Vzpomínky na Bohumila Hrabala a na život vůbec

Paměti filosofa Iva Tretery jsou obrazem české intelektuální scény druhé poloviny 20. století. V popředí stojí spisovatel Bohumil Hrabal a okolo něj další osobnosti vědy, politiky a kultury. Na pozadí této "historické fresky" můžeme sledovat například řádění normalizátorů na Filosofické fakultě UK a Filosofickém ústavu ČSAV. Poprvé jsou zde uveřejněny podrobnosti kolem likvidačního tažení proti profesorům L. Tondlovi a K. Kosíkovi. Ze všeho nejzajímavější je však bohatý, nejednou i dramatický život samotného autora. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76846/vzpominky-na-bohumila-hrabala-a-na-zivot-vubec-76846.jpg 4.28
Literatura naučná, O literatuře
Vydáno, Paseka

Kniha Vzpomínky na Bohumila Hrabala a na život vůbec

Káča2015
09.03.2017

Manžel přečetl jedním dechem, je nadšený, neustále mi něco citoval a hodně se smál. Teď se do toho pustím já, potom napíšu, vlastní dojem :)
..... Přečteno, ale já tak nadšená nejsem. Četla jsem těsně po Kunderově Životu jinde a už mám těch povrchních levicových intelektuálů opravdu plné zuby, resp. nechci s nimi trávit čas ani čtením jejich pamětí. Doba byla ohavná a já se nedokážu smířit s tím lehkým vychloubáním bohémským životem pražské intelektuální smetánky. Když si uvědomím, co souběžně prožívali pronásledovaní... no zkrátka, raději si přečtu něco o faráři Toufarovi.
Dávám ovšem plné hodnocení, protože kniha prostě je skvělou výpovědí o té době a její autor je úžasný vypravěč.

vzpomínky historie

Ivo Tretera