Vzdálený přístav

Vzdálený přístav https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20687/vzdaleny-pristav-20687.jpg 4 42 10

Ženský román z prostředí australských farem a časů po 2. světové válce, o odkrývání bolavého tajemství vlastního původu a o následcích sobecké bezohlednosti. Autorka se ve svém novém románu drží prostředí, které důvěrně zná i tématu, které s obměnami zpracovala již ve svých předchozích knihách - totiž australský venkov a problém hledání vlastních kořenů a odhalování tajemství skrytého v minulosti. Olivia přijíždí krátce po válce, po smrti své matky, z Anglie a chce zjistit pravdu o svém původu, protože při vypořádávání závěti objevila v dokumentech jakési rodinné tajemství. V malém městě hluboko uprostřed australské buše, kde jako malá s matkou žila, se spřátelí s dívkou Maggie a objeví i osoby, které o historii její rodiny vědí víc. Autorka se ve vyprávění vrací do minulosti a do životních osudů všech postav, aby tak postupně rozkryla, co je spojuje. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Undercurrents , 2004

Prateri
14.11.2022 4 z 5

To je kniha propletená lidskými osudy, které patří do jednoho klubka. Místy pořádně napínavá, ale někdy jsou v ní i místa trochu nudná. Velkým plusem pro mne je Austrálie
s výjimečnými podmínkami k životu - v mnohých částech země pořádně drsných. Dalším knihám spisovatelky se vyhýbat nebudu.

Szilvia1
30.05.2021 5 z 5

Krásný příběh.Mám ráda její knížky,jsou vždy napínavé,až do konce udrží čtenáře u knih.

petrusbrezu
11.09.2020 4 z 5

Moje oblíbená autorka, ale tahle kniha je o něco slabší od ostatních, asi neměla dobré období. Přesto jedna z nej autorek, mám jí moc ráda.

Lemurka
05.05.2020 5 z 5

Krásný příběh, nějak jsem tušila, jak to vlastně s tím tajemnstvím asi bude ...
Děj zasazený do Austrálie a N.Zélandu jsou mé oblíbené. Přečtu si i jiné knihy od autorky.

brectanka
08.10.2019 5 z 5

Jedna z těch nejhezčích knich Tamary McKinley. Jako vždy jde o rodinné tajemství, o krásnou i drsnou australskou přírodu i tvrdý život v Australii. A také je zde láska, přátelství i opravdové kamarádství bez kterého se v australské divočině přežít nedá.
Krásná kniha pro deštivé podzimní večery - vřele doporučiji!

Val
30.08.2019 5 z 5

Příjemná oddychovka ideální na odreagování. Dobře vykreslené charaktery hlavních postav, zajímavá zápletka, sympatičtí hrdinové. Příběh sice kapku překombinovaný , nicméně velmi čtivý. Z každé strany je znát autorčina láska k Austrálii .

jindrusa
28.09.2017 4 z 5

4* za ten šíleně se táhnoucí konec....autorka ve snaze odhalení natáhnout chvílemi bohužel až ke konci nudila...ale to je asi jedině výtka ke knize.

hana4834
13.12.2016 4 z 5

podle mě je ta kniha až moc zamotaná

Babo
29.09.2016 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlel jestli dát 4 nebo 3 hvězdičky,ale konec knihy mi přišel tak neuvěřitelně hloupý,že dávám 3. Nezachránila to ani Austrálie ,která patří mezi mé oblíbené země.

účetní
09.09.2016 4 z 5

Hezká kniha plná emocí - smutku, stesku, touhy někam patřit, tvořit součást života někoho jiného. Je zde hodně hořkosti, doznívající bolesti z války a bolesti ze ztráty nejbližších. Hlavní postavy jsou čtyři – Olivia, Giles, Maggie a Sam. Všichni si nesou životem nějakou bolest, něco z minulosti je pronásleduje a brání jím zapomenout a začít od začátku. Osudy hlavních i ostatních postav se postupně prolínají, přesně jak je psáno v anotaci. Jen úplný závěr mohl být delší, po toliko smutném čtení by pár romantických odstavců vůbec neuškodilo. Jinak doporučuji ke čtení, byla to má první kniha autorky a vůbec jsem nevěděla, co od ní očekávat. A ještě dávám pochvalu za pěkný přebal.

Austrálie

Tamara McKinley