Vždy s láskou, Petra

Vždy s láskou, Petra https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8965/bmid_vzdy-s-laskou-petra-J4w-8965.jpg 4 123 32

Jednoho překrásného sluncem zalitého rána Petra Němcová v bungalovu v přímořském letovisku v Thajsku balila a chystala se k odjezdu, když zaslechla křik. Lidé v panice utíkali všemi směry, když se vzduch naplnil hromovým, uši rvoucím rachotem. Vzápětí již bojovala o holý život… Petru a její životní lásku, fotografa Simona Atleeho, stejně jako tisíce dalších zasáhla ničivá vlna bez varování, nedala jim ani možnost se rozloučit. Nekonečných osm hodin plných mučivé bolesti vystřelující z roztříštěné pánve přečkala ve větvích palmy. V nemilosrdné sluneční výhni ztrácela vědomí. Okolní svět se změnil k nepoznání. Po úderu cunami zůstaly jen trosky, zkáza a bolest. Tato statečná a silná mladá žena vypověděla svůj nevšední a poutavý životní příběh v autobiografii, která se vám právě dostává do rukou. Vždy s láskou, Petra je víc než jen vylíčení nezměrné tragédie, je to příběh dívky z malého průmyslového města, která se z komunistického Československa dostala na obálku časopisu Sports Illustrated, ale i příběh opravdové lásky v klamném světě třpytivého pozlátka světové módy. Autobiografie Petry Němcové však názorně ukazuje nezměrnou sílu přírody, která nejen dokáže v jediném okamžiku změnit lidské životy, ale zároveň nás neustále učí vážit si daru života a lásky.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , BB art

Love always, Petra , 2005

Silencia
15.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Čekala jsem hodně o tragédii a životě po. O tom tam ale moc nebylo, spíš o životě před. Ale nelituju. Petra je neskutečně silná, cílevědomá a přizpůsobivá. Dokáže si v čemkoli a od kohokoli najít něco, co si z toho vezme, poučí se, posune se dál. Právem to dotáhla takhle daleko. Jen se mi zdá, že komunistický začátky v Česku ji naši vlast trochu zprotivily, a tak už tu není moc ráda.

xxxmoncicak
22.02.2023 5 z 5

Kniha kde je smutek i láska.

Makaja
26.08.2020 4 z 5

Slohově to v podstatě za moc nestojí, ale Petra není spisovatelka a obsahově je to cenné. Komukoli se může život kdykoli obrátit vzhůru nohama. Kdykoli slyším o tsunami, vzpomenu si právě na Petru a Simona.

beruska
23.08.2020 5 z 5

Nádherná kniha, kterou jsem četla již před lety a stále si ji pamatuji..
Zanechala ve mně velkou stopu a je to jedna z těch knih, na které nikdy nezapomenu...
Děkuji milá Petro, že jsi ji po všech hrůzách, co jsi prožila, dokázala napsat.. A přeji Ti mnoho štěstí v životě...

Mrs.Depp
01.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha, čte se moc dobře, četla jsem už poněkolikáté a určitě se k ní opět někdy vrátím. Petra je neskutečně pozitivně uvažující člověk a díky ní jsem pochopila, že i když se člověk ocitne v nesmírně těžké situaci, nemá se nikdy vzdávat.

invocation11
01.12.2019 2 z 5

Souhlasím s komentářem níže. Petru Němcovou mám docela ráda, je mi sympatická, líbí se mi její účast na různých charitativních projektech i její stále pozitivní povaha, a samozřejmě je také velmi úspěšná a krásná. Myslím, že její příběh zasáhl v r. 2004 spoustu lidí, nesouhlasím však s názorem, že svou kariéru vybudovala právě díky němu. Kdo čte knihu pozorněji, ví, že Petra byla světově úspěšná již dávno předtím (a popravdě myslím, že by klidně měnila, pokud by měla možnost vrátit cokoli zpátky).

Literárně samozřejmě nejde o žádný extra přínos, spíše o vyrovnání se s tragickými prožitky a nalezení vnitřní síly jít dál. Pasáže o modelingu (pro nás obyčejné lidi) byly zajímavé a nepřikrášlené, což oceňuji, horší už je to s popisem života v České republice. Ano, vím, že věci u nás nebyly růžové, ale při čtení jsem měla pocit, jako bych se vrátila do středověku (neměli jsme, co jíst; za krádež lízátka by mě zavřeli do vězení apod.), což mi popravdě přišlo místy hodně přitažené za vlasy... Stejně tak jednoduchý jazykový styl a střídání spisovné a hovorové češtiny působilo až příliš "školácky". Přesto jsem ráda, že výtěžek z knihy byl věnován na charitativní účely a přeji Petře jen to nejlepší.

Lily101
07.11.2019 2 z 5

Trochu to na mě působilo jako "šité horkou jehlou". Čekala jsem rozhodně víc ze sekce "život modelky" a tak nějak méně romantiky. Rozhodně a důrazně nedoporočuji lidem krátce po rozchodu a těm, kteří partnera nemají, ale moc by chtěli.

Počátek je fakt stylem slohová práce žáka základní školy, jak psal/i recenzent/i pode mnou. Trošku mě zarazilo, že dle jedné recenze prý popis z mládí až tak úplně neodpovídá reáliím, protože jsem měla za to, že s jistou nadsázkou v podobě subjektivní míry vnímání reality, text můžu považovat za výpověď pamětníka, byť je paní Petře teprve čtyřicet, protože jsem tuto dobu naštěstí nezažila a první poznání o tomto období jsem získala na hodinách dějepisu. Neposoudím tedy pravdivost, proto to do hodnocení zahrnout nemohu.

Hodně zmateně je popsána situace na straně 19. Ono, zmatečných pasáží v knize byly asi tři, ale ze dvou jsem se po druhém, max. třetím čtení, nějak dostala a pochopila, nicméně té z počátku knihy fakt nerozumím. SPOILER: To se jako domluvili, že se vezmou? Nebo se domluvili, že se na základě smluveného znamení, dají vědět a do té doby se o tématu manželství a dětěch bavit nebudou? Vyplývá mi kladná odpověď na otázku č. 1, protože rovněž v článcích českých médií byl Simon Atlee označen jako snoubenec, ale text je zkrátka kompletně zmatený.

Co oceňuji jsou části věnované modelingu a je mi líto, že taková tragédie stála život mnoho lidských životů (včetně Simona Atleeeho s opravdu moc pěknýma modrýma očima a evidentně i úžasným profesionálním přístupem plus humorem). Líbilo se mi, jak se modelka snažila pomoci v Thajsku, bojovala a i přes bolesti se nevzdávala.

P.S.-Možná jsou na Moravě oblasti, kde se mluví dlouze, ale rozhodně bych to negeneralizovala na celou Moravu. Zaslechla jsem, že spíš v Praze se mluví dlouze vůči Moravě, ale ať tak či onak, záleží na tom? Ne :-).

Mrs.Depp
05.11.2019 5 z 5

Knížku jsem četla už dávno, ale nyní se k ní chci i díky této těžké době, kterou právě prožíváme vrátit, Petra Němcová je velice optimistický, vyrovnaný člověk, který pomáhá druhým a vyzařuje neskutečný klid a pozitivní energii, nevzdala tento svůj přístup k životu ani když přišla o svého snoubence a nyní je z ní nádherná šťastná maminka a manželka. Ve svém životě prosazuje teorii, že vše se děje z nějakého důvodu a vše je tak, jak má být. Dokáže i negativní zkušenosti přetvořit na něco nového a nádherného. Měla by být vzorem pro nás všechny, kteří si kolikrát stěžujeme na úplné hlouposti.

Jirinamac
27.02.2019 4 z 5

O modelky jsem se nikdy nezajímala, tudíž jsem Petru před touto katastrofou neznala. V reportážích mi její úsměv přišel dost hraný a nejvíc mě štvala její mluva, kdy to vypadalo, že už ani česky neumí. Ale je dobře, že dokáže zúročit toto neštěstí ve prospěch dobré věci a pomáhat tam, kde je to třeba. Trochu mi vadilo, že knížka je překlad a asi né moc dobře přeložený. Mimochodem, čočka jednu chvíli byla u nás též nedostatková.

MonikaMa
27.11.2018 5 z 5

Jedna z mojich najoblubenejších knih. Prečítaná 4krat a určite nie naposledy.

kattyzhor
29.10.2018 5 z 5

Hezká autentická knížka, která popisuje život modelky se smutným příběhem o dovolené v Thajsku a o tsunami.

Evina.Cetba
23.10.2018 4 z 5

Zajímavé. Knížka se mi líbila, akorát mám nějaké výhrady. Například Petra, jinak velice sympatická modelka, tvrdí, že v Československu byl tak veliký nedostatek jídla, že jsme museli jíst takřka stále jen čočku. Netvrdím, že nebyla fronta na banány, ale že by nám chybělo maso atd.? To mi fakt nepřišlo a nevím, co si o nás musí cizinci myslet. :) Spíše se její matce nechtělo vařit, tak sáhla po osvědčeném rychlém receptu. Nebo to byla součást diety? Jídelníček mojí rodiny byl poměrně pestrý a v regálech šlo dohledat i jiné zboží než tato luštěnina.
Co už šlo Petře věřit více, bylo, že v současnosti máme v obchodech nekvalitní potraviny, i po kuřeti v biopotravinách prý modelka u nás přibrala několik kilogramů po chviličce. Je fakt, že se do ČR mnohdy nevyváží nejkvalitnější potraviny, i když nyní je všeho zdánlivější dostatek.
Jinak její životní příběh je pozoruhodný, Petra je životaschopná, silná... I uvažování a způsob života modelek je zde slušně vykreslen. Autorkou je sama modelka, poměrně dobře napsáno.

LaCoccinelle
25.02.2018 4 z 5

Knížka se četla dobře, vadily mi slova "modelink" a "cunami". Ale to je pouze subjektivní pocit. Jinak příběh velice smutný, konec knížky dočten v slzách. Petra je bojovnice.

josska
20.01.2018 4 z 5

KNížka se mě líbila,pěkně se četla,byla i smutná a má pěknou obálku no a hodila se mě do výzvy

EnaryFeniel
15.08.2017 4 z 5

Úryvek hned prvních stránek jsem přečetla známému a ten jen mávl rukou: ,,No jo, modelka, lepší kdyby jela na hory.'' Překvapila mě lhostejnost s jakou to řekl, nevím jak moc vážně to myslel, ale přírodní katastrofa se nedá ovlivnit. Člověk nejlépe pochopí, když se ocitne tváří v tvář, do té doby nemáme ani zdání. A srovnávat mi to s kluzkou vozovkou a silným větrem.. tuna valící se vody se nedá ani strhnout na stranu, ani zastavit. Nebezpečí číhá všude, na silnicích končí denně desítky životů, ale většinou bezohledností řidičů. Taková voda, tornádo, sopka své působení nijak neovlivní. Nikdy člověk neví, co se může stát, nikdy není připraven, záleží na reakci a štěstí. My si také nikdy nepomysleli, že by u nás roku 2013 mohlo být čtyři a půl metru vody.

vikaa
06.01.2017 3 z 5

Začátek byl poněkud slabší a to jak stylisticky, tak i obsahově. Mě jako "pamětníkovi" dob před revolucí ani tak nevadilo částečné zkreslení reality (její zhodnocení může být subjektivní), ale spíš to, že styl psaní opravdu připomínal slohovku žáka střední školy. Nicméně, ani ne po půlce jsem se začetla a kladně hodnotím snahu Petry přiblížit mnohdy neradostný život modelek a jejich úskalí mladým čtenářkám. Přestože občas byl Petřin projev pro mě lehce naivní, obdivuji ji velmi za její sílu poprat se s nepřízní osudu, za její statečnost, usilovnou snahu se uzdravit, za její návrat na místo "činu" a pomoc, kterou bezprostředně poskytla obětem tsunami. Bylo mi moc líto smrti jejího mladého přítele a tragického konce jejich velké lásky...Do dalšího života Petře přeji opravdu hodně štěstí, lásky a splněných snů.

hana1984
06.06.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila.Člověk si v takových chvílích uvědomí životní hodnoty.

martiiinkajjj
29.12.2015 3 z 5

Na začátku se čtení strašně vleklo....zajímavé to začalo být až když se Petra ocitla v Thajsku tak jako tak - strašná katastrofa :-( za mě jen ***.

ptavichripkaa
03.10.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, ale ten sloh a styl psaní mi docela vadil. Příběh je silný a škoda takové lásky jakou měla Petra se Simonem. A jedna poznámka, nevím kde se vzalo, že pražáci mluví krátce a my na moravě všechno protahujeme, ale je to přesně naopak.

tess.de.veles
20.12.2014

jÁ jsem Petru nikdy moc nemusela a ani nemusím....jen k ní mám po přečtení téhle knížky O B D I V !!!!!
šKODA, toho jejího krásnýho chlapa......OSUD :(

tragédie modelky katastrofy tsunami autobiografie ztráta blízkých

Autorovy knížky

Petra Němcová