Vzpomínky na indiánskou řeku

Vzpomínky na indiánskou řeku https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11264/bmid_vzpominky-na-indianskou-reku-kGW-11264.jpg 4 8 2

Knihu "Vzpomínky na indiánskou řeku" napsal autor pro čtenáře každého věku. Ve svých vzpomínkách se vrací daleko do dob, kdy ještě sám nebyl na světě, ale život kolem indiánských řek si už staletí plynul svým tempem. Hrdinkou první kapitoly této knihy je jeho babička, jíž dramatický osud vtisknul roli neochvějné bojovnice proti alkoholu - k velké nevůli tří manželů. Další kapitolu věnuje vzpomínkám na své dětství a jinošství. Se svými kamarády a spolužáky si autor naplnil mnohé dobrodružné sny, začarované domy, nebo o tom, co se děje na prastarých hřbitovech s úderem půlnoci - o tom to je. Autor věří, že čtenáři jeho vyprávění přinese stejnou radost, jako jemu, když ta různá dobrodružství před léty prožíval. Je to vyprávění plné hřejivé lidskosti a solidarity se vším, co žije, kvete a dýchá.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Knižní klub

Growing up Kennebec

MichelleS
MichelleS
05.01.2018 3 z 5

Vzpomínky na dětství a dospívání v novoanglickém městečku ve 20. a 30. letech 20. století. Jednoduché, nekomplikované vyprávění obsahuje přesně to, co čtenář čeká, rodinné, školní a sousedské historky, občas drama, občas legrace. Jen dle anotace jsem měla dojem, že hlavní budou osudy autorovy babičky okořeněné indiánskými mýty a to je bohužel jen okrajově zmíněno v jedné dvou kapitolách.

adelinka
adelinka
26.06.2013 3 z 5

kniha ma chytila, aj keď bola bez zápletky, príbehy boli popísané humorne (aspoň ja sa viem tak vcítiť)

Autorovy knížky

Carroll F. Terrel
americká, 1917
2002  75%Vzpomínky na indiánskou řeku

Kniha Vzpomínky na indiánskou řeku je v