Snehulienka

Miranda FitzHubertová ako nemanželská dcéra vikomta a herečky nemala v živote ustlané na ružiach. Po tragickej smrti rodičov skončila v dievčenskej internátnej škole, kde žiačky rozhodne nerozmaznávajú. Keď dovŕšila vek, v ktorom sú majetné dievčatá uvádzané do spoločnosti, rozhodol sa strýko Algernon siahnuť na jej dedičstvo, pôvodne určené na tento účel. Po ostrej výmene názorov zavraždil jej druhého strýka Jasona, ktorý bol jej poručníkom. Štafetu poručníctva preberá – v súlade s dohodou uzavretou po Jasonovom zranení pri bitke s Napoleonovou armádou – jeho bývalý veliteľ Damien Knight, gróf z Winterley. Životaschopná Miranda má však o svojom živote úplne iné predstavy než príťažlivý gróf. Chce sa stať herečkou, keďže si svoj talent a triumf z nadšeného potlesku neraz vyskúšala pri svojich tajných nočných výletoch ako hosťujúca členka divadelnej spoločnosti z Birminghamu. Pseudonym si zvolila Snehulienka......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113364/snehulienka-113364.jpg 4.432

Vyvolení... 3.

Vydáno, Wist

Lord of Ice, 2001

Kniha Snehulienka

Khira
30.09.2019

Trosku ma mrzí, že tak dobrá kniha nemá viac komentárov. Je to napísané dokonale. Tu bojovu scénu som si vedela úplne predstaviť pred očami. Navyše som sa nikdy nestretla s inou postavou, ktorá by si zaslúžila byť viac šťastná ako Damien. On bol proste dokonalý. Knihu som prvý krát čítala asi 10 rokov dozadu a odvtedy som ju prečítala x krát. Jedna z mála, ktoré vo mne zanechajú dojem opakovane. Proste krása.

fidáš
15.08.2019

Jedna z nejhezčích z této série.

alekis
05.12.2018

Ach.... :-)

havrmoni
13.01.2017

Já vlastně ani nevím co bych kromě, jooo to bylo něco,napsala. Tahle autorka prostě umí.

PomněnkaPrvní
30.01.2014

Jedná se o třetí díl série Vyvolení, hlavním hrdinou je Damien (Démon) Knight. V předcházejícím díle jsme se seznámili s jeho dvojčetem Licienem (Lucifer) a v prvním díle s jejich nejstarším bratrem Robertem. Knížka Snehulienka se mi líbila, ze tří dílů ji ale hodnotím jako nejslabší. Témaje poutavé, Damien po četných bojích s Francouzi trpí vážnou duševní poruchou, kdy je nebezpečný sobě i svému okolí. Je na sirotkovi Mirandě, aby ho vyléčila.