Vyznamenání

Vyznamenání https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385048/bmid_vyznamenani-cOz-385048.jpg 4 52 17

V roce 1940 obsadí německá armáda Francii a šestnáctiletá Gaëlle se stává svědkem válečných hrůz. Její nejlepší kamarádku Rebeku Feldmanovou deportují s celou rodinou kamsi do hrozivého neznáma a v Gaëllině rodném domě se usídlí Němci. Věřit se nedá nikomu – dřívějších přátel se stávají udavači a pokrytci. Gaëlle se po těchto zkušenost odhodlá k riskantnímu kroku a přidá se k odbojovému hnutí, čímž riskuje život. Kartami zamíchá i německý velitel okupantské armády, který ji zatáhne do svých tajných plánů. Spolupráce s Němcem Gaëlle na dlouhé roky poznamená a po válce musí kvůli stigmatu kolaboranty odejít z rodného města. Dostane se až do Paříže, kde se stane modelkou módního domu Dior, a stále doufá, že se ještě někdy shledá s Rebekou. Vyznamenání je velkolepý emocionální příběh, který zachytává historické události a tragické osudy, ale zároveň ukazuje i nezlomnost ducha a silného charakteru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Award , 2016

ErčaV.
21.10.2022 5 z 5

Opravdu nádherná a čtivá kniha. Líbí se mi že se děj neodehrává jen v jedné časové ose a je popsán život osoby. Dál je úžasné, že není vše jen růžové a že hlavní postava zažila jak úspěchy tak i ztráty.

kalinka99
17.06.2021 5 z 5

Moc pěkně napsaný příběh ze života během války a poté pokračování po válce o statečné Gaëlle.

JarunkaP
05.02.2021 4 z 5

Kniha nezklamala, první půle byla velmi čtivá, pak ty "exesy " dcery Dominique mi tam moc neseděli ani mě to moc nebavilo a konec byl takový vyrychlený (půl knihy pár let, pak to vzalo rychlý spád a byla současnost). Každopádně kniha se mi líbila, doporučuji.

LilianaFalcon
20.09.2020 4 z 5

Moc krásný příběh. Líbilo se mi, že Dominique se "nevydařila".

PetiJelinkova
17.08.2020 5 z 5

Velice zajímavé a pěkné čtení. Děj knihy krásně plynul od začátku až do konce. Jen mě strašně štvala postava Dominique.

marciana
11.08.2020 3 z 5

První část se mi moc líbila, tam to vidím na 5 hvězdiček. Někde za půlkou jsem však myslela, že číst přestanu. Nakonec jsem dočetla. Pěkný příběh ale něco mi tam nesedlo.

alexis818
20.03.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po této autorce a super.Krásný příběh.Doporučuji.

renataab
22.07.2019 4 z 5

Velmi zajímavý a silný příběh, zejména období války a po válce bylo velmi napínavé, pak už to chytilo takový ten "americký happy end". Zcela vzdálená a mnou nepochopená zůstala postava Dominique, podle mě by několikrát potřebovala spíš facku než lítost.

stavinohova
18.05.2019 4 z 5

Pekny pribeh,ale konec byl spise vypravny nez dejovy

Pheobe20
17.03.2019 5 z 5

Jedná se o velmi povedenou knížku od dané autorky. Jedná se o velmi silný příběh z období války ve Francii a následný život hlavní hrdinky po válce. Příběh je velmi čtivý. Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Velice knihu doporučuji.

independentka
26.02.2019 5 z 5

Silný příběh silné ženy.

deni79
03.12.2018 5 z 5

Slný příběh. Doporučuji.

perpe2a
02.12.2018 4 z 5

Krásný příběh z války a po válce ve Francii. Nádherně zpracované a čtivé. Trochu smutné, trochu nostalgické, trochu happy end. Vše, co vás chytí za srdce tato kniha má. Doporučuji moc.

zdehan
09.11.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha dobře se četla stojí za to si ji přečíst.

albert19
07.11.2018 4 z 5

Pěkné počteníčko, ale v určitém období před vyznamenáním tř. 20 let jsem se ztratil v ději. Ale jinak moc pěkné. Doporučuji pro všechny věkové kategorie, kteří z obsahu mohou usoudit, že je to pro ně.

alnahu
07.11.2018 5 z 5

Tentokrát nás autorka zavede do Francie v období války .Příběh Gaële od jejích šestnácti let až do stáří, jaké hrůzy si musela za války prožít ,za to dostala na sklonu života medaili za statečné činy ,které v životě vykonala. Emociální příběh krásně napsaný.

zuzana2599
08.09.2018 4 z 5

Je to již dlouho, co jsem naposledy četla knihu od Danielle Steelové. Je jasné, že autorka píše ohromně čtivě, dokáže čtenáře přitáhnout ke knize. Vyznamenání byla hezká knížka, která vypráví mimo jiné i o válečných hrůzách a o osudu mladé dívky, kterou čtenář sleduje až do jejího věku 95 let.
Určitě zase ráda sáhnu po knize Danielle Steelové. Píše tak hezky a srozumitelně !!

Danielle Steel
americká, 1947