Vyvolená

Vyvolená https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226980/bmid_vyvolena-gPS-226980.jpg 4 143 22

Ulriku pronásledují sny, v nichž vidí, že vlasti jejího otce hrozí zkáza a že jejím posláním je zachránit otcův národ. Vytuší, že právě ona je vyvolená pro tento nelehký úkol, proto se musí z Říma vydat na nebezpečnou cestu. Jenže se vášnivě zamiluje a její božská moc i pozemská láska k Sebastianovi čelí zradě a nebezpečí. V Římě totiž vládne krutý císař Nero.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Divining , 2012

Arsi
04.01.2023 2 z 5

Kniha patří k těm slabším, ale dočetla jsem.

pegasek
06.11.2022 3 z 5

Je to pokračování Plamenu Duše.kniha je o Ulrice dceři Selen.v knize mi chybí Andreas,který jako by vůbec nebyl což ubírá hvězdičku.Dalsi-konec mi přišel takový nedokončený.Kniha Plamen Duše měla šmrnc -tohle mi přijde neúplně povedené pokračování a přitom stačilo málo a kniha mohla být úplně dokonala

Le Chat
10.08.2021 4 z 5

Ano, nejlepší román od Barbary Woodové to není, ale přesto mi zpříjemnil dovolenou a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

bookkoala
27.04.2021 2 z 5

Kniha pro mě vcelku zklamání. Autorka měla dobrý nápad a těšila jsem se na historické prostředí, ale bohužel mi příliš nesedl styl psaní. Navíc jsem nebyla schopna vytvořit si nějaký vztah k postavám. Knížka mě příliš nezaujala a trvalo mi hodně dlouho se jí celou prokousat. Jak už jsem napsala, hezký nápad, ale zpracování nic moc.

Dancozz
08.12.2020 2 z 5

V dospívání mě Woodova docela bavila a když jsem knížku vzala po letech do ruky, překvapilo mě, jak je to čtivé. Bohužel mě to časem trochu přestalo bavit, ějj není moc zajímavý a ani historické "zákulisí" nebylo nijak zaživné. Asi slabší kus od autorky.

alabra
19.01.2020 4 z 5

Autorka je skvělou vypravěčkou, což se potvrdilo i tentokrát, téma také nebylo špatné, ale všeho bylo příliš: příliš tajemství, náhod, cestování i šťastných setkání a pohádkového konce.
..."dokud existujeme, máme žít v lásce a pokoji, protože čas je vzácný"...

Len2očka
01.11.2017 1 z 5

Autorka má mnohem lepší knihy,tohle mě málem umořilo.

josska
13.06.2016 4 z 5

spisovatelku mám moc ráda ale tahle se mě moc nelíbila

kalinka99
21.05.2016 4 z 5

Velice pěkná čtivá knížka, ale jen ten konec mi přišel nějak urychlený. Škoda, že autorka nepřidala více stránek navíc.

Simona99
15.01.2016 5 z 5

Toto byla moje první knížka od Woodové. Čekala jsem od knížky hodně a to se také potvrdilo. Pěkný příběh.

1casper
03.12.2015 4 z 5

Další kniha od B.Wood, kde se věnuje daleké historii, tentokrát ne Egypt, ale starověký Řím..... Četla se moc hezky, jen ten konec je takový zamotaný.

ritz
31.08.2015 3 z 5

Přečetla jsem, ale už jsem od autorky měla lepší.

smuma
21.07.2015 1 z 5

Jsem zklamaná, čekala jsem víc po předchozích zkušenostech s touto autorkou. Zdá se mi, že chtěla využít již vytvořené postavy stůj, co stůj. Někde v průběhu čtrnácti let mezi vznikem Plamenem duše a této knihy se vytratil Andreas, se kterým Selené čekala dítě. Děj byl schematický, nedotažený a konec těžko uvěřitelný. Škoda...

Sarah01
22.09.2014 3 z 5

Celkově dobře se četla, má spád a udržuje čtenáře dost v napětí, ale ten až překombinovaný a těžko uvěřitelný konec mě od autorky hodně zklamal. Měla jsem z toho pocit, jakoby měla v hlavě zbytek čehosi, co nestihla napsat do Plamenu duše, ale zase toho bylo málo na celou knížku, tak to nějak splácala, aby to ukončila.

orinka3
06.09.2014 3 z 5

Dobře se to četlo, ale chvílemi jsem měla pocit, že spisovatelka stejně jako Šeherezáda příběh uměle natahuje. Dějiště příběhu je zvolené dobře, kniha neurazí ani nenadchne. Velká láska a dobrý konec nechybí, za tři hvězdičky určitě stojí.

Antoaneta
07.08.2014 4 z 5

Krásný zajímavý příběh ale od autorky jsem už četla mnohem lepší dílka.Přesto doporučuji stojí za přečtení.

kleo9554
15.06.2014 3 z 5

Celkem nuda...

malen
07.12.2013 4 z 5

Také si myslím, že jsem od této autorky četla lepší knížky...

mifie
30.06.2013 4 z 5

Pěkná, ale čekala jsem víc.....

rakakan
22.05.2013 3 z 5

Dobře se četla, ale autorka napsala daleko lepší tituly. Celkem se dal předvídat děj.