Wabi sabi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Wabi sabi je japonské slovní spojení vyjadřující krásu prostého, nedokonalého a měnícího se v čase. Ve svých životech plných honby za kariérou, bohatstvím nebo neobvyklými zážitky často přehlížíme, v čem spočívá skutečné štěstí. Úsměv, který nám někdo neznámý věnoval na ulici; sněhové vločky, jedna za druhou se tiše snášející k zemi; vůně bylinkového čaje ze staré odřené konvice. Wabi sabi je japonská představa krásy v pomíjivosti okamžiku, souznění s přírodou a radosti z prostých, neokázalých věcí. Vydejme se s Beth Kemptonovou na cestu do Japonska. Poznáme historii čajového obřadu, zavítáme do chrámů, zahrad a řemeslnických dílen, nahlédneme přes rameno mistru kaligrafie, ponoříme se do horkého pramene i do lesní koupele. Osvojíme si japonské umění přijmout sami sebe i své blízké se všemi nedokonalostmi, povýšit cestu na cíl a zažít štěstí právě teď a tady. Jednotlivé kapitoly se věnují bydlení, vztahu k přírodě, přijetí chyb a negativních pocitů, mezilidským vztahům, hledání naplňujícího povolání a plnému prožívání přítomných okamžiků. Kromě praktických návodů na uvedení japonské inspirace do každodenního života a výzev k zamyšlení je kniha i sugestivní pozvánkou k návštěvě Japonska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456567/big_wabi-sabi-uNY-456567.jpg 3.813
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jota
Originální název:

Wabi sabi. Japanese wisdom for a perfectly imperfect life, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Wabi sabi

PFP
26.12.2021

Skvělá knížka. Kdo četl a snažil se aplikovat ve své domácnosti/životě rady Marie Kondo může touto cestou vykličkovat z perfekcionalismu, který nastavuje. Moc se mi líbí koncept prostoru k životu, místa, které žije, minimalismu, kde je i prostor pro vícero věcí a pro krásné zbytečnosti... propojený s jednoduchou filozofií a akceptací stárnutí. Vlastně akceptace je slabé slovo, radosti ze stárnutí a najití smyslu v tomto procesu. Knížka je navíc doplněna nádhernými ilustracemi. Původně jsem si knížku půjčila z MK, ale pak jsem neodolala a koupila si ji. Stojí za to se k ní vracet.

Lucie311
26.11.2021

Moc jsem se na knihu těšila. Krásná obálka, příjemná velikost knihy ale obsahově mi kniha moc nedala.


Alcarmo
19.01.2021

Provedením celkem příjemná kniha, která ale zřejmě neodkryje žádné nové poznání těm, jenž se už někdy s japonskou filozofií a estetikou setkali. Je poměrně čtivá, tedy osobně jsem neměl pocit promarněného času. Po obsahové stránce rozčleněná na osm vyvážených kapitol, jimiž může člověk procházet podle toho, jak mu to bude nejlépe vyhovovat. Doplněna o tipy při návštěvě Japonska a anglickou bibliografii. Nehraje si na univerzální pravdu, a možná někomu nabídne nové perspektivy prožívání života.

Doporučujeme

Faktomluva
Faktomluva