Vzpomínáš si?

Vzpomínáš si? https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13960/vzpominas-si-13960.jpg 4 449 100

Po autohavárii, při níž utrpěla úraz hlavy s následnou amnézií, se Lexi Smartová probouzí v nemocnici v přesvědčení, že je rok 2004 a že právě zmeškala pohřeb svého otce. Ve skutečnosti je o tři roky víc, místo bývalých křivých zubů má krásně bílé a rovné a překvapivě vypadá spíš jako modelka, má úžasného a bohatého manžela, skvělou a dobře placenou práci a bydlí v senzačním loftovém bytě. Vypadá to jako splněný sen. Původní nadšení z nového a báječného života vystřídá brzy smutek z toho, že současně přišla o všechny kamarádky a stala se člověkem, kterého sama nepoznává. Snaží se zjistit, jak k tomu vlastně došlo. Autorku podle vlastních slov vždy fascinovalo téma lidského charakteru a skutečnost, že se naše životy nepředvídatelně mění a my se měníme s nimi, ale tak pomalu, že si to někdy sami neuvědomujeme. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

Remember Me? , 2008

Poutnice
12.08.2014 3 z 5

první zhruba třetina knihy byla o ničem...zase mi přišlo, že autorka dělá z hrdinky zbytečně absolutní slepici. Naštěstí jejím nástupem do práce se kniha obrátila a byla nejen zajímavá, ale dokonce originální a závěr byl přímo skvělý. Dala bych i o hvězdičku víc, ale první dojem je naopak na ubrání, takže proto zlatý střed

Pulina
14.07.2014 4 z 5

Zajímavý příběh s dobrým koncem, velmi příjemné čtení.

kroftik
29.06.2014 4 z 5

Nechci se u každé autorčiny knížky opakovat a psát stále dokola milé, zábavné, čtivé...Proto bych ráda vyzvedla jí samotnou. S každou knížkou ji mám raději a raději. Ač stejný žánr a občas se opakující nějaké drobnosti, každá knížka je neotřelá a originálně vymyšlená a přesto si drží svůj standard. Nedokáži říct takhle je lepší, takhle horší, všechny, které jsem četla, jsou skvělé. Takže Vzpomínáš si? určitě ANO! :-)

vaili
05.06.2014 5 z 5

Vážně dobře jsem se bavila a navíc zápletka skvělá...představa, že 3 roky života se Vám vykouří z hlavy je neskutečná :) vůbec by mě nenapadlo jaký by to byl problém :)

Samira
20.04.2014 5 z 5

Překrásná kniha, jiná než ostatní od autorky. Rozdíl je hlavně v originálním tématu ztráty paměti, který je skvěle zpracován a člověk doslova hltá každou stránku. Jako obvykle je to kniha plná vtipu, Mont Blanc a manželské manuály se opravdu povedly. Snesla bych však ještě jednu bonusovou kapitolku, jinak tahle kniha nemá chybu. Doporučuji!

stanza
15.04.2014 5 z 5

Nedokonalý život je nyní perfektní.
Velmi příjemná a milá kniha na odreagování. Sympatická hrdinka a trochu úsměvného humoru. Dobrá volba.

giggle
19.03.2014 5 z 5

Po necelých dvou letech po přečtení jsem si ji koupila a přečetla znova. V průběhu čtení jsem sem šla v domnění, že jsem dala 4*, že to musím změnit na 5* :-) A ono už 5* bylo dáno. Na 6* už jít nemůžu, ale tu knihu prostě miluju. Perfektní, od této autorky mám právě Vzpomínáš si? nejradši. Jediné co mi vadilo bylo překladatelkou často opakované slovo "Jakože", v originále možná mnoha způsoby přeložitelné "well"...?

KattyV.
02.03.2014 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Čte se to úplně samo. :-) Na oddych jako dělaný.

Jamate2
13.02.2014 5 z 5

Super oddechovka, četla se úplně sama.

Ankavi
13.02.2014 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Jedním slovem - pro mě balzám na duši po předchozí náročnější knize - vtipná a pohodová oddechovka, která však rozhodně nenudí. Tak moc jsem se vcítila do Lexi, že jsem na ni pořád musela myslet. Strašně moc jsem jí držela palce, aby si vzpomněla :-) Proto ráda dávám nejvyšší hodnocení a zkusím i další knihy od Kinselly.

KriKri
12.02.2014 5 z 5

Skvělá oddechovka. Sophie Kinsella prostě nikdy nezklame. Určitě si přečtu i její další knihy

Radulinka1
10.02.2014 5 z 5

skvělá knížka - skvělé čtění 5 hvězdiček

Maat
30.01.2014 4 z 5

Moje první knížka od Kinselly a hned napoprvé dobrá volba. Potřebovala jsem nějakou oddechovku a to tato kniha dokonale splňuje.

Lucka.79
21.01.2014 5 z 5

Byla jsem mile překvapená, jak moc se mi kniha líbila.
Je to moc hezky napsaný příběh, občas jsem se u toho musela i zasmát a nemohla jsem se od čtení odtrhnout ...

amysa
11.01.2014 5 z 5

Pro mě velmi milé překvapení! Dala jsem S. Kinselle ještě šanci a rozhodně nelituji:-) Hezký příběh, který přečtete jedním dechem a nudit se nebudete - tedy pokud jste tak hodně zvědaví jako já:-) a bude vás zajímat, jak to s tou Lexi vlastně nakonec bylo? Musím říct, že jsem jí celou dobu hodně fandila! Přeji hezký čtenářský zážitek a pokud máte chuť přečíst si příjemnou oddechovku na dlouhé zimní večery, dovolenou a nebo jen tak na zahnání nějakého splínu, tak rozhodně nešlápnete vedle.

hrubik
04.12.2013 5 z 5

Na knihu jsem neměla tolik času a tak jsem si ji nemohla vychutnat na jeden zátah, což je velká škoda, protože to byla další Kinsellovka, která stála za to. Velmi se mi líbí autorčin styl psaní a její hrdinky jsou mi velmi sympatické.

Martias
16.11.2013 5 z 5

Opět skvělé počteníčko od S. Kinsella - napínavé do poslední chvíle... :-)

Alisce
20.09.2013 4 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Čekala jsem něco jiného, něco jako film Navždy spolu, ale byl to úplně jiný příběh. Krásně a poutavě napsáno. Těším se na další knížky od Kinselly:)

Milla
18.09.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Skvěle a velmi čtivě napsaná. Přečetla jsem za dva dny a už se těším na další od Sophie. Bezva pasáže: lapálie se skleněným leopardem, mrtvá rybička a naprosto uchvácena jsem byla ze slunečnic:)

alhl
28.08.2013 5 z 5

Po této knize jsem sáhla po přečtení Dokážete udržet tajemství? a nezklamala jsem se. Opět vtipná, skvěle napsaná kniha s originálním námětem a realistickým závěrem.