezinárodní banky. Autor také nachází pozoruhodné souvislosti mezi pobytem Lva Trockého v USA a jeho návratem do Ruska, kde se měl v úmyslu zúčastnit revoluce. Mise Amerického Červeného kříže, který navštívil Rusko v roce 1917, je pak v autorově pojetí interpretována zcela jinak, než jako humanitární akce. Autor ukazuje, že v pozadí této mise stál vlivný bankéř William Boyce Thompson a dodává, že se jí zúčastnili i zástupci podniků spjatí s působením Morgana a Rockefellera. Ti společně dominovali nejen na Wall Street, ale i v hospodářské struktuře Spojených států jako takových. Před očima čtenáře se tak odkrývá fascinující příběh ukrytý za historickou událostí, o níž se domníval, že již vše podstatné dávno ví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397903/big_wall-street-a-bolsevicka-revoluce-JA0-397903.jpg 4.25
Žánr:
Literatura naučná, Historie, Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , Veritas
Originální název:

Wall Street and the Bolshevik Revolution, 1974


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Wall Street a bolševická revoluce

ESchure
26. ledna

Výborná kniha. Přečetl jsem ji za pár dní. Je vidět, že se nic nezměnilo, jen kabát. Mocné skupiny dovedly svět na kraj propasti. Doporučuji i videa s autorem na YouTube.

čef
14.03.2019

Vydavatel se v úvodu prsí jakou věnoval péči této skvělé knize. Tak to si tedy vůbec nemyslím. Jednak měl redaktor těžký problém s mezerníkem, tolik spojených slov jsem ještě nikdy nikde neviděl a dále v textu uvízly slova a celé věty ze slovenského vydání.
Co se týče obsahu, tak za prvé byla kniha napsána v roce 1974 a některé informace jsou již dávno známé i zde, v zapadlé postkomunistické díře. Zejména jde o podporu Lenina od Němců. Pro mne je však více překvapivá podpora Lva Trockého (v textu se s tímto jménem vydavatel také pere) rozeného Bronsteina od J.P. Morgana a Rockfellerovců. Autor velmi, pro mne snad až příiš, podrobně dokládá, jak Wall street neboli firmy na adrese Broadway 120 apoliticky a amorálně, pro zisk a kšefty, zasahovaly do světových dějin ať už v Rusku, Číně, Japonsku nebo Jižní Americe, o ostatních zapomenutých zapadákovech ani nemluvě. Jako podklad pro studium moderních dějin a politologie myslím snad vcelku vhodné, ale machr přes to vůbec nejsem.