Zůstaň

Zůstaň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357614/mid_zustan-E0T-357614.jpg 4 1058 175

WAGs série

< 2. díl

Může se člověk zamilovat do někoho, koho nikdy nepotkal? Hailey Taylorová Emeryová tuší, že její oblíbený klient v Aportu – anonymní virtuální asistenční službě – je ve skutečnosti hokejová hvězda Matt Eriksson. Nahlédnout do složek klientů je sice proti pravidlům, je si však téměř jistá, že si každý den píše se svým celoživotním idolem a plní mu každé jeho přání. Hailey si stále léčí srdce po nedávném rozchodu, stačí jí proto jen nezávazné flirtování… Jenže pak se se svým klientem musí setkat tváří v tvář a zpanikaří. Matt Eriksson ví moc dobře, co je to zlomené srdce. Ještě stále se nevzpamatoval z krachu svého manželství, navíc je v týmu jediný, kdo zná strašlivou pravdu: že hokej a dlouhodobé vztahy k sobě nejdou. Sotva se vidí se svými dětmi a jakékoli setkání s bývalou manželkou ho přivádí k šílenství. Jediný člověk, který ho zřejmě chápe, mu navíc nechce ukázat svou tvář. Naštěstí to není nic, co by lístky na hokejové utkání nevyřešily. Hailey té nabídce nemůže odolat a Matt nemůže odolat Hailey.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Stay , 2017

wendulka321
13.04.2020 5 z 5

Skvělý, naprosto splnila účel, a to odreagování se od všech těch negativností okolo.

Myška43
08.03.2020 5 z 5

I tento díl se mi moc líbil. Opět pěkný příběh plný emocí, to mám ráda. Doporučuji!!!

Fixa08
26.02.2020 5 z 5

Dostavila se čtecí krize, tak jsem šáhla po téhle oddychovce a jsem velice spokojená, pokračování série Wags a pořád baví! Jestli vyjde třetí díl, určitě si ho přečtu!

aniger
16.02.2020 1 z 5

Trošku slabší příběh, ale nebylo to špatné. Tím, že se to opět točí okolo hokeje, tak jsem byla spokojená :)

adela2230
10.02.2020 5 z 5

Příběh je zajímavý, děj plyne, strašně dobře se čte. Navíc je tam dost hokeje, což je super.

maca1245
02.02.2020 5 z 5

Tak to bylo něco.
U teď čekam, až se Patt s Hotie staví na kafe a pokecáme :)
Jen taková vsuvka. Vypadá to, že každý hokejista ho má jako dělo :D

petulkapeta
21.01.2020 5 z 5

Matt byl super..přiběh byl vašnivy a četl se skoro sam,autorky pišou paradně :) těším se na další...

bari_be
07.01.2020 4 z 5

Na sérii Wags mě nalákala série On, i když v tomhle díle zmínek o Wesmiem moc nebylo, přesto mi vždycky vykouzlili úsměv na tváři :) Příběh je nenáročný, odpočinkový, s jednoduchým dějem, ve kterém se toho zase tolik neděje. Předchozí díl s na nervy lezoucím, pubertálním Blakem mě asi bavil o něco víc. Přiznávám, že se mi po těch hokejových chlapcích bude stýskat :)

Jejunka
28.12.2019 5 z 5

Ach doufám že bude pokračování s o'connorem. Má to k tomu předpoklady. Jinak díl byl fajn a líbí se mi z jakého prostředí to bylo. Četlo se to dobře a rychle. Za mě spokojenost

0197
09.12.2019 5 z 5

Elle Kennedy je prostě dokonalá a její knihy jsou parádní. A to i když jsou z hokejového prostředí a hokej jde úplně mimo mě :). V knize není nouze o vtipné scény, milý příběh, sympatické postavy (ty si nelze nezamilovat) a trochu té erotiky (která se tam parádně hodí).
Kniha se čte úplně sama. Líbilo se mi, že tam nebylo žádné velké drama. I když děj není nějaké velké terno, Elle to prostě umí napsat tak, že se člověk nedokáže odtrhnout. Určitě doporučuju. Její knihy jsou sázka na jistotu.

Pája699
28.11.2019 5 z 5

Děj upřímně není bůh ví co, ale jinak super oddechovka u který jsem se smála od začátku a ž do konce :-) Samý sex a humor :-) určitě si přečtu další knihy od autorky.

luzajickova
21.11.2019 5 z 5

Téhle knize není co vytknout NAPROSTO JÍ MILUJU ♥♥
Hailey (Hottie) a Matt byli naprosto DOKONALÝ ♥
Matta dcerky June a Libby ♥ Zamilovala sem si je♥
Kara no tak ta mě štvala a Jaxe otec to samé ._.
Blake a ty jeho kecy :D ŽIŠI!
Musím říct že Jax (Jakson) mě překvapil svým chováním mile překvapil..
Bylo by fajn kdyby serie WAGs pokračovala například by mě zajímal příběh Lemminga...:)
DOPORUČUJI Musím uznat že tenhle díl se obzvlášť povedl o proti prvnímu dílu!.

Majuš333
09.11.2019 5 z 5

Dokonalé :) Matt a Hailey boli proste skvelí, ani na jednom z hlavných hrdinov mi nič nevadilo a to sa často nestáva... Živo si viem predstaviť pokračovanie série Wags, je tu ešte pár postáv, okolo ktorých by sa dal vymyslieť dobrý príbeh, napríklad: Will O'Connor, Blakeova sestra Britt, Jenny alebo Lemming :)

tatjana1737
28.10.2019 3 z 5

(SPOILER) "A napadlo mě skvělé první rande. (...) Rigoletto," oznámí rozvážně.
"No já miluju italská jídla. O téhle restauraci jsem ale nikdy neslyšela."

!!! POZOR MOŽNÉ SPOILERY !!!

Kdybych Elle Kennedy (zde v tandemu se Sarinou Bowen) potkala dřív, asi bych z ní byla víc na větvi. Takhle opět musím řadit spíše k průměru. Sice je to další série, která se opět má odehrávat v hokejovém prostředí, ale i já jako laik, který se u hokeje ptá, který je zrovna poločas, jsem tam toho hokeje moc nenašla. Veškeré hokejové prostředí se smrsklo na občasnou zmínku o náročném tréninku a dobré práci nohou, a když už byl nějaký zápas, tak to byly jen narážky, jak se v první třetině torontským vedlo, pak nevedlo, a nakonec byl Matt skvělý nejen v útoku, ale i při asistenci. A stále jsem nepobrala, jestli na ten první zápas, kam "Hottie" dostala lístky, oblékla či neoblékla dres. Z tohohle pohledu by Hailey klidně mohla křičet na fotbalovém stadionu, že rozhodčí je mrkev, a vyšlo by to nastejno. A stejně tak by Matt nemusel být nutně hokejistou, ale realitním makléřem, investičním bankéřem či úspěšnou filmovou star - zasazení do jiných kulis by samotnému příběhu vůbec neubralo.

Příběh... Uznávám, že v téhle branži je těžké vymyslet něco nového. Když jsem se začetla a začala rozplétat zápletku "hokejová hvězda - fanynka", čekala jsem trochu víc právě od tohohle motivu. Třeba jak bulvár Hailey bude propírat, někdo je někde spolu vyfotí na začátku vztahu, do toho se začne cukat Kara... ale z toho nic nebylo. Bulvární plátky jsou asi na americkém kontinentu mnohem slušnější než u nás. Takže zůstal samotný příběh, kdy Ona potkala Jeho, zjistila, že je to normální člověk z masa a kostí, díky čemuž si Ho zamilovala ještě víc, a On se naopak zamiloval do obyčejné holky s úspěšnou firmou. Ona měla mindráky z rozvodu, On taky, takže si vzájemně dodávali sebedůvěru, ... Ale všechno to šlo HROZNĚ SNADNO, včetně jejího přijetí jeho dětmi a konečného napravení nepřátelské bývalky.

Opakující se prvek, kdy Hailey nikdy neměla se svým ex orgasmus, ale Matt jí ho dopřál na první dobrou, a potom zas a znovu, mě po přečtení Návrhu trochu obtěžoval. Ovšem celkově jsem té dvojici věřila trochu víc, možná díky tomu, že to tentokrát byli pracující a nikoli studenti. Jen jsem si musela odmyslit obligátní kulisy, že oba jsou bohatí, nemusí řešit peníze, a ač je v knize zmíněno, že on je věčně v trapu, a že ona se v práci docela nadře, stejně jim zbývá kupa času na dechberoucí sex, jehož popisy autorka nešetřila a které zabíraly nejvíc stránek.

Chybělo mi i nějaké bližší vysvětlení Haileyina tetování, jaká je v reálu vlastně povaha - jestli rebelka, kterou zatlačila její matka, a pak přátelské manželství s Jacksonem - nebo jak to vlastně má. Autorky vždy něco naťukly a nechaly být, přitom kdyby to trochu rozvedly, bylo by to hned minimálně o fous lepší.

Kennedy erotické scény popisuje vcelku slušně (avšak, když už to bylo potřetí stejně detailní a stejně super, trochu mě to nudilo, protože to začalo ztrácet náboj). Ale nebyla bych to já, kdybych i u těchhle pasáží nepřemýšlela. Jako: ona se stydí, nemá sebedůvěru, ale pak si to před ním sama dělá (opět opakování z Návrhu, autorka asi tohle ráda), nemluvě o tom, že hned přistoupí na hru "trenér a cvičenka", přijímá pokyny a pustí se s vervou utajené sexuální mašiny do orálního sexu. Vím, vím, moje chyba. V tomhle typu literatury to není jako v reálném životě, kdy by se Hailey studem rozplakala jen z návrhu, že se má najednou svléknout před jiným chlapem než exmanželem, s nímž se stejně vždy milovala jen v roláku, pak byla by tak nervní, že by orgasmu stejně nedosáhla, a Matt by zpětně přemýšlel, jestli se před akcí přece jen neměl dole opláchnout :-). Ale jo, ty pasáže mají něco do sebe, i když je to trochu na jedno brdo (a i když to dělají i tehdy, kdy vedle v pokojíčku spí Mattovy dcery).

Nu a ten zádrhel, který nastal tím, že Hailey šla na udílení cen sama... zajímalo by mne, jestli někdo jen na vteřinu věřil, že je ve vztahu konec? A protože zas moc myslím, ptám se, jestli na tu akci neměla jít Hailey spíše s manželem, když firmu vybudovali společně?? Jenže Jackson, stejně jako Kara a další postavy, tvoří jen takové "křoví" pro hlavní dějovou linii a nemají samostatný vývoj. Byť ta revolta proti zlému tatínkovi byla docela milým překvapením. Obvykle je bývalý hrozný zloun, a stejně tak exmanželka, která má stále potřebu otce svých dětí ponižovat, nutit ho dělat bezlepkové vafle a navíc - a to je to největší klišé ze všech - randí se ZUBAŘEM!

Mezi výrazné klady autorky (autorek) řadím slovní humor, kterým nedostatky ve stavbě příběhu či opakujících se motivech vynahrazuje. Škoda, že některé ze slovních hříček překladem do češtiny zanikly nebo tolik nevynikly (už jen přezdívka HoTtiE, přeřeknutí six / sex apod.). Líbilo se mi i označení firmy (Aport), u něhož mi chvíli trvalo, než mi ten vtípek došel, ale o to víc potěšil.

V příběhu byl moc hezký okamžik, kdy za Hailey dorazí ostatní "WAGsky", aby ji utěšily a ukazují jí, že je jedna z nich. Díky tomu jsem pochopila označení série. Škoda, že i s tímhle si autorky víc nepohrály, protože sonda do života manželek profesionálních hráčů, vedle níž by běžela klasická romantická linie ústřední dvojice, by mohla být pěkným čtením.

No a samostatnou hvězdu by si zasloužila pointa s panem Pinďourem. Já bych asi v reálu jeho objednávky nevydýchala, ale na stránkách knihy mě bavily.

P.S.: O fešákovi na obálce, který je i na knize "Zaskočený" od Emmy Chase, jsem psala v diskusi (tak nějak se nemohu zbavit dojmu, že je to ten hezký kolega, co pracoval na odboru školství, a melouchařil jako model...). Co mě ale trklo - v knize byla zmínka, že neoholený Matt měl světlé strniště, což by znamenalo, že byl spíše blond?? Opraví mě někdo?

genikuxik
25.10.2019 4 z 5

Chyběla mi tam pořádná zápletka, proto o jednu hvězdu méně...ale jinak velice čtivá kniha se sympatickým Mattem a Hottie...

NicNedaNicNema
12.10.2019 5 z 5

Za mne rozhodně lepší jak předchozí díl.
V prvním dílu se ještě občas objevil nějakej ten "pubertální" výkyv, tady už ne. Bylo poznat že postavy už maj kousek životní etapy za sebou, takže určitě vyspělejší jednání.

delatrix
09.10.2019 4 z 5

Pěkné, i když ne zrovna originální. Tvrdé hokejisty mám ráda.
Nevím jestli autorky mají v úmyslu psát i další díly, ale bylo by zajímavé pokračování ostatních členů týmu.

Cometka
02.10.2019 5 z 5

Je to divný, ale druhý díl této série mi přišel o 100% lepší než první. Smála jsem se o začátku téměř do konce a kniha se díky tomu výborně četla. Doporučuji přečíst, je to příjemná oddychovka.

Lee7
01.10.2019 4 z 5

Jejich příběhy jsou pěkné a čtivé.. doufám,že přibudou

janedeka
12.09.2019 2 z 5

Škoda, že kniha nemá skoro žádný děj. Matt je sice hokejová hvězda, ale to je tak z hokeje všechno - což je také škoda. Matt by vlastně mohl být parašutista, kaskadér, programátor.... Jinak se kniha dobře čte, je odpočinková, na dovolenou ideální.