Vzdálený přístav

Ženský román z prostředí australských farem a časů po 2. světové válce, o odkrývání bolavého tajemství vlastního původu a o následcích sobecké bezohlednosti. Autorka se ve svém novém románu drží prostředí, které důvěrně zná i tématu, které s obměnami zpracovala již ve svých předchozích knihách - totiž australský venkov a problém hledání vlastních kořenů a odhalování tajemství skrytého v minulosti. Olivia přijíždí krátce po válce, po smrti své matky, z Anglie a chce zjistit pravdu o svém původu, protože při vypořádávání závěti objevila v dokumentech jakési rodinné tajemství. V malém městě hluboko uprostřed australské buše, kde jako malá s matkou žila, se spřátelí s dívkou Maggie a objeví i osoby, které o historii její rodiny vědí víc. Autorka se ve vyprávění vrací do minulosti a do životních osudů všech postav, aby tak postupně rozkryla, co je spojuje. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20687/vzdaleny-pristav-20687.jpg 4.540

Vydáno: , Alpress

Undercurrents, 2004

Kniha Vzdálený přístav

Szilvia1
30.05.2021

Krásný příběh.Mám ráda její knížky,jsou vždy napínavé,až do konce udrží čtenáře u knih.

petrusbrezu
11.09.2020

Moje oblíbená autorka, ale tahle kniha je o něco slabší od ostatních, asi neměla dobré období. Přesto jedna z nej autorek, mám jí moc ráda.

Lemurka
05.05.2020

Krásný příběh, nějak jsem tušila, jak to vlastně s tím tajemnstvím asi bude ...
Děj zasazený do Austrálie a N.Zélandu jsou mé oblíbené. Přečtu si i jiné knihy od autorky.

brectanka
08.10.2019

Jedna z těch nejhezčích knich Tamary McKinley. Jako vždy jde o rodinné tajemství, o krásnou i drsnou australskou přírodu i tvrdý život v Australii. A také je zde láska, přátelství i opravdové kamarádství bez kterého se v australské divočině přežít nedá.
Krásná kniha pro deštivé podzimní večery - vřele doporučiji!

Val
30.08.2019

Příjemná oddychovka ideální na odreagování. Dobře vykreslené charaktery hlavních postav, zajímavá zápletka, sympatičtí hrdinové. Příběh sice kapku překombinovaný , nicméně velmi čtivý. Z každé strany je znát autorčina láska k Austrálii .

jindrusa
28.09.2017

4* za ten šíleně se táhnoucí konec....autorka ve snaze odhalení natáhnout chvílemi bohužel až ke konci nudila...ale to je asi jedině výtka ke knize.

hana4834
13.12.2016

podle mě je ta kniha až moc zamotaná

Babo
29.09.2016

Dlouho jsem přemýšlel jestli dát 4 nebo 3 hvězdičky,ale konec knihy mi přišel tak neuvěřitelně hloupý,že dávám 3. Nezachránila to ani Austrálie ,která patří mezi mé oblíbené země.