Vždyť je to hračka

od:

Vždyť je to hračka

Náhoda svede dohromady vysloužilého policistu Luka Fitzwilliama, vracejícího se z Dálného východu do Anglie, a zdánlivě popletenou starou dámu, která mu ve vlaku vypráví neuvěřitelnou historku o sérii vražd ve svém městečku. Teprve náhodně přečtené oznámení v černé kronice podnítí Lukův zájem vyšetřit, zda na jejím příběhu ... celý text

Náhoda svede dohromady vysloužilého policistu Luka Fitzwilliama, vracejícího se z Dálného východu do Anglie, a zdánlivě popletenou starou dámu, která mu ve vlaku vypráví neuvěřitelnou historku o sérii vražd ve svém městečku. Teprve náhodně přečtené oznámení v černé kronice podnítí Lukův zájem vyšetřit, zda na jejím příběhu přeci jen není něco pravdy...
Nikdo nemůže pochybovat o tom, že Luka čeká nelehký úkol. Vždyť - jak pravila stará dáma - když vás nikdo nepodezřívá, je zabíjení vlastně hračka. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231/policista-battle-vzdyt-je-to-hracka-ieL-231.jpg 4.3209
Série:

Policista Battle (3.)

Originální název:

Murder is Easy (1939)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
AnetaKor
03. srpna

Snad poprvé, kdy jsem si říkala, ze vrahem by mohl byt.... A skutečně byl!

sonroll
18.04.2016

Drobné SPOILERY: Pro mě zatím nejslabší detektivka, na kterou jsem narazil, s rozhodně nejhloupějším detektivem, který vlastně k dopadení vraha přispěl pouze tím, že nesmyslně přijel do vesničky a začal zde v půli knihy rozkřikovat, že by tu nějaký vrah možná mohl být. Rozhodně bych nechtěl na takového detektiva narazit, protože by hrozilo, že si někde špatně uprdnu a už budu hlavní podezřelý. Dále linka, kdy se do sebe dva neznámí lidé po dvou procházkách a jedné hádce ve sportu beznadějně zamilují a jeden z nich na to zruší zásnuby, mi připadala naprosto absurdní (pokud by ovšem jeden z nich nebyl vrah). Dávám dvě hvězdičky a to jen z důvodu, že jsem knihu zvládl přečíst za dva dny, kdyby byla rozsáhlejší, tak bych šel s hodnocením ještě níže.

David_Vesely
27.02.2016

Opět typická knížka od Agathy Christie. Co říct. Obsahuje to, co má správná detektivka obsahovat: napětí, dobrou zápletku, ne moc postav a mistrovské rozzuzlení! Opět doporučuji a hodnotím 97%! Už se těším na další knihu od ,,královny detektivek“.

adelinka
20.02.2016

Luke sa vracia do Anglicka a cestou vlakom si vypočuje jednu staršiu dámu, ktorá ma podozrenie, že sa viackrát vraždilo a svoje podozrenie ide ohlásiť na políciu. Luke ju považuje sa bláznivú ženu s trochou fantázie, ale keď v novinách objaví článok, kde ženu zrazilo auto a spozná v tom svoju spolucestujúce, vydáva sa na vyšetrovanie......

Kubíííína
09.01.2016

Velice dobré čtení, závěr a odhalení vraha mě totálně dostal.

konicekbily
14.12.2015

Z pomalé procházky dvou hlavních se vyklube postupné představování možných pachatelů. A jako obvykle nás vede po falešných stopách až jedinému možnému logickému vyústění, neb nám vše po malých dávkách ukryla v předchozím ději.

Manifest blech
30.08.2015

Má první kniha od Agathy a až posléze jsem zjistila, že to není s Herculem, ale to vůbec nevadí. Agatha nezklamala.

Iva B.
25.07.2015

Výborné, ale ke konci už jsem tušila jak to dopadne.

Mr.Elmo
06.06.2015

"V téhle hře hladce vítězí ten, kdo uvěří, že se šest nemožných věcí stane každý den ještě před snídaní." citát z knihy, který se zde objevuje dokonce dvakrát a odkazuje na Alenku v říši divů od Lewise Carrolla. :)

Abekara
13.08.2014

Výborná Agatha pro ty, kteří stejně jako já mají z jejích příběhů nejraději ty z malých anglických vesniček. Autorka skvěle vykreslila atmosféru. Přečetla jsem jedním dechem :).

matej6254
20.06.2014

Tak trochu tu nechápem vysoké hodnotenie. Agathu ako spisovateľku zbožňujem no tu som si na svoje prišiel iba z polky. Dej bol síce zaujímavý, postavy dobre prepracované a rozuzlenie prekvapivé. Všetko by bolo fajn a s pokojným srdcom by som udelil 4*, ale musím vytknúť nezáživných 70 strán hneď zo začiatku. Tam kde som čakal, že am niečo vtiahne do deja bola len hlúpa fraška a Lukove hranie sa na spisovateľa. Prázdne. Druhá polka však bola už dychberúca sa musím povedať, že tú by som ohodnotil 5*. To ale nemení fakt, že mi to príde ako zatiaľ Agathina najslabšia kniha, ktorú som od nej čítal...

Modrina
19.05.2014

Jako obvykle - dokonalé počtení. :)

Katy007
25.04.2014

Další skvělá Agatha! Příběh je poutavý, drobná milostná zápletka tomu dodává šmrnc. Vřele doporučuji!

locin
28.02.2014

Pro mě vrah byl tedy velkým překvapením podezřívala jsem ženu, ale opět to byl někdo jiný než jsem předpokládala. Prostě detektivky od Agathy - perfektní.

MesLivres
05.09.2013

Jedna z mála knih od Agathy Christie, u které jsem byla schopná identifikovat vraha, což mi udělalo radost :) Příběh se mi moc líbil a hlavní postava, kterou jsem zatím neznala, také, i když na mého oblíbence Poirota Luke nemá.

Patw
13.08.2013

Od první až po poslední stránku na mě z této knihy dýchala ta atmosféra. Ta atmosféra. Perfektní detektivka, která mě okamžitě pohltila svým příběhem, který se mi od začátku - od přečtení samotné anotace knihy - velmi zamlouval. Další z mnoha knih a originálních příběhů Agathy který mě vtáhl do děje a pohltil. Samozřejmě výborné je i samotné rozuzlení tohoto případu, vždyť, když vás nikdo nepodezřívá, je zabíjení vlastně hračka.

Zlá-Ňufie
08.08.2013

První detektivka kterou jsem od autorky četla a naprosto mě nadchla!

i-v-u-l-a
05.07.2013

Zajímavé a chytlavé, jako většina knih od této ,,VELKÉ,, autorky a určitě doporučuji k přečtení ;) mě tam ale osobně něco chybělo...(vyšetřování v podání vysloužilého policisty Luka nemá takovou ,,šťávu,, jako příběhy ze série H.P. nebo slečny Marplové) :)

borknagar
10.03.2013

První přečtená detektivka od Agathy a velmi mě bavila. Luk Fitzwilliam je celkem sympaťák, avšak není tak geniální detektiv jako Hercule Poirot a je to vidět. Vrah je pro mě trošku překvapení, ale uhádnout se to dalo. Budu muset zakoupit nějaké další knihy, není nad klasickou detektivku a Agatha je v psaní detektivek více než dobrá....