Věž zeleného anděla 4

Věž zeleného anděla 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28017/bmid_vez-zeleneho-andela-4-5Ru-28017.PNG 4 80 9

Vzpomínka, Žal a Trn série

< 3. díl

Dokončení Trůnu z dračích kostí, Kamene rozluky a předchozích tří částí Věže Zeleného Anděla. Kniha, v níž vrcholí osudy Simona, Miriamele, knížete Joshui, všech jejich přátel i nepřátel. Kniha v níž se, stejně tak jako v předešlých dílech, proplétá válka s magií, romance se zradou. Knihy Věže Zeleného anděla přinášejí dokončení magického konfliktu, který porušil hranice času a prostoru a vrhl proti sobě bytosti různých ras a kultur.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

To Green Angel Tower , 1993

Gordonlord
Gordonlord
23.03.2023 odpad!

Takže - poslední díl ságy. Spousta rozjetých dějových linek, plných proroctví a tajemství, které musí ve finále vygradovat v překvapivý závěr, kde má všechno konečně dostat smysl. K tomu spousta vzájemných vztahů a malých příběhů, které mají dojít naplnění a uzavření. To by byl ideální stav.

A jaký tedy poslední díl je ? - Je o tom, že postavy jdou z hradního podzemí do hradní věže, a přemýšlí o tom, jak porazit zlo, aniž by cokoliv vymyslely. 400 stran jen tohohle. Nooo....co na to říct ?

Snad už nic. Závěr je úplně tupý a předvídatelný. Poražení hlavního zloducha směšné. Nevyužilo se zde nic z toho, co se čtyři díly naznačovalo, hledalo, nad čím se přemýšlelo...autor čtenáře jen stovky a stovky stran krmil nesmysly, které v konečném důsledku nebyly k ničemu třeba a všechna řešení přišla tak idiotským a narychlo zpatlaným způsobem, že se mi chtělo brečet.

Navíc poté, co Simon a jeho parta porazí hlavního zloducha, tak se Williams snaží honem rychle ještě na posledních pár stránkách zalátat díry v ději a uzavřít všechno, co šnečím tempem otevíral celých pět knih. Ale s křížkem po funuse mě to nejen nezajímalo, ale bylo to tak nelogicky a směšně slátané, že jsem se cítil skoro dotčen.

Vyloženě špatný konec těžce podprůměrné série. Žasnu, jak tohle mohl někdo vydat a přemýšlím nad tím, proč si na Databázi knih vůbec ještě vydržuju profil. Tohle nemůže ocenit snad nikdo, kdo v životě přečetl víc než leporelo se zvířátky a přesto má tenhle odpad tak vysoká hodnocení...

tlackacka
tlackacka
03.11.2022 5 z 5

Zcela souhlasím s tím, že přestože byly některé dějové linky ... zdlouhavé, až zbytečné, naštěstí jich tolik nebylo. A závěr to všechno přebil, ten byl zajímavý a rozhodně stál za přelouskání celé ságy. Jestli si to ještě někdy přečtu celé znovu, to nevím, od toho mě asi příliš odrazuje Simonovo prosťáčkovství, očividné dobro a zlo a taky seznam další (zatím nečtené) četby :D

Anette99
Anette99
14.09.2020 5 z 5

Výborné zakončení série. Až je mi líto, že už je příběh u konce (ještě tedy mam v plánu přečíst si srdce ztraceného), protože od začátku jsem se do této série zamilovala. Na tak propracovaný svět a dechberoucí příběh jsem dlouho nenarazila.

ludek.n
ludek.n
18.05.2020 5 z 5

Grandiózní fantasy sága o Simonovi Bělokadeřném a třech mečích Moci vrcholí. Po jistém zaváhání u předchozí části Věže Zeleného anděla se Williams vrací v plné síle a ve velkém stylu. Bez rozpaků přiznávám, že mě jeho finále rozemlelo na prášek, který pak divoký vítr rozvál po všech končinách Východního Ardu. Téměř jsem se nemohl nadechnout, jak jsem hltal jednu stránku za druhou. Williams zúročil vše, co si v předchozích knihách připravil a přidal i něco navíc. Jeho závěrečné vzepětí je jako opulentní večeře o mnoha chodech, kde každý následující trumfuje ten předcházející. Příběh graduje v oslepujícím ohňostroji a je jen na čtenáři, zda dokáže s autorem držet krok. Tady se totiž nekluše, ale cválá se tryskem s patami zabořenými do slabin. Oči slzí, tělo umdlévá, ale stejně čtete dál a dál. Je v tom síla okamžiku i všech těch stovek přečtených stránek. Je to strhující, je to úchvatné, mytické a dokonalé dílko. Tajemství jsou odhalena, vyprávění končí, zamáčkněte slzu a vzpomínejte. Skláním se před panem Williamsem až k zemi a zařazuji na čestné místo v mé knihovničce.

špulo
špulo
20.07.2018 5 z 5

Tak, hotovo. Na konci som mal síce pocit, že jedna dejová linka bola zbytočná, ale nevadí. Prečítam si to určite ešte raz. Niekedy...

marek1278
marek1278
19.07.2018 5 z 5

Všechny díly dočteny opětovně na jeden zátah a je to zkrátka jedna z nejlepších fantasy ság, co jsem kdy četl. Jako celek je celý svět neuvěřitelně propracovaný a těším se, až si všechny díly za pár let zase přečtu. Skvostné dílo, vřele doporučuji všem, co ještě nečetli

gaspoda
gaspoda
03.09.2017 5 z 5

Dočteno.Těžké bylo loučení i tak slzička mi na posledních listech ukapla ne že by to bylo tak dojemný ale pomalu rok co jsem s hrdiny prožival jejich utrapy,tak mi trochu přirostli k srdci.tudíž byl konec značně hořký.
Modlím se aby se někdo v cz dokopal k překladu pokračovaní dalších dílu.

Kindle82
Kindle82
14.05.2013

Z

Eigis
Eigis
01.02.2013 5 z 5

Vynikající závěr celé série, autor téměř do poslední chvíle ponechává čtenáře v napětí a obludný plán Pryata a Krále bouří odhalí až na závěr. Ačkoliv je celý konflikt v sérii popsán velice přitažlivě a poutavě, autor nezapomíná ani na odvrácenou stranu války. Mnoho hlavních hrdinů padne. Na konci je, ale velice příjemný happy end, odehrávající se rok poté a ačkoliv hořkost vítěztví přetrvává je zde naděje.