Vyvolená k smrti

Vyvolená k smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29511/bmid_vyvolena-k-smrti-uQC-29511.jpg 4 279 66

Alvarezová & Pescoliová série

Detektiv Regan Pescoliová pracuje na případu Vraha od Medvědí řeky už několik měsíců. Ani v nejhorším snu by ji však nenapadlo, že sadistický maniak zaútočí i na ni. Regan moc dobře ví, že v jeho zvrácené mysli existuje jakýsi šílený plán, jehož základní součástí jsou oběti přivázané k osamělým stromům v mrazivé pustině montanských hor. Tam je pochopitelně nečeká nic jiného, než osamělá smrt, která přichází až po dlouhých hodinách nesnesitelného trápení. Nate Santana doposud nepotkal ženu, která by se jen vzdáleně podobala Regan Pescoliové. Teď ale zmizela a Nate tuší, že jí hrozí smrtelné nebezpečí – a že jediný člověk, který mu Regan pomůže najít, je její kolegyně Selena Alvarezová. S každým krokem, který v pátrání učiní, jsou však blíže strašlivé pravdě o podrobnostech Reganina zmizení i údělu, k němuž ji vrah předurčil. V liduprázdných montanských lesích se skrývá zlo. Pokud mu chtějí policisté a Nate Santana učinit přítrž, musí pochopit vrahův zvrácený plán a rozluštit vzkaz, který jim postupně zanechává na každém místě činu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Domino

Chosen to Die , 2009

m2056
06.09.2023 5 z 5

Vzal jsem v knihovně náhodou a nelituji autorka píše dobře příběh vás bude bavit až do konce.

Péťa1950
12.08.2023 3 z 5

První díl jsem nečetla, tak nemohu srovnávat. Osudy řady postav se propojují, vysvětlí se, co vedlo k brutálním vraždám a zrození psychopatického vraha. Boj o život Regan Pescoliové je dost nevěrohodný. Policie je stále pozadu. Vrah nechává řadu indicií, jako by se chtěl zviditelnit. Vysvětlí se i druhý příběh ženy mlčící v psychiatrické léčebně. Přečtěte si a utvořte si vlastní názor.

m_martina
11.08.2023 5 z 5

Nemohla jsem jinak, než hned po dočtení prvního dílu sáhnout po tomhle pokračování. A zase se mi opravdu líbilo. Kniha se četla sama, proto dávám pět hvězd a doporučuji.

85098211
07.08.2023 5 z 5

Předchozí díl má otevřený konec, protože pachatel - tzv. vrah od Medvědí řeky - nebyl dopaden. Je tedy jasné, že se Regan Pescoliová pátrání nevzdá a pokusí se ho vypátrat. V soukromém životě právě prožívá vztah s Natem Santanou a také se se svým bývalým manželem přetahuje o děti. A právě v této chvíli na ni vražedná bestie zaútočí a unese ji. Stejně jako už předchozí oběti. Její kolegyně Selena Alvarezová spolu s ostatními se okamžitě pustí do vyšetřování a samozřejmě se snaží najít alespoň nějakou stopu. A posléze se ztratí další dívka, se kterou má vrah stejný plán jako s ostatními...
Kniha je zase neskutečně napínavá a čtivá, podle mého názoru patří do kategorie těch neodložitelných, které mám tak ráda ;-). A přestože autorka poměrně brzy prozradí pachatelovo křestní jméno, vůbec není jasné, kdo to bude ve skutečnosti. Hodnotím tedy opět plným počtem a určitě doporučuji ;-).

Janadvorackova
20.04.2023 odpad!

Moje hodnocení vydá za tisíc sprostých slov, která bych ke knize mohla napsat. Mohla, ale protože jsem slušná, neudělám to.

ivoiro
18.03.2023 5 z 5

Tato kniha je za mně skvělá. Můžu ji jenom doporučit.

Georgine
22.02.2023 5 z 5

Dobře napsáno, dej čtenáře pohltí a nepustí.

Nestorkea
14.02.2023 3 z 5

První díl série byl napínavější. V tomto mi policie připadala poněkud neschopná, v podstatě nepřišli na žádnou kloudnou stopu..

Janík61
21.12.2022 5 z 5

Druhý díl také nezklamal.

Andulka VK
08.11.2022 4 z 5

Lisu Jackson čtu moc ráda, její styl psaní dokáže vtáhnout do děje...líbily se mi i série New Orleans a Savannah, Alvarezová a Pescoliová mne také zaujaly se svými příběhy. Jen tady autorka žel cosi nedomyslela...v prvním díle-Osamělá smrt - podezřelá, která chtěla zabít Jillian Rivers je po smrti a na začátku tohoto dílu je živá, vyšetřována jako pachatelka všech vražd...ach jo, mrtvoly ožívají?!
Jinak mohu potvrdit, že se knihy čtou dobře, asi jí to pro tentokrát odpustíme a budeme číst dál...

Zlatinka.Emilly
25.04.2022 5 z 5

I když se mi kniha četla velice pěkně, musím zhodnotit její děj jako "nedostatečný". Prostě mě na tom vadilo, že s ejenom kecá a nic nevyšetřuje. Co kdyby po nálezu auta policie vyslala helikoptéry, nebo začala pročesávat okolí nebo ... prostě cokoliv, ale v příběhu se nic neděje. Každý má spoustu práce a přitom jen sedí na zadku v kanclu, zatímco se připravuje další vražda. Přesto dávám pět hvězdiček, oceňuji díla Lisy Jackson.

mcabr
05.04.2022 5 z 5

Pěkné čtení. Napětí až do konce.

musivila
18.06.2021 5 z 5

„Jsem její spása, nebo záhuba? Její rytíř v zářivé zbroji? Její zachránce? Nebo ztělesnění zla?“
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vrah od Medvědí řeky stále nebyl dopaden a nyní má ve svých spárech i vyšetřovatelku Regan Pescoliovou. O napětí v této knize opět není nouze. Jediné, co mi přišlo trochu otravné, bylo časté opakování fakt o vrahovi a jeho obětech.
A závěr mě malinko zklamal, přišel mi takový zrychlený, v jednu chvíli ji honí vrah a v druhé už je případ uzavřen. Jinak celý díl super, vraha jsem neodhalila, až opravdu ve chvíli, kdy autorka sama chtěla.

laura
27.12.2020 3 z 5

Po skvělém rozjezdu v Osamělé smrti trošku zklamání. Napětí a překvapující zvraty, které mě doslova přimrazily ke stránkám v 1 díle, jsem tady postrádala. Příběh byl předvídatelný a ničím nepřekvapil... Kdo za vším je pro mě nebylo překvapení...

Katulinka69
13.12.2020 3 z 5

Opět na jeden zátah

barusak1
06.11.2020 5 z 5

Lisa prostě umí

Fzuzik
25.10.2020 4 z 5

Přestože jsem omylem sáhla ke druhému dílu, aniž bych četla díl první, vůbec to nevadilo.
Pěkná detektivka a už se těším, až si postupně přečtu celou sérii. :)

ctenarkaEva
13.09.2020 4 z 5

Fajn čtení, jen konec se mi zdál trochu osekaný. Ale třeba bude mít tento příběh ještě nějaké pokračování.

Fixa08
13.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, lepší než první díl, určitě budu v knihách této autorky pokračovat.

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Opět povedená detektivka, znám od autorky i lepší, ale stojí za přečtení.

útěk Montana

Lisa Jackson
americká, 1952
2010  88%Vyvolená k smrti
2009  88%Osamělá smrt
2011  84%Horká krev
2013  82%Nechtěj nic vědět
2009  77%Zrádkyně

Kniha Vyvolená k smrti je v