Vztahy, intimita a sexualita lidí s mentálním handicapem nebo s autismem

Vztahy, intimita a sexualita lidí s mentálním handicapem nebo s autismem https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270487/bmid_vztahy-intimita-a-sexualita-lidi-s--4xh-270487.jpg 5 4 2

Tato publikace slouží jako doprovodná příručka k dvoudennímu kurzu Sexualita u lidí s mentalním postižením. Shrnuje témata, která na semináři zazněla, a zároveň obsahuje vzor Protokolu sexuality, intimity a vztahů, k jehož vzniku seminář směřuje. Protokol je v každém zařízeni jedinečný. Má sloužit personálu, zvláště pak nově přichozím, k orientaci, jaké obecné postoje a strategie zařízení zaujímá v oblasti neintimních, intimních i sexuálních vztahů.... celý text

EjvaBí
18.04.2022 5 z 5

Kniha veľmi dobre napísaná. Myslím si, že každý kto pracuje s mentálne postiženými by si to mal prečítať. Našla som tam odpovede na niektoré veci v ktorých som nemala jasno.

hana1070
08.04.2017 4 z 5

Příručka určená profesionálům – sociálním pracovníkům, terapeutům, asistentům v přímé péči. Zajímavé kapitoly o praktickém přístupu k sexualitě lidí s mentálním postižením v zařízeních péče o lidi s mentálním postižením/autismem. Velmi potřebná kapitola věnovaná sexuálnímu zneužívání mentálně postižených lidí.

autismus sexualita mentální postižení

Autoři knihy

Kateřina Thorová
česká, 1969
Hynek Jůn
česká, 1974

Kniha Vztahy, intimita a sexualita lidí s mentálním handicapem nebo s autismem je v