Vznik a vývoj písma

Vznik a vývoj písma https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363486/mid_vznik-a-vyvoj-pisma-2pO-363486.jpg 4 9 3

Kniha podává ucelený přehled vývoje rukopisného písma od nejstarších písemných soustav až po současnou kaligrafii. První část knihy je věnována nelatinkovým písmům v kontextu historických a kulturních souvislostí. V druhé části seznamuje s grafickými proměnami tvarů psané latinky v průběhu uměleckých slohů v různých částech Evropy. Text je doplněn množstvím ukázek a tabulek.... celý text

LilKure
17.01.2021 5 z 5

Moc pěkně zpracovaná publikace. Používám ji jako zdroj k výuce písma. Základy jsou tam jasně a stručně vysvětleny. Hodí se i pro studenty, tematikou nepolíbené.

OlafSveinsson
01.05.2019 4 z 5

Už na základní škole mě bavilo zkoušet jiná písma. Psal jsem runami, hltal Tolkienova elfí písma, zkoušel arabské písmo, na střední s ruštinou přidal azbuku. Tak jestli to máte podobně, tahle kniha je určitě to pravé. Stručně provede historií písma, aby se ve větší míře věnovala vývoji latinky.

David V
28.04.2018 5 z 5

Opravdu krásná knížka. Obsahově jde o rychlé a přehledné shrnutí vývoje světových písem. Druhá polovina knihy je věnována vývoji latinky. Jak se u knihy o písmu sluší, je kniha moc pěkně vyvedená graficky. K tomu navíc pěkně voní. :-)

písmo, dějiny psaní

Autorovy knížky

2007  89%Vznik a vývoj písma

Kniha Vznik a vývoj písma je v