Vzpoura na lodi Primátor Dittrich

Vzpoura na lodi Primátor Dittrich https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223731/bmid_vzpoura-na-lodi-primator-dittrich-223731.jpg 5 52 10

Bohatýrská trilogie série

Známá humorná kniha z doby první republiky (1. díl Bohatýrské trilogie spolu s knihami Dobrodružství šesti trampů a Z tajností žižkovského podsvětí). Satira na dobrodružnou špatnou literaturu s četnými narážkami na tehdejší dění kulturní, společenské a sportovní. Žertovné vyprávění na pozadí vzpoury námořníků na vltavském parníčku.... celý text

takana
16.01.2021 5 z 5

Hezká odpočinková kniha

ddkk
06.03.2020 5 z 5

Rada a Žák - osvědčená dvojka, autoři Bohatýrské trilogie, která nás provázela dětstvím. Vtipné vyprávění, malebné ilustrace - radost číst! A smát se...Mé dceři se nejvíce zamlouvala stejnojmenná fantaskní a zázračná pistole Šárka, ale nejen ta.

Kabátice
12.10.2018 5 z 5

Naprosto super čtení na dobrou noc. Pobavila jsem se.

sulcv
28.02.2016 5 z 5

Nádherná odpočinková knížka. Velice milý humor a neočekávané zvraty. Celou trilogii jsem četl již několikrát a vždy se k ní rád vracím.

elcapitano
22.11.2015 5 z 5

Knížka na dvě odpoledne - krásný návrat do dětství, to četla už moje máma, když byla malá a já si jako malej špunt prohlížel fantastické obrázky.
A potěší i teď, v dospělosti.

swamp
26.04.2014 4 z 5

První díl Bohatýrské trilogie nám předkládá úsměvná dobrodružství Budulínka a jeho věrného psa Matlafouska. Tento díl určitě přijde zábavný i dětem - ale dospělí se u něj nudit nebudou. Jedná se o takový mix Foglara a něčeho podobného jako je seriál Kamarádi. :)

Finskej
11.02.2014 5 z 5

Radion Mac Peresam byl nejobávanější rváč a výtržník, co jich bylo v pampách od Járova po Kansas City. Strašným ho činila jeho pětiranová bambitka Šárka, která střílela všady, kamkoli její pán poručil, a nesla stejně jistě za roh jako do oblouku. Jeho oblíbenou zábavou bylo sedávat v koruně rozložitého buku u zbraslavské silnice a sestřelovat paďourům a astrachánům, kteří jezdili kolem, nečetné vlasy s tučných zátylků, ať jeli třebas, stokilometrovou rychlostí. Marně na něj číhal jednou za rohem čínský metač nožů Krép-de-Čín, který přijel s potulným cirkusem. Radion ho skolil snadno z vedlejší ulice, neboť vždycky, kdykoli chtěl jít za roh, vystřelil tam ze své Šárky, aby pročistil vzduch. Byla to, hoši, zázračná pistol. Marně před ní prchal Patrick Ominol po točitých schodech. Kule ho dohonila ve třetím poschodí a byl načisto mrtev. Střelit z vikýře do sklepa bylo pro Peresama směšnou maličkostí a tucty dobrých zálesáků přišlo takto o život nebo aspoň o vousy.

Bohatýrská trilogie má díly tři, proto: perla, perla, perla české humoristické literatury, která ani po století od dob první republiky neztratila nic ze svého lesku.

miklaras
02.11.2013 4 z 5

Zdá se mi, že celý název je Vzpoura na lodi Primátor Dittrich. A je to rozkošná klasika.

maratach
22.06.2013

Humorný příběh o tom, kterak malý kluk se psem vzpouru na slavném parníku způsobil, aby ji nakonec společně slavně potřeli.

Majdule
25.06.2011 4 z 5

Nejsem zrovna fanda humoristických knih (snad vyjma klasiky jako je Švejk nebo Saturnin). Ale tohle není vůbec špatná kniha a na to, jak je stará (pár křížků na krku už má) je pořád docela zábavná.

satira česká literatura

Autoři knihy