Vždycky je to manžel

Vždycky je to manžel https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389290/bmid_vzdycky-je-to-manzel-4q5-389290.jpg 4 339 114

TŘI NEROZLUČNÉ PŘÍTELKYNĚ, JEDNO TAJEMSTVÍ… A VRAŽDA Kate, Aubrey a Jenny se seznámily na vysoké škole a brzy se z nich staly nerozlučné kamarádky, ačkoli byste jen těžko hledali tři odlišnější ženy. Kate byla krásná, divoká a bohatá. Aubrey pocházela z chudé neúplné rodiny a ze všeho nejvíc chtěla uniknout vlastní minulosti. A Jenny byla nebojácná, ambiciózní a cílevědomá. Přesto se spřátelily a přísahaly si, že je nic nerozdělí. O dvacet let později ale jedna z nich stojí na okraji mostu a někdo ji nutí, aby z něj skočila. Jak se to mohlo stát? Strhující román Michele Campbell sleduje historii jednoho neobvyklého přátelství, ve kterém se snoubí láska s nenávistí. Mohou takto intenzivní city vést až k vraždě? A budou všichni jako obvykle předpokládat, že za zločinem stojí manžel?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

It's Always the Husband , 2017

Misi78
Misi78
19.01.2019 4 z 5

Me tahle kniha bavila. Zajimave vykreslene postavy, srozumitelny dej i prekvapujici konec. Tipovala jsem nekoho jineho :). Doporucuji

Dresia
Dresia
15.01.2019 2 z 5

Tuhle knihu určitě nedoporučuji, dočetla jsem, protože jsem chtěla vědět, kdo byl vrah ;), ale nebylo to žádné potěšení.
SPOILER
Svět, ve kterém se zločiny zametou pod koberec, mě vážně nebaví.

Altaria
Altaria
09.01.2019 5 z 5

Luxusní!

Jane417
Jane417
03.01.2019 2 z 5

"Vždycky je to manžel"... tak tato knížka bohužel, za mě, NE! Nuda, nuda, nuda! Ze 400 stran je zajímavých cca posledních pět? Možná... a to píšu zajímavých, ne strhujících! První půlka knížky je zaměřena na minulost, na vysokoškolská léta hlavních hrdinů. Naprosto nezáživné vyprávění, co se táhne, informace a situace se opakují a vlastně je o ničem. Pohled do minulosti je nutný, odráží se od něj celá zápletka, ale vše šlo shrnout mnohem stručněji, rychleji a hlavně svižněji! Současnost je o něco lepší, a proto dvě hvězdičky, ale jinak... Autorka jistý potenciál a nápady má, ale určitě by její styl chtěl hodně, hodně doladit! Dočetla jsem s vypětím všech sil!

Januli
Januli
02.01.2019 3 z 5

Tak to nebylo přesně to, co jsem čekala... díky doporučení autorek na přebalu knihy jsem se těšila (obě autorky mám moc ráda) a ejhle tak trochu zklamání. První polovina knihy mě nebavila. Asi chápu,že to bylo seznámení se s hrdinkami, ale vzhledem k tomu, že ani jedna nebyla sympatická se mi začátek vlekl. Pak přišla část druhá a ta byla lepší. Konečně se začalo něco dít. A závěr? Neurazil, nepřekvapil a bohužel ani nenadchnul. Četla jsem lepší knihy takového žánru.

trudoš
trudoš
02.01.2019 4 z 5

Holky, holky, vy to máte s těma chlapama tak těžký. Musíte po nich uklízet, organizovat jim život, řešit jejich nevěry, a pak se ještě strachovat, zda vás náhodou nechtějí zabít…
Dělám si z toho legraci, ale ono jde zároveň o výstižnou charakteristiku psycho-thrilleru Vždycky je to manžel. Špetka romantiky, trocha intrik, něco málo tajností a samozřejmě jedna dvě vraždy, rovná se ideální relax, když zrovna v televizi nic neběží. Michele Campbellová hřeší pouze v té rovině, že zaběhnuté motivy nevyužívá jako zbraň vůči čtenářově očekávání. Proto odhadnout pachatele není až tak komplikované, i když to po většinu vyprávění nedává moc smysl. Tedy, ne že by autorka v závěru přišla s nějak konstruktivním řešením, prostě se jen spolehne na množství náhod, aby celou věc vysvětlila a hotovo. Ale upřímně, čekal snad někdo něco jiného? Tohle jsou takové Zoufalé manželky šmrncnuté Super drbnou, to celé na maloměstě, s průběžnými změnami úhlů pohledu a oproštěné o humor. Ovšem funguje to, ne že ne.

wesia
wesia
01.01.2019 3 z 5

No...nevim....uplne spatne to nebylo, dobre byly propletene vsechny situace, kazda postava mela svoji roli....ale neco tomu proste chybi. Nejvice me vytacely pasaze s Rizzem, ten mi prisel nejak navic...a pokud ne navic, tak rozhodne nemel byt vysetrovatelem..

Pavlina8716
Pavlina8716
30.12.2018 5 z 5

Tak tohle je bomba! Ať už jsem četla o dvacetiletých dívkach nebo ctyricetiletych ženách, knížka mě neprestavala bavit! Od začátku až do konce proste super!

sabca
sabca
28.12.2018 5 z 5

Knížka, která mě bavila od samého začátku. 3 přítelkyně, které byly velmi rozdílné. Mezi nimi stojí zločin, který se nepodařilo odhalit. Protože jsem byla netrpělivá jak vše dopadne, musela jsem každou volnou chvilku číst. Doporučuji.

Mandlevest
Mandlevest
28.12.2018 4 z 5

Příjemné čtení, ale opravdu to není thriller, spíše psychologická sonda. Tři kamarádky, tři prostředí, ze kterých pochází, tři povahy a jeden zločin. Určitě knihu přečtete rychle a bude vás pravděpodobně bavit, ale strhující román, o kterém budete přemýšlet nečekejte.

L.Helena
L.Helena
27.12.2018 4 z 5

Rozhodně bych to nezařadila do kategorie thrillerů. Vždycky, když už se zdálo, že to začne být napínavé, tak děj přeskočil k popisu událostí z minulosti, které někdy více, někdy méně sice s přítomností souvisely, ale spíš měly jen napomáhat k pochopení psychologie postav. U mně teda spíš vedly ke ztrátě sympatií ke všem třem hlavním hrdinkám, které jsem si zpočátku celkem oblíbila.

JustWomen
JustWomen
25.12.2018 2 z 5

Takové lehké čtení, kamarádky, podrazy, zrady, nevěry, ale něco tomu chybělo. Postavy mi k srdci nepřirostly a nelíbil se mi ten odbytý konec, přece jen to mohlo být trochu zamotanější anebo aspoň více propracované.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
24.12.2018 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Je to čtivý psychologický román, který se odehrává střídavě v současnosti a v období před dvaceti lety. Jsem spokojená.

ennlady
ennlady
18.12.2018 5 z 5

Za mě tedy super knížka, která mě přiměla vložit komentář, což jsem dosud nedělala. A to čtu opravdu hooodně. Úžasně vykreslené postavy, jejich vývoj od studií po současnost, napínavý příběh, krásně čtivé. Fakt jsem se od ní nedokázala odtrhnout, četla jsem i mezi vařením.

kanitsuj
kanitsuj
18.12.2018 3 z 5

Z mého pohledu se jedná o lepší průměr, ale pořád průměr. Psychologický thriller začíná vysokoškolským přátelstvím tří studentek z rozdílných sociálních vrstev a děj plyne ve stylu podobném knihám Hledání Aljašky nebo Eseji o tragédii - tušíme, že dojde k tragické události, jen není jisté, kdo za ní bude stát. Plus dávám za efektní začátek, čtivost a pointu / i když dosti natahovanou/ a mínus za zdlouhavost a vlastně dosti neoriginální děj. Nebyla to žádná tragédie, klidně si přečtu další autorčin kus, ale ne, že bych přešlapovala nedočkavostí před jeho vydáním:-)

prcek19
prcek19
12.12.2018 3 z 5

Furt přemýšlím, jestli si kniha opravdu zasloužila 3 hvězdičky nebo spíš 4, protože to je u mě tak na 3,5..musím říct, že něčím mi připomínala Sedmilhářky..asi to bylo tím, jak se někteří snažili zamést stopy a drželi při sobě, ať už spolu měli jakékoliv vztahy..už podle názvu je asi jasné, jak kniha dopadne, i když je pravda, že občas mě autorka odvedla od této myšlenky a myslela sem si, že to udělal někdo jiný

Sasanka173
Sasanka173
01.12.2018 4 z 5

Hezké čtení. Doporučuji :-)

JanaDor
JanaDor
29.11.2018 4 z 5

Po dlouhé době jsem četla knihu, která je pro mě velmi rozporuplná. Na jednu stranu je tu zajímavý, promyšlený a velmi čtivý příběh. Na druhou stranu jsou tu nesympatické postavy, které jsou zvláštní. Tři hlavní hrdinky a ani jedna normální. Ale pozor, kdo určuje normálnost? Je to podle mého měřítka. Všechny byly ode mě tak odlišné, že mě fascinovaly, ale jejich chování mi vadilo. Taky na to doplatily. Takže svým způsobem je příběh poučný.

efka.saf
efka.saf
22.11.2018 3 z 5

Na knížce mě nejvíc zaujala obálka a žánr thriller. Že kniha spadá do žánru pro ženy jsem zjistila až po rozečtení a doufala jsem, že se z toho nevyklube sladkobolná limonáda, to se ale naštěstí nestalo.

Kniha byla velmi zajímavou psychologickou sondou do vztahů tří rádobykamarádek, které se poznaly na vysoké škole a jejich vztah v jakési podobě přežil až do dospělosti. Na jednu stranu mi vypravěčské tempo přišlo docela pomalé a události nebyly nijak zvlášť dramatické, přesto mě popis života tří děvčat na vysoké docela bavil. Každá kapitola mi přišla jako samostatný příběh, který popisoval určitou důležitou událost. Co se týče druhé poloviny, je to zvláštní, ale bavila mě asi o něco méně, než první. Přišla mi zdlouhavější, často byly hlavní postavy zadumány a zahloubány do minulosti a já si říkala, že něco by se dalo jistě trošku zkrátit. Na druhou stranu jsme se ale postupně dozvídali vše podstatné tak, aby se nám pak příběh složil v pěkný celistvý obraz.
Co bych ještě vypíchla, byly jednotlivé postavy. Je to netypické (možná autorčin záměr?), ale ani jedna z hlavních postav mi nepřirostla k srdci a nebyla mi sympatická, což paradoxně považuji za velké pozitivum. Nepamatuji si, jestli jsem to někdy v minulosti u některé z knih cítila stejně a zpětně hodnoceno mě to vlastně docela bavilo. Příběh je krásným důkazem toho, že všichni máme svoje háčky, i když se tváříme jako světci a naopak, že i ten na první pohled záporák v sobě může skrývat něco dobrého. Za mě jsou postavy výborné.

Nakonec bych hodnocení viděla na krásné 3 a půl*, což nejde dát, takže postupem času se rozhodnu, jestli se přikloním výš či níž. Ale knížka určitě špatná nebyla a já ji doporučuji dál.

xena2711
xena2711
15.11.2018 4 z 5

Pěkný psychologický thriller od třech kamarádkách z vysoké školy. Trochu pomalejší rozjezd, ale ve finále se mi tato kniha líbila a určitě doporučuji.