Vzpomínky na budoucnost

Vzpomínky na budoucnost https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69983/bmid_vzpominky-na-budoucnost-NS0-69983.jpg 4 508 72

Nejslavnější autorovo dílo Vzpomínky na budoucnost bylo zfilmováno a přeloženo do téměř 30 jazyků. Odkud se vzaly technicky dokonalé monumenty, které bychom ani dnes, vyzbrojení poznatky moderní vědy, nepostavili? Co znamenají staré kresby podobné kosmonautům? Byli to "bohové", či mimozemšťané, kteří oplývali neuvěřitelnými vědomostmi potřebnými k zvládnutí náročných staveb, jež lidstvo ohromují po staletí? Záhady minulosti nelze zdůvodňovat jen podle dnešních měřítek. Autor nám nabízí i jiná vysvětlení.... celý text

Literatura světová , Historie , Záhady

Vydáno: , Knižní klub

Erinnerungen an die Zukunft , 1968

LuiCJ
22.08.2017 5 z 5

Seriál Ancient Aliens patrí k mojim obľúbeným. Prostredníctvom neho som sa dozvedel kto je Erich von Däniken. Bol som ohromený. Prečo mi to nikdy skôr nenapadlo? Prečo by nemohli byť "bohovia", vlastne mimozemské bytosti, ktoré "prostí" ľudia (možno mali lepšiu technológiu, ako my teraz) iba zle pochopili? Otvoril sa mi úplne nový svet myšlienok. Túto knihu som si prečítal až v roku 2017. Škoda je, že niektoré veci sú v knihe už v tejto dobe neaktuálne. Ericha von Dänikena poznám už od roku 2015. Táto kniha mi predložila dôkazy o tom, že nie sme vo vesmíre sami. Páči sa mi, že von Däniken napísal ku svojim teóriám, aj všetky "mainstreamove" námietky, ktoré by mohol človek povedať. Bola to odvaha napísať takúto knihu. Treba si však všetko prefiltrovať, ale a si myslím, že je v tejto knihe dosť pravdy. Dôkazy, ktoré klasická archeológia nevie vyriešiť. Skúsme sa na to pozrieť z iného pohľadu. Sme vo vesmíre sami? Ja si myslím, že NIE!

JPBelmondo
10.06.2017 4 z 5

Kdysi moje první setkání s UFO, s mimozemšťany atd. Spousta otázek a odpovědí, většinou historicky, vědecky a archeologicky doložených, které vám, ať chcete nebo ne, vnutí tu základní myšlenku - a sice - že nejsme ve vesmíru sami.

messner
04.06.2017 4 z 5

Dávam štyri! Malé sklamanie!

tygřík2
22.03.2017 5 z 5

Dávám pět hvězd, protože tahle knížka ve mně v době dospívání probudila zvědavost a žádostivost dozvědět se víc o historii dávných civilizací a dovedla mne tak přes fantazírování k faktům. ( Týden jsem chodila jako ve snách.) Úžasné je obojí.
(A vůbec - co když tu fakt byli???? :-) )

Andy_cz
06.01.2017 5 z 5

Jako malý kluk jsem Daenikena žral a nechápal, co proti němu všichni mají. Předkládal "důkazy" tak jasné! :-) I když některé konstrukce mi už tenkrát dost neseděly...

Už jsem z toho (bohužel?) vyrostl, ale některé knihy si i dnes rád prolistuji. Myslím, že obrovskou spoustu lidí přivedl k archeologii a i kdyby se mu povedlo jen toto, rozhodně to stálo za to!

Romilo
22.10.2016 5 z 5

skvostné

kannibal28
17.10.2016 4 z 5

pán Dannikan vdaka už tolko krát prečítaná a omielaná ale stále sa to dá čítať

Sighisoara
27.09.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem měla léta pod nosem a vůbec ji nebrala v potaz :-)...Asi jsem pro ni musela mentálně dozrát : ) Moc zajímavé otázky pan Daniken klade! Nejsem vědec a nepachtím se za otazníky po světě a nekomunikuji s předními profesory z různých oblastí, jako to dělá právě pan Daniken, takže je absolutně irelevantní říkat, jestli s něčím souhlasím nebo nesouhlasím, když vlastně vůbec nic nevím :-D

Nunee
16.06.2016 5 z 5

Ne se vším lze souhlasit, ale je to další teorie o tom, proč jsme takoví, jací jsme. Jsem z lidí, co odmítají plně přijmout Darwinovu teorii a tak mě jiné teorie velmi zajímají. Tuto knihu doporučuji lidem s podobným smýšlením :-)

1972Sixo
19.03.2016 5 z 5

Zásadný počin ľudstva. No pred štvrťstoročím som bol z toho riadne paf. Odporúčam pre každého, pre vytvorenie si vlastného názoru.

Luvák
17.03.2016 3 z 5

Kniha po formální stránce čtivá, po obsahové spíš sbírka lží, blábolů a anekdot. nicméně jako sci-fi výtečné.

Peleus
05.02.2016 4 z 5

A tady to všechno začalo. Klasika klasik.
I přes různé úsměvně naivní názory a upřímný zápal v boji proti "školáckým poučkám" má tato kniha zasloužené místo v síni slávy záhadologické literatury. A co si budeme říkat - Vzpomínky na budoucnost inspirovaly a stále inspirují mnohé další autory.

jajina72
05.01.2016 4 z 5

bomba přečteno jedním dechem fakt se povedla

Terva
04.05.2015 5 z 5

Naprostá bomba!!!! Touto knihou se pan Erich von Däniken stal pro mě Bohem. Žijí ve vesmíru bytosti podobné lidem?

Attia
16.10.2014 4 z 5

Tuhle knihu bych si nikdy nepřečetla, kdybych ji nedostala jako povinnou četbu na referát.... Ale musím říct, že jsem za tuhle knihu byla nakonec ráda... Vždycky mě zajímaly ty alternativní možnosti naší historie, spekulace o nevysvětlitelných úkazech ve starověku.... Prostě záhady doby, kterou vlastně vůbec neznáme... Neříkám, že je to mu dobré věřit, ale určitě stojí za to přečíst si knihu a zvážit Danikenovu teorii.... Něco dává až děsivě smysl. A proč by nás nemohli navštívit v minulosti mimozemšťané? Vážně zajímavá kniha, která mě velmi zaujala, dokonale mi padla a donutila mě zamyslet se...

dr.jacoby
01.10.2014 4 z 5

V knihotéke mám prvé slovenské vydanie tejto Danikenovej prvotiny, ako aj české vydanie z roku 1996 (tu je aj autorov 7 stranový predhovor k novému vydaniu). Toto vydanie mám aj od Danikena vlastnoručne podpísané. Autogram sa mi podarilo získať na jeho prednáške v Trenčíne 15.05.2014. Jeho správanie voči svojim čitateľom a fanúšikom bolo príkladné. Našiel si chvíľku času naozaj na každého.

vitek.sk
10.09.2014 1 z 5

Jedná se v podstatě o naprostou hloupost, která přestože jde o pavědu se snaží tvářit jako věda. Smutné je, že spousta lidí těmto nesmyslům věří, Daniken ale a to musím uznat to napsal velmi dobře, dokonce až tak, že kdybych neměl skeptické myšlení, i já bych tomu věřil. Pochybuji ovšem, že on sám tomu věří a nepíše to pouze pro zisk. Je to jediná Danikenova kniha, kterou jsem přečetl, na další už jsem neměl sílu, ovšem tato mne solidně pobavila. Normálně bych dal odpad, ale za tu zábavu a záchvaty smíchu při čtení dávám aspoň jednu hvězdu.

Dodatek. Strašně mne baví, když pavědci jako kryptozoologové kritizují Danikena a jinou pavědu. Samozřejmě ne proto,že by měli tak kritické myšlení, ale proto, že jde o konkurenci.

Nibiru
09.08.2014 5 z 5

Tato ve své době velmi výbušná a provokativní kniha mě nasměrovala na cestu, která trvá prakticky dodnes a hlavně mě poučila v tom, že není záhodno věřit všemu, co je nám podstrkováno jako "oficiální" stanovisko, přesně podle hesla: 100x opakovaná lež se stává pravdou. A E.von Däniken mi jako málokterý spisovatel a badatel otevřel oči ve smyslu nazírání na dávnou historii planety Země.

matesatan
14.05.2014

absolutně bombová kniha mám stejnej názor daniken je fakt dobrej mám ho rád

ElisPospa
10.07.2013 5 z 5

Tato kniha je zakladem davne minulosti a je jen na ctenarovi jakou dalsi cetbu si vybere k odhalovani dalsiho tajemna.

Kniha Vzpomínky na budoucnost je v