Vzdělávejte se po svém

Vzdělávejte se po svém https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189091/vzdelavejte-se-po-svem-189091.jpg 4 18 6

Není žádným tajemstvím, že vysoká škola Vám dnes již úspěch v životě nezaručí. Příliš se zabýváme diplomy a oficiálním uznáním, méně pak tím, co se skutečně naučíme. Autor knihy Dale Stephens je zakladatelem UnCollege, hnutí v USA, které se snaží upozornit na to, že vysoká škola není jediným způsobem, jak získat vzdělání. Ukazuje, že nemusíte být génius, abyste uspěli v reálném světě. Potřebujete zvědavost, sebejistotu a tah na branku. Ve své 200 stránkové knize dává praktické tipy a prezentuje příběhy lidí, kteří své vzdělávání úspěšně „hackli“. A nabízí jasnou cestu, jak to můžete udělat i Vy. Díky knize zjistíte: 1. Jak se můžete sami naučit více než na VŠ díky vlastní vůli a odhodlání. 2. Jak získat kontrolu a správné návyky ke sebevzdělávání. 3. Jak se spojovat s lidmi a získávat kontakty a mentory. 4. Kde najít vzdělávací zdroje a jak využít zkušenosti z reálného světa.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Flow

Hacking Your Education: Ditch the Lectures, Save Tens of Thousands, and Learn More Than Your Peers Ever Will , 2013

estwen
16.10.2016 4 z 5

Motivační a inspirativní. Nicméně spousta věcí není aplikovatelná pro každého. Pokud nejste student střední školy, nebo prvních ročníků vysoké školy, tak se tam moc nenajdete. Pokud chcete v průběhu příštích 5ti let založit rodinu, tak se tam taky nenajdete. Pokud je Vám necelých 30, už jste pár prací zkusili a hledáte jiný směr v životě, tak se tam taky moc nenajdete. Pokud se nemůžete odstěhovat do USA, nebo cestovat po světě, tak se tam taky moc nenajdete... Pokud nechcete kariéře obětovat 24/7, tak se tam taky nenajdete... Je potřeba si z toho udělat výtah sám pro sebe, aplikovat jednu, dvě věci a jít si zase přečíst jiný návod :)

preciousx
10.05.2016 4 z 5

Ztráta smyslu u formálního vzdělávání je asi běžná po celém světě, u nás se to zatím tolik nevnímá. Kniha do našeho českého prostředí moc nezapadá, ale i tak se z ní dá několik cenných rad vycucnout a využít. Líbilo se mi, že je celá kniha prokládána příběhy lidí, kteří se rozhodli vydat ne příliš běžnou cestou. Po přečtení má člověk nutkání se nad sebou a svým vzděláváním zamyslet.

Kalip
19.04.2016 4 z 5

Zaujala mě obálka, jinak souhlasím s Anya636. Na starší ročníky se tu moc nemyslí. :-) Určitě ale i tak pár tipů využiju.

Anya636
18.03.2016 4 z 5

Vzhledem k častému doporučování této knihy jsem trochu zklamána. Vzdělávat se samozřejmě můžete celý život a s přístupem k internetu kdekoliv, očekávala jsem více konkrétních ukázek internetových zdrojů. Konkrétní rady jsou zasazené spíše pro někoho z velkoměsta a také pro lidi ve studentském věku, kteří zrovna hledají práci a mohou nabídnout svou pracovní sílu zdarma. Nezahajujete-li IT startup tak Vás kniha také příliš nechytne. Kniha je však příjemná svou čitelností a lehkostí a nikomu neuškodí nechat se chvilku inspirovat.

xzimal1
17.02.2015 5 z 5

TOP. Pro Hackakademika, Freelancera a Startupera naprostá povinnost. :)

blimba
16.02.2014 4 z 5

Kniha je hodne inspirativni, docela by me zajimalo jak by zde nabizene figle fungovali v ceskem prostredi. Trochu mi nesedel podnikatelsky etos a cesta za uspechem ala podnikatelska prirucka. Ale celkove dobre typy nejen pro potencialni studenty/nestudenty VS.

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj vzdělávání sebevzdělávání

Autorovy knížky

2013  88%Vzdělávejte se po svém

Kniha Vzdělávejte se po svém je v