Vzdušné zámky

Londýn 1876 Hetty Featherová je ještě docela malé miminko, když ji její zoufalá matka odloží do nalezince. V nalezinci je takových dětí mnoho – ale než začne Hetty chodit do školy, musí žít u pěstounské rodiny. Hetty je chudá, ale šťastná. Žije na venkově se svými „bratry“ Jemem a Gideonem. Pomáhá na poli a vymýšlí nejrůznější hry. Jednoho dne děti tajně navštíví cirkusové představení a Hetty uchvátí vystoupení krasojezdkyně madame Adeliny a jejích koní. Hettyino štěstí ale ohrozí návrat do nalezince, kde teď vládne velmi přísný režim. V den zlatého jubilea královny Viktorie dostane Hetty opět příležitost vidět madame Adelinu – a možná i najít svou pravou matku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/358064/vzdusne-zamky-VLn-358064.jpg 4.7236

Hetty Feather (1.)

Hetty Feather (2008)

Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art

Kniha Vzdušné zámky

Kupcovka

Knížka byla nádherná. Já pro ni nemám slov. Hetty se mi líbila odhodláním, jak se šla v nalezinci podívat za Gideonem, a jak byla odhodlaná jít do cirkusu za Madame Adelinou, kvůli které se vydala přes půlku Londýna. J.W. píše krásné knížky, takže pro tuto knížku dávám 5 hvězdiček. Doporučuji!

Angie_Missfit

Kniha mě bavila a myslím, že kdybych ji četla v mladším věku, Hetty by se stala mou absolutní favoritkou mezi knižními hrdinkami pro svůj úžasný temperament a osobnost. Teď už jsem na příběh nahlížela trochu dospělejším pohledem a možná proto mě mrzelo, že některé věci v příběhu nebyly úplně domyšlené, nebo vyzněly do ztracena. Každopádně jsem po přečtení litovala, že J.W. nepíše knihy v podobném duchu zaměřené na starší a dospělé čtenáře (páni, jak mě by bavilo číst trilogii o milostném trojúhelníku Hetty, Jema a Bertieho! O tom, koho z nich si nakonec vybere a jak s ním bude žít :-)). Musím se smířit s tím, že J.W. je především dětská autorka a některých věcí se v jejích románech zkrátka nedočkám. Vím, že existuje moře knih pro dospělé na podobné téma, ale prostě nejsou tak krásně napsané. Ještě musím vypíchnout hezké ilustrace a grafickou úpravu knihy. Podtrženo sečteno: jedná se o skvěle napsanou a čtivou knihu, na kterou navazují další (neméně kvalitní) díly. Rozhodně doporučuji.

bata44
06.11.2018

Pro mě SUPER.
Všechny knihy této autorky miluji, ale Hetty je pro mě nejlepší, asi proto že je úplně stejně cholerická.

Lisa123
26.08.2018

Moc hezká kniha (ostatně jako všechny knihy této autorky). Dlouho jsem ji odkládala, vlastně celou tuto sérii o Hetty, ale jsem opravdu ráda, že jsem se ke čtení dokopala. No, dokopala, možná tak k první stránce, pak už jsem nemohla knihu zvědavostí, jak to bude s Hetty dál, odložit. Postava Hetty je mi velmi sympatická. Především tím, že má dobré srdce a myslí více na ostatní, než na sebe. Líbí se mi, jak autorka popisuje pocity všech postav, člověk se pak do děje více vžije. Už se těším, až si přečtu další díl. Knihu můžu jedině doporučit :)

fajka
27.07.2018

Úžasná kniha, strašně mě bavila. Ale trochu mi to pokazilo, že mi moje sestra řekla ještě než jsem to začala číst, že od Hetty matka je Ida. Ale i tak mě ta kniha zaujala. Bylo mi Hetty v hodně částí knihy líto. Na tuto knihu budu často vzpomínat. Doporučuji!!!

denda.holodova
24.02.2018

Dobrý den chtěla sem se zeptat zda by jí někdo neprodal ?

DancerJaneBooks
04.02.2018

Moc se mi tahle knížka líbila. Na to, že jsem si na začátku knihy myslela, že ta kniha nebude kdovíjak zajímavá, tak jsem se hooodně mýlila. Moc mě baví číst Hettyiny příběhy o životě v nalezinci. Myslím, že tato kniha a celá série je úplně nejlepší od Jacqueline. Hetty je moc odvážná a sebevědomá hrdinka. Závěr knihy byl hodně dojemný. Těším se na další díly.

Žirafa5000
04.01.2018

Krásná a dojemná kniha. Nejdřív jsem jí po 3 stranách zahodila ale pak se k ní vratila a byla jsem nadšená. Přečetla jsem i ostatní díly. (Konec snění, za hlasem srdce ,hvězdička,život není kabaret.)
VŘELE DOPORUČUJI TOTO I OSTATNÍ DÍLY! !!!!!!!!!!

Barik05
01.12.2017

Překrásná kniha, moc mě baví číst o Hetty a o životě v nalezinci. Opravdu moc krásné i ostatní díly jsou krásné. Hetty mi ze začátku připadala trochu moc dětinská na to že ji je čtrnáct, ale pak už jsem si na to zvykla. Krása.

Bára2003
12.09.2017

Oni jsou i další díly? napište mi prosím názvy do zprávy Děkuji

Klárulilinka1
12.05.2017

Tato kniha je úžasná.

SeverusSnape
23.03.2017

Miluju tuto autorku už od dětských let

justinka
17.03.2017

miluji tuto knihu!!!!!!!!!!!!!!!!!! patří mezi top 5 nejlepších knih co jsem četla

Plunge
09.02.2017

Mít tak kuráž jako Hetty...někdy jsem si sice říkala: "Ach Hetty, co to děláš? Proóoč?", ale stejně měla můj obdiv. Ze začátku jsem chtěla knížku odložit, zdála se být naivní a spíše pro děti. Ale nakonec jsem k Hetty přilnula stejně jako přátelé, které měla a i moje oči u čtení občas zvlhly. Hezká knížka.

Damaj
31.01.2017

Tuto knihu jsem milovala, ostatně jako všechny knihy od autorky

An52imal
12.01.2017

Kniha je prostě nádherná, dojala mě, moje nejoblíbenější kniha vůbec. Kdo nečetl, nechť ať tak učiní, stojí to za to!!!

simi28
07.01.2017

Tato kniha je úžasná. Jako všechny knihy od této autorky, tak i tahle je napsaná krásným stylem, který vás nutí číst dál. Je vyprávěna z pohledu Hetty, která je velice odvážná a nemá to v životě lehké. Je to kniha o přátelství, naději, ale i zklamání ze života. Hetty jsme vsichni držely palce, aby našla svojí matku, ale musím napsat, že občas mi její chování přišlo až moc dětinské. Jem byl takový princ z pohádky, bez chyb, ale přece jenom každý má nějaké chyby, a proto bylo těžké uvěřit, že někdo takový existuje, ale Gideon byl naopak realistický, protože měl dobré srdce, ale zároveň byl velice ustrašený a slabý, až mi ho bylo líto. Na závěr musím napsat, že je to jedna z nejlepších knih od Jacqueline Wilson. Všem doporučuji

bookwoman
27.12.2016

Tato kniha se mi líbila, ale i tak mám od této autorky radši Sladké časy.Ale i tato kniha byla pěkná,vtipná i dojemná.

Kačkaknihomol
20.11.2016

Do téhle knihy jsem se zamilovala.
Asi moje nejoblíbenější kniha od Jacqueline. Hetty je sebevědomá, spravedlivá a drzá hrdinka. Prostě ji musíte fandit a číst její příhody se zatajeným dechem. Ten konec je dojímavý, až mně ukápla slza. Myslím, že tahle kniha ještě dlouho vydrží v mé knihovničce. :-)

Terezaa
01.11.2016

Nádherná knížka, poprvé jsem ji četla ve třinácti a naprosto jsem si ji zamilovala, vlastně jako každou knížku od Jacqueline. Smála jsem se, brečela. Jedním slovem - nádhera.

lucille48
18.07.2016

Naprosto neuvěřitelná kniha. V dětských letech jsem díky tomuto románu začala lehce studovat historické fakty o viktoriánské Anglii (a za to je třeba knihu ocenit, jsem naprostý barbar - historie mě povětšinou nezajímá). Ještě nyní, ačkoliv jsem už dospělá, je tato kniha stále v mojí knihovničce a doteď, díky ní, je moje nejoblíbenější z historických období - Viktoriánské období - ačkoliv už vím, že to vůbec nebyla idilická doba. Příběh malé rošťandy Hetty je, podle mě, neskutečně krásný.

Pechyblechy
09.04.2016

Nejhezčí kniha mého určitého věku.
Miluji tuto knihu,její příběh,a stejně tak i hlavní hrdinku Hetty Featherovou,ze které jsem si udělala na dva roky imaginární kamarádku... Knihu jsem,v tehdejších devíti letech jsem přečetla jedním dechem,asi za dvě hodiny,vždy jsem Hetty strašně obdivovala,a i doteď je to moje oblíbená kniha od Jacqueline... Snad mě k ní táhla i stejná výbušná povaha,a nedávno Jacqueline vydala 4. díl! :3 Sice je zatím jen v angličtině,ale myslím,že knihu,z takové krásné série nemůže nechat žádný překladatel jen tak ujít ... :)
:3 5 bodů z 5 :3

vodopad152
14.02.2016

Kniha byla nakonec celkem super, ale čekala jsem od toho víc. Hetty byla trošku moc ujetá, ale jinak jsem spokojená

Lovelyhorse
24.01.2016

To je tak fajn kniha,že se mi chce brečet

Terka17
28.12.2015

Nádherná knížka s velmi poutavým dějem, ke kterému jsem se vždy ráda vracela. Úplně jsem se do ní začetla, vždy jsem zvědavě a netrpělivě obracela stránku za stránkou. Za mě další velmi povedená knížka od Wilsonové.

mazinka
15.12.2015

nádherná knížka :)

PLACEPOPY
11.11.2015

Hetty je fantastická a mít stejné pocity jako ona chce kuráž.

Petkona
31.07.2015

Moc hezká knížka asi je nejlepší od Jacqueline Wilsonové. Taky se mi líbilo pokračování ale tahle knížka byla prostě boží.

aronoele
31.07.2015

Četla jsem ji jedním dechem!!! Aniž bych to věděla, četla jsem jako první knihu Hvězdička, takže tahle pro mě byla milým překvapením, že jsem se dozvěděla vše o Hetty Featherové a jejím osudu... Bavilo mě hlavně, že je příběh zasazený do doby konce 19. století. Zase trochu jiný typ příběhu od Jacky ;) Přečetla jsem od ní minimálně dvacet knih, od dětství ji miluju a tahle úžasná knížka o Hetty patří od teď mezi top 5! :)

MirijamFrankl
20.05.2015

Ještě jsem nesebrala odvahu číst ji.