Vzpoura vězňů v Green Riveru

Podnětem knihy je vzpoura ve státní trestnici v Novém Mexiku. Kniha je označována za "snad největší vězeňský román"

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29923/vzpoura-veznu-v-green-riveru-29923.jpg 415
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Papyrus, JEVA

Green River Rising, 1993

Kniha Vzpoura vězňů v Green Riveru

Lmslaver
29.10.2018

Z filmů, nebo šestákových románů převážně známe příběhy nevinně odsouzených, které navíc tyranizuje sadistický bachař, ale tahle kniha nám ukazuje, na které straně katru jsou skuteční vrazi, devianti a sadistické bestie. V syrovém thrilleru o vzpouře v americké věznici sledujeme několik postav, které se snaží o jediné. Přežít.
Až na pár hluchých míst, zejména ze začátku, než jsem se zorientoval mezi jednotlivými postavami jde o poutavé strhující čtení, pro mě ze zajímavého prostředí.

encyklopedie
23.03.2018

Když v roce 1994Tim Willcks napsal román Vzpoura vězňů v Green Riveru, byl označen tento román za "snad největší vězeňský román"
Dramatický příběh vzpoury vězňů zavádí čtenáře do společnosti, která žije ze svébytných zákonů, umožňujících přežití jedince v extrémní situaci.

.....s čímž musím jenom souhlasit a dávám knize 100%

Podnětem knihy je vzpoura ve státní trestnici v Novém Mexiku ....

pajonek

...........neuvěřitelná kniha - super čtení , dál už nic nepíšu, protože bych musel napsat - 200%

vzpoura vězení, věznice

Tim Willocks