Vyzvědač

Vyzvědač https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31746/bmid_vyzvedac-ZB8-31746.jpg 4 30 8

Román se odehrává se v letech 1780-1781 v období americké války za nezávislost. Historický román z doby tzv. americké války za nezávislost. Podnět k tomuto romantickému příběhu dalo náhodné objevení dobového dokumentu o muži, který byl pověřen důležitým úkolem v této válce a jednal přímo z pověření G. Washingtona. Hrdinou příběhu je potulný kramář, tajuplná postava, která prochází územím obou nepřátelských armád a nakonec na bojišti umírá. Průběh válečného konfliktu mezi Brity a americkými koloniemi je ilustrován na životě farmářské rodiny, jejíž členové se nacházejí v obou soupeřících táborech... celý text

Literatura světová Dobrodružné Válečné
Vydáno: , Československý spisovatel

The Spy , 1821

stepan1168
20.04.2022 5 z 5

Román z války za nezávislost amerických osad nad britskou korunou. Děj se mi líbil, především zakončení, jenž mi dalo srozumění s tím, čemu jsem zcela nerozuměl během příběhu. Knihu doporučuji každému.

pismenkovyJoe
28.11.2020 4 z 5

Až na to že Omega popletla hned v první větě letopočet, a to docela ostudně, tak to byl jinak docela pěkný dobrodružný román.

Luigi1
14.09.2020 4 z 5

Je to přijemné čtení,ale četl jsem od něho lepší

Malarkey
27.11.2018 3 z 5

Na svojí dobu čtivé, historicky atraktivní a kupodivu i dost neutrální. Co také jiného si myslet o příběhu vyzvědače, který domněle nestojí na žádné straně barikády a žije tu bok po boku s jak dobrými indiány, tak se špatnými indiány, i když teda o těch v případě této knihy zase taková řeč není na rozdíl od jiných autorových knih. Pořád se ale jedná o vzorový historický romantismus se vší parádou.

Owain
29.05.2017 1 z 5

Nezaujalo.

Džerkys
20.01.2017 3 z 5

Kniha spíše romanticky popisuje boj amerických kolonií s Anglií za nezávislost. Kniha je čtivá, nechybí napínavé okamžiky, ale některé postavy jako by do nesmiřitelné války ani nepatřily. Román nelze brát jako sondu do tohoto období amerických dějin, je spíše zajímavým příběhem s mnoha rozličnými postavami.

Snovač
11.09.2014 3 z 5

Poutavé dobrodružné vyprávění, ale pouze jedno z mnoha.

yloveiou
30.11.-0001 3 z 5

Právě čtu a není vůbec špatná,není to sice Cooperův vrchol,ale příjemné čtení:-)

James Fenimore Cooper
americká, 1789 - 1851