Vzhůru do divočiny

Vzhůru do divočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391461/bmid_vzhuru-do-divociny-564-391461.jpg 5 249 64

Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území lesa podle zákonů, které stanovili kdysi dávno jejich předkové-válečníci. Kočkám Hromového klanu však nyní hrozí nebezpečí, protože bojovníci ze Stínového klanu jsou den ode dne silnější. Umírá jeden ušlechtilý kočičí válečník za druhým, a za stále záhadnějších okolností...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Albatros (ČR)

Into the wild , 2003

vlkodlaq
07.08.2020 5 z 5

Vzhůru do divočičiny by mě ještě před rokem nejspíš nezaujalo, jenže teď máme kočku no a tím ledacos mění :)

ElessaRiverbow
29.07.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem už četla před dvěma roky, jediný rozdíl je ten, že letos jsem to zkusila v angličtině. A kupodivu, rozuměla jsem tomu :D Sice jsem se na začátku trochu motala ve jménech, jelikož jsem byla zvyklá na ty česká, po pár kapitolách se to ale spravilo a dokonce se mi líbí více než ty v češtině. Tenhle příběh patří rozhodně do mých top 5 knih a rozhodně budu v sérii pokračovat, ideálně přečtu všechny a pravděpodobně taky v angličtině.

allita99
10.07.2020 5 z 5

super série!

Charloteen
24.04.2020 5 z 5

Moc se za zvířaty v reálném životě neženu. Proto, když jsem dostala tuhle knihu, byla jsem trochu zmatená. Moc se mi do ní nechtělo, ale dobře jsem udělala, že jsem si jí přečetla. A je to jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla. Ale musím vás upozornit, že vám na víc jak týden nevydrží, je hodně čtivá!

JancaMia
22.04.2020 5 z 5

super knížka o kočičích klanech :) těším se na další díl ..

Abukšákul
18.04.2020 5 z 5

Nemůžeme dát jinak než 5 hvězd. Krásný námět, napínavá, dobro zvítězilo nad zlem. Těšíme se na další díly. Dle posledních dvou kapitol je jasné, že jsou ve hře nejméně dvě záporné čičiny =)

TomášPryl
30.09.2019 5 z 5

Stručný děj:

Jednoho dne, zcela obyčejné domácí kotě dostane příležitost, přidat se do jednoho ze čtyř kočičích klanů, do Hromového klanu. Zde dostane jméno Ohnivák, stane se učedníkem a odpřisáhne Hvězdnému klanu, že bude svému klanu věrně sloužit a, že bude dodržovat válečnický zákoník. Jenže kvůli svému původu, si musí důvěru klanu velice těžce vybojovat. Naštěstí mu v tom pomáhá jeho kamarád Šedák. Naneštěstí Ohnivák, i kvůli jeho původu, poruší válečnický zákoník a to dokonce dvakrát. Do toho ještě klan Stínových vyžene klan Větrných z jejich území a chystají se zaútočit i na Hromový klan. K tomu začne Ohnivák s Šedákem podezírat zástupce velitelky, že se jí chystá zabít. Jenže Stínový klan mezitím zaútočí. Hromový klan však útok odvrátí. Nakonec se stanou Ohnivák a Šedák válečníky a dostanou nová jména: Ohnivé srdce a Šedý pruh.

Popis postavy:

Ohnivák je malý, zrzavý a mrštný kocour, který pochází z lidského obydlí. Umí velice dobře bojovat a dokáže se skoro komukoliv ubránit. Nejpodstatnější věc na Ohnivákovi je ale jeho dobrosrdečná a přátelská povaha, díky níž je vždy ochoten pomoci kamarádům v nouzi a to i přes to, že oni ho ne vždy mají v oblibě.

Osobní hodnocení:

Kniha patří k mým nejoblíbenějším. Rozhodně knihu doporučuji ostatním, kteří mají rádi dobrodružství a napětí, a hlavně kočky.

Pitíčko114
05.06.2019 5 z 5

Moc dobrá knížka……Nejvíc se mi líbili názvi těch kmenů

Bára2003
30.05.2019 5 z 5

Úplně úžasná kniha! Zamilovaná jsem si Modrou hvězdu a Ohniváka s Šedákem, akorát mi bylo líto Havrana :(, ale jsem ráda že mu Ohnivák s Šedákem pomohly :). Moc se mi nezmlova Dráp a to se potvrdilo na konci knihy. Jinak postavy byly krásně popsány to mám na Erin Hunrterové ráda :)
Hodně se tam bojovalo ale taky to mám ráda.
Rozhodně si přečtu další díly.
Za mě 5*. :D

SydBarrett
03.05.2019 3 z 5

První díl považuju osobně za vcelku nudný (v porovnání s ostatními ze série), ne ale tak, abych ho odložil. To bylo moc dobře. Ostatní díly jsou totiž každým dílem lepší a lepší a Ohnivous mě čím dál míň štve. V prvním díle je občas fakt na zabití.

mysik612
21.04.2019 5 z 5

Náááááááááááádherná kniha. Líbí se mi, že autorka dokáže i ze zcela normálních věcí udělat něco nadpřirozeného.

Elulilinka1
29.07.2018 5 z 5

Skvělá, napínavá kniha, zejména pro milovníky koček. Už se těším až si přečtu další knížky ze série...

VojtaRada
22.05.2018

Cože ?:o Tuhle knížku jsem našel už kdysi dááávno v knihovně.Tahle knížka se mi hrozně líbila,ale přesto jsem se nepídil po pokračování,protože jsem myslel,že žádné není.Teď jsem dočetl celou serii a musím říct že to je opravdu pecka

Paj-Inka
22.04.2018 5 z 5

Knížku jsem poprvé četla v jejím prvním vydání jako "Divoké kočky", ale ani teď, v mým dvaceti letech, mě nepřestalo bavit se k ní vracet a radovat se z každého nového dílu, na které jsem musela tak dlouho čekat. Je to příběh plný dobrodružství, přátelství, ale i bitev mezi klany, nebezpečí a nečekaných zvratů. Navíc skvěle napsaný i přes chyby, které v knize nasekal Albatros. Doufám, že se tentokrát nezastaví a vydá celou sérii...

Oslik007665
17.08.2017

Taky mne baví více zákon smecky

DrakaFila
17.08.2017 5 z 5

mooooooooooooooooooc vivedene moc nadherne
:-)

Kačkaknihomol
11.06.2017 5 z 5

Velmi povedené! Rozhodně lepší než Zákon smečky. Zákon smečky je fajn, ale Kočičí válečníci jsou víc čtivý a není tam tolik vaty jako ve zmíněném Zákonu smečky. Rozhodně si přečtu další díl, chci se dozvědět jak to dopadne s Drápem atd.

Někdo2003
30.03.2017

Best řada ever

limo
05.02.2017 4 z 5

Hezký díl. Ale víc mě baví Zákon smečky.

berka4151
17.01.2017 5 z 5

Ano přiznávám, že rozhodně nejsem cílová skupina, ale rodič má vědět, co čte jeho dítě. A musím říct, že dceru i mne Zrzek vtáhl do děje a nepustil. A to ke všemu mám slabost na zrzavé kočky. Takže jako dětská dobrodružná literatura jedině doporučuji!