Vzdálenost naděje

Vzdálenost naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28976/vzdalenost-nadeje-28976.jpg 4 8 2

Dramatický osud vězně Jana Válka, osdouzeného na sedm let žaláře, to je ústřední motiv románu Petra Novotného, který poutá dějem místy až detektivním. Stáváme se svědky střetu dobra a zla, víry a beznaděje. Autor nám příbližuje zasunuté a neobvyklé kouty lidského nitra. Vede čtenáře k úvahám o principech mravnosti o podstatě provinění, o možnostech převýchovy zločinců. Válkovo životní putování je cestou zakořeněného zla, v autorské analogii s prastarou řeckou bájí o Uranovi a Gaie, zlo vytryskuje na svět a lidská vůle je nedokáže zlomit. Existuje vzdálená naděje, cesta lemovaná utrpením, ale i láskou a odpuštěním.... celý text

Pavelpi
22.04.2019 4 z 5

Kniha zajímavá asi do poloviny,kdy byl Jan Válek ve vězení.Po jeho propuštění už za moc nestála a to proto,že se začal chovat stejně,jako se k němu choval jeho otec.

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Po této knize jsem sáhla protože jsem před lety četla Vezmu sekeru.

Byla to velice zvláštní a zajímavá kniha.
Děj nebyl sice moc obsáhlý, spíše mi připadalo, že kniha je jeden velký monolog, odehrávající se v hlavě hlavního hrdiny.

SPOILER

Zajímavé byli kapiloly zastavme se, kde se Jan Válek vracel do dštství a ukazovaly se jeho strastné dny s rodiči, kteří měli největší vinu na něm samotném.
Původně jsem si myslela, že kniha bude končit propuštením z věznice, ale už dvě kapitoly před koncem byl Válek propušten a začal mu nový život, přičemž jsem si myslela ze ted uz bude štastný, ale nedohnala ho ani tak jeho minulost z vězení, jako fakt, že v něm zůstali jizvy v podobě jeho rodičů, takže se z toho zbláznil, není divu.
Konec se je přeci jenom smírný a Válek přeci jenom nachází štastný život.

Kniha Vzdálenost naděje je v