Vzpoura strašidel: Kristýna se (ne)v(z)dává!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

1. a 2. díl. Na zámku Červená Lhota se dobře daří kastelánu Pivoňkovi a jeho mlsné kočce Matyldě. Bývalý baletní mistr provází návštěvníky po zámku a žije v poklidu s místními strašidly. Jejich soužití je navýsost spokojené, vzájemně si pomáhají. Bohužel jen do okamžiku, kdy dorazí v rámci výletu emeritní pedagogové. Vede je matematik Bušta, kterému se nelíbí, když během prohlídky spatří nevysvětlitelné věci. Jeho protesty vyústí v souboj se strašidly a následný dopis na ministerstvo. Na zámek se vypraví úředník Josef Kroupa, který má zasáhnout a strašidla jednou provždy zrušit. Vývoj vůbec nevypadá dobře do okamžiku, kdy bývalá chůva Kristýna přesvědčí zavilého úředníka, že některé zákony a příkazy lze obejít… V druhé části sledujeme soužití Josefa Kroupy s krásnou Kristýnou v Praze. Půvabnému strašidlu se stýská po Lhotě a po přátelích. Pozve je na návštěvu, zažijí společně návštěvu Národního divadla a pak naplánují první lidsko-duší svatbu, která se odehraje na jihu Čech. Jenže cesta spanilé nevěsty neproběhne docela bez nehody, naštěstí je to bojovnice a nikdy se nevzdává. Veselé vyprávění o strašidlech, umanutých úřednicích a zavilých gengstrech humorem nešetří. Kniha je oboustranná, když čtenář dočte první díl do konce, stačí knihu obrátit a zase je na začátku. Rozverný jazyk Jiřího Holuba zručně podbarvil svými obrázky Juraj Martiška....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446075/vzpoura-strasidel-kristyna-se-ne-v--XzR-446075.png 4.26
Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno, JaS
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vzpoura strašidel: Kristýna se (ne)v(z)dává!

Přidat komentář
lucakuca
20.10.2020

Vzpoura strašidel za jedna, Kristýna se nevzdává za tři. Neotřelé a zábavné. Dospělí se budou bavit asi víc než děti. :-)

dawson321
23.08.2020

Milá kniha pro děti o strašidlech ze zámku Červená Lhota a jejím kastelánovi. Kniha je rozdělena do dvou příběhů, které ovšem na sebe navazují, takže je nezbytné začít příběhem č. 1 Vzpoura strašidel. Kniha obsahuje i pěkné ilustrace.