Vzpoura proti zkáze: Jak může občanská neposlušnost zabránit klimatické katastrofě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413721/bmid_vzpoura-proti-zkaze-jak-muze-obcans-nmY-413721.jpg 4 3 0

Již před zvolením Donalda Trumpa směřoval svět ke klimatické katastrofě. S prezidentem Trumpem sešlápl pedál plynu a přidal na rychlosti. Zbývá nám ostatním nějaká možnost, jak sešlápnout brzdu? Klimatickou vzpourou rozumíme strategii, která chce získat podporu většiny veřejnosti pro prosazení našeho společného zájmu na ochraně stabilního klimatu. Hodlá využít masových, globálně koordinovaných, nenásilných přímých akcí k podvrácení moci těch politiků a korporací, které se podílejí na ničení klimatického systému. Globální klimatická vzpoura již začala. Má potenciál vzepřít se moci fosilního průmyslu a zastavit a zvrátit směřování ke klimatickému rozvratu.... celý text

Politologie, mezinárodní vztahy , Sociologie, společnost , Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , Neklid

Against Doom: A Climate Insurgency Manual , 2017

klimatické změny

Autorovy knížky

Jeremy Brecher
americká, 1938
2019  87%Vzpoura proti zkáze: Jak může občanská neposlušnost zabránit klimatické katastrofě

Kniha Vzpoura proti zkáze: Jak může občanská neposlušnost zabránit klimatické katastrofě je v