Vzduch je naše moře - 100 let letectví na Třebíčsku

Vzduch je naše moře - 100 let letectví na Třebíčsku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466826/bmid_vzduch-je-nase-more-100-let-letectv-52D-466826.jpg 5 1 1

Katalog k výstavě v Muzeu Vysočiny Třebíč Během připravování výstavy se autorům podařilo shromáždit velké množství materiálů, dokumentů a příběhů z mnoha odvětví spojených s létáním na Třebíčsku. Byla by škoda, aby tyto příběhy po skončení výstavy opět zmizely v archivech a psacích stolech, proto vznikla tato publikace, která snad potěší každého, kdo se na dobývání třebíčského nebe podílel. V neposlední řadě by měla být také vzpomínkou na všechny, kteří již nedoletěli.... celý text

cori
22.02.2021

Publikace přináší i medailonky 3 letců z 1. světové války a 8 letců ve službách RAF, pojednání o amerických bombardérech nad Třebíčí, o leteckých dnech, o pilotce Marii Kopečkové, o letecko-modelářském spolku, o leteckém útvaru posádky Náměšť nad Oslavou, o rogalistech i pilotech čmeláků a aeroklubu.

letectví RAF - britské Královské vojenské letectvo Třebíč českoslovenští letci českoslovenští letci v RAF piloti

Autorovy knížky

2018  100%Vzduch je naše moře - 100 let letectví na Třebíčsku